Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti adnátok ebben az esetben...

Ti adnátok ebben az esetben pénzt az anyátoknak?

Figyelt kérdés

Bátyám és felesége külföldön él. 1,5 hónap múlva születik meg a gyerekük, és szeretnék, hogy anyánk menjen ki segíteni nekik 2 hónapra. Az ő repülőjegyét fizetné a bátyám, de anyám nem hajlandó elmenni az élettársa nélkül (1 éve élnek együtt), de azt a jegyet se a bátyám, se anyám, se az élettársa nem tudja kifizetni. Illetve költőpénzük sem lenne, de a bátyám megkérte, hogy ha ketten mennek, adjanak bele az ennivalóba, és időközben az itteni rezsit is ugyanúgy fizetni kéne.

Anyám tőlem kért: az élettársa repjegyének legalább felét(30e), költőpénzt(20e), és rezsipénzt(10-15e).

Az egészben az a legbosszantóbb, hogy most vettek egy kocsit a régi helyett 300.000-ért, és most épp nyaralni vannak 1 hétre szállóban.

Szerencsére jól keresek, havi 90-100.000-ret tudok félretenni, de épp lakásra gyűjtök, illetve tavasszal én is szeretnék kimenni másodmagammal a bátyámhoz 1 hétre, és már lassan meg kéne venni a jegyeket.(repjegy kb.120.000ft)

Mindent összevéve, Ti adnátok ebben az esetben pénzt?

(nem kölcsönről lenne szó)


2013. okt. 1. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 2 hónapot kibírnak egymás nélkül. Meg gondolom ez már meg volt beszélve, így erre kellett volna spórolni, nem pedig utazni meg kocsit venni.
2013. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyanolyan okok miatt, mint az előző válaszoló. Ha ennyire nincsenek meg egymás nélkül akkor miért nem teremtették meg a rávalót? Nyilván tudták, hogy megszületik a baba, nem tegnap mondták meg nekik. Az már az egyéni felelősségük, hogy most vettek kocsit, nyaraltak stb. és nem spóroltak a jegyre.
2013. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Anyud is megéri a pénzét, ha nem képes elmenni segíteni a fiának és az újszülött unokájának két vacak hónapra a lúzer pasija nélkül, aki ráadásul a családdal akarja kifizettetni a repülőjegyét. Hogy lehet valakinek fontosabb egy ilyen ember, mint a saját gyereke és unokája?
2013. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kocsi,nyaralás - még mi kéne? Miért nem lehetett volna ezekről lemondani és a jegyre félretenni? Ha annyira fontos lenne, akkor így tettek volna. Lakni kell: te a lakásra gyűjtesz, nem kell azt megbontani. Egyébként, nekem sem volt semmi segítségem a 3(!)gyerekre, meglesznek segítség nélkül is.
2013. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
nem. Eszembe sem lenne. Az meg közröhely hogy egy ilyenkorú ember igy viselkedik.Lesülne a bőr a képemről a helyébe, hogy egyetlen faszi miatt is ezt előadja.
2013. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék nem az én pasim nem az én gyerekem olják meg.
2013. okt. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék. Bátyádéknak kell a segítsèg, hát vagy fizessék ők a költségeket, vagy oldják meg anyukád(ék) nélkül.
2013. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Anyám élettársa nekem idegen, tehát pénzt sem adnék.

Oldják meg. Ha menni akart volna, akkor nem nyaralnak, hanem gyűjtögetnek az útra.

Anyádtól meg érzelmi zsarolás, élettársa nélkül nem megy.

Ha neki ez a pasi fontosabb, mint az unokája, akkor jobb is, ha nem megy. Hogy ott sírja tele a szőnyeget is, mert hiányzik a pasija? Gondnak, síránkozásnak nem sok hasznát veszik a fiatalok, sőt, elrontja az örömüket is.

2013. okt. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most látom kicsit félreérthető a levezetés. Szóval én anyámtól külön élek, saját lakásban, szóval a saját kiadásaimon, és rezsimen kívül, az ő saját lakásáét is fizetnem kéne.
2013. okt. 2. 06:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg NEM!
2013. okt. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!