Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni az...

Hogyan lehet feldolgozni az idő múlását, az emberek/családtagok távozását/eltávolodását?

Figyelt kérdés
Most költözöm el szüleimtől továbbtanulási célból, de úgy elgondolkodtam, hogy annyira szomorú, hogy így telik az idő, hogy látom megöregedni nagyszüleimet, akik pár éve még tökéletes egészséggel dolgoztak a mezőn, most meg szinte betegség, betegség hátán (67, 73 évesek). Még szinte mindig sírva fakadok unokatesóm távolléte miatt, akivel 12-13 évig szinte nap mint nap együtt voltunk a nagyszüleinknél, most meg alig hallok felőle, pedig nagyonis igyekszem keresni. Ez csak 2-3 példa, csak pontosítani akartam témát illetően. Mit gondoltok ti?
2013. szept. 27. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg rossz dolgok. De mindig lehet valami jót találni. Meg fogsz ismerni új embereket, új helyeket, lesznek új hobbijaid.

Ezek persze nem helyettesítik sem a nagyszülőket, sem a szülőket, de még is, valahogy látod, hogy ez a Te jövőd, most te fogsz családot alapítani, és nekik is teljesen megváltozik a szerepük. Ők is voltak ilyen korúak, nekik sem volt ez természetes. A szüleid is egyszer megtalálták egymást, onnantól pedig a másik lett fontosabb, mint az ő szüleik (a te nagyszüleid).

Segíteni kell nekik, sokat velük lenni, gondoskodni róluk. Egy idő múlva sajnos megfordulnak a szerepek és a "gyerek" fog gondoskodni a szülőkről.

(Én is sokat gondolkodom ilyesmin amúgy.)

2013. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Teljes mértékben igaza van az előttem szólónak.

Akár hiszed, akár nem ez most sokat segített nekem...

2013. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennek igazán örülök :)
2013. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bennem ez az érzés 17éves koromban fogalmazódott meg 2 évvel azután, hogy elhalálozott szeretett keresztapám. Ahogy az évek pedig múltak egyre többen haltak meg a szeretett személyek közül. Mára csak a testvérem, az unokatestvéreim és egy nagyszülő él. Szerintem feldolgozni az elmúlás tényét szinte lehetetlen. Úgy jellemezném, hogy vannak a mindennapokban olyan napok amikor a hiányuk mély letargiába taszít, és vannak olyan napok is amik néhány napra, órára feledtetik velem hogy ők már nincsenek az élők sorában és olyankor egy kicsit könnyebb perceim vannak. Sokat segít, hogy saját családom van: férj, gyerekek és mellettük nincs sok idő a kesergésre. Viszont néha azon kapom magam, hogy szinte vágyakozom azután, hogy minél előbb befejeződjék a földi pályafutásom és elhunyt szeretteimmel újra együtt legyek. Ez a vágyakozás nem azt jelenti, hogy önkezemmel véget szeretnék vetni életemnek. Én nagyon szeretek élni. Főleg a gyerekeimért. Különös érték számomra: " Becsüld az élet minden pillanatát"és észre venni, megragadni és magamba zárni azokat az apró, szinte észrevétlen pillanatokat amik nagyon gyorsan elsiklanak mellettünk és amire ráeszmélünk csak az az érzés marad utánuk: " Bárcsak tovább tartott volna, bárcsak megtudtam volna becsülni a pillanatot. Az a legrosszabb, hogy ha ér valami öröm vagy éppen bánat már nem mondhatom el nekik. vajon ha nem haltak volna meg, és itt lennének közöttünk, a híreket hogy fogadnák?.... Első áldozó lett a gyermekem... majd bérmálkozó... aztán elballagott a gimiből.. lediplomázott... megházasodott... ás ez mind nélkülük.....mert ők nem lehettek jelen.
2013. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az élet egy körforgás. Te még fiatal vagy, valószínűleg lesz családod, gyermekeid. Ők pótolják azt az űrt, amit az ősök hagytak maguk után.

Ha egyedül vagy idősebb korodban, mert nem lett családod, akkor nagyon nehéz, mert csak az elhunytak hiányát érzed és nincs ami ezt kompenzálja. Én sajnos így jártam, elég nehéz, sőt, az évek múlásával egyre nehezebb.

2013. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nagyon nehéz. Az ember soha nem szakad el a szüleitől, csak néha eltávolodik. Ma már könnyebb, mint az én fiatal koromban. Van mobiltelefon, internet. A legnehezebb még előtted van. Én két év alatt veszítettem el édesapám, majd édesanyám. Addig mondhattam gyerek vagyok, bár már nagymama is. Lassan múlik a fájdalom, de néha még előfordul, hogy nyúlok a telefonom után, hogy elmeséljek valamit anyunak, de sajnos már nincs aki felvegye. Ami vigasz lehet, majd ha saját családod lesz (társ, gyerekek) könnyebb lesz, de soha ne feledd csak egy telefon is összeköthet a családoddal. Egy-egy ünnep, hétvége nagyon fontos, és akkor soha nem érzed, hogy elhagytad a családod.
2013. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ, nagyon hasznosak voltak. Rájöttwm, hogy miért van szüksége az embernek családra. Lehet hülyeség, de tettem már itt fel kérdést, azzal kapcs. hogy karrier vagy család, de ezek az érvek sokkal inkább meggyőzőbbek, mint azok a válaszok, amelyeket arra a bizonyos kérdésemre kaptam. Köszönöm még egyszer !
2013. szept. 27. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Meghaltak a nagyszüleim,meghalt nagybátyám,meghalt édesapám,aki csak 48 éves volt,és már 10 éve ,hogy nem él.

Nem lehet ezt el fogadni,hogy nem láthatom többé,egyiküket sem.És rettegek hogy még elveszíthettek másokat is,férjemet, édesanyámat.Feldolgozni ezt lehetetlen,csak nem tudok ellene tenni,a halál eljön mindenkiért.

2013. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!