Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lépéseket kell megtenne...

Milyen lépéseket kell megtennem, hogy elkerüljek apámtól?

Figyelt kérdés
A kérdés egyszerű... Anyáméktól már eljöttem mert egyszerűen nem bírtam az alkoholista férjét elviselni meg a b*szogatását egyszerűen ennyi... elkerültem epámhoz ahol szintén k*rvára nem jó mert ő is csak baszogat eltilt a barátnőmtől a jó tanulmányi eredményem ellenére stb... egyszerűen el akarok innen húzni de még nem vagy meg 18 és az még 2 év lenne... Ha megvan ki lenne a gyámom (gondviselőm) akkor milyen lépéseket kell pontosan megtennem, hogy elkerüljek és hozzá kerüljek? Nem életviteli tanácsadást kérek, hogy nézzek magamba stb. meg, hogy nem lehet olyan rossz, hanem a kérdésre választ...

2013. okt. 1. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
h találsz valakit aki vállalja akkor gyámügy kell hozzá. 16 évesen már elég sok beleszólásod van. Gyámügyi határozat kell hozzá. Hogy mi kell nekik ehhez azt ők megmondják.
2013. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha vagy 16 ezt megteheted.


Csjt. 77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.


Ha úgy érzed, van fontos okod, akkor be kell menni az elsőfokú gyámhivatalba és előadni a kérésedet, ott elmondják, mit is kell pontosan tenned.

Akkor szokták engedélyezni például, ha otthon a szülők viselkedésükkel például akadályozzák a tanulást, tehát tényleg fontos ok kell hozzá. Na meg egy hely is, ahova megy az illető.

2013. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az alkoholizmus is fontos ok. De kéne valaki benfentes aki elmondja mi számit fontos oknak és mi nem, mi a gyakorlat, mit szoktak elfogadni...
2013. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mit intéztél. Másnak is fontos lehet.
2013. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!