Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha felesben nevelnek egy...

Ha felesben nevelnek egy gyereket a szülők, ki dönti el a beiskolázási kérdést?

Figyelt kérdés
A szülők házasok nem voltak, gyermekelhelyezés hivatalosan nem volt, heti váltásban van velük a gyerek. A gyerkőc igen koraszülött volt, ha időre jött volna, akkor nem is lenne jövőre iskolás még. Sok mindenben el van maradva, nem tud jól beilleszkedni gyerekcsoportba, testileg kisebb a társainál, gyengébb, bizonytalanabb, ha valami nem úgy van,ahogy megszokta, akkor sokat sír. Az anyuka szerint minden rendben van, sőt a gyermek, még fejlettebb és erősebb mint a társai (nem tudjuk honna szűrte le). És a lényeg, hogy kinézett 4 iskolát, ahol jövőre kezdhetne, ebből 3 fizetős, egy pedig a mi városunkban van, de speciális osztály, bizonyos elmelt szintű oktatás miatt. Na most, nekünk nincs pénzünk fizetősbe adni, nem is akarnánk, ugye nem irathatja be nélkülem? Illetve mi szeretnénk ha tovább járna még az oviba, mert hiába nagycsoportos, közösségben olyan mint egy kis-középső csoportos, a hátizsákot sem bírná el, mert most is csak 14 kg, és néha adunk neki valamit, hogy vigyen, segítsen, már egy percen belül szól, hogy az nehéz. Kinél kell kérni, hogy vigygálják meg az oviban, hogy maradhat-e tovább? Illetve, ha a mi városunkba járna, az ugye nekünk könnyebbség lenne, de az anyukának az 40 perc autóval. De mi a sima iskolába szeretnénk adni, ami gyalog 3 percre van, semi extrát nem ad, csak általános iskola, de anyuka ettől elzárkózik. Ilyenkor hogy sületik döntés?
2013. szept. 26. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az óvoda fogja javasolni, hogy mehet-e suliba vagy nem.

Ha magánsuliba fog járni a kicsi, ki fogja fizetni a tandíjat? Nyilván, erre nem kényszeríthet téged az anyuka. De ha ő átvállalja a tandíjat, akkor miért nem értesz abban egyet, hogy magániskolába járassa a gyereket.

Miért zárkózol el akár az emelt szintű, jó minőségű általános iskolától, miért ragaszkodsz a legegyszerűbb oktatási formához?

2013. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt szeretné, ha felesben fizetnénk. Konkrétan kéttannyelvű iskolába küldené, de én szerintem elég ha az iskola első éveiben az általános teherhez alkalmazkodik, ami kicsit is nehezebb, azt elutasítja a gyermekem, a beilleszkedése nagyon nehéz, bárhová, éppen elég neki a sima iskola, de tovább nem magyaráznám, hogy iért nem értek egyet azzal, hogy már 6 évesen túlterheljük a gyermekeket.
2013. szept. 26. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen közös döntésnek kell hogy legyen. Ha semmilyen formában nem tudtok megegyezni, akkor a nevelési tanácsadóból kérhetsz segítséget. Ott felmérik a gyerek képességeit, és az eredmény alapján tesznek javaslatot. Utána is ráértek eldönteni. Amúgy a fizetős iskolát nem erőltetheti rád, neked az átlagos életvitelhez kell hozzájárulnod. A magániskola meg ehhez nem nagyon tartozik hozzá. Nyilván csak a legjobbat akarja a gyereknek, de kár tönkretenni egy 6 évest a túlzott elvárások miatt.
2013. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A két szülőnek együttesen kell eldönteni a gyerek beiskolázásának kérdését, és ha ez ügyben nem egyeztek, akkor a gyámügy dönt. Nektek kell bevonni a "vitába" és nyilván a gyerek érdekeit fogják nézni. Ha az oviban azt tanácsolják, hogy maradjon még egy évet és a gyámügy is úgy látja, akkor a gyereknek maradnia kell.

Leírásod alapján mondjuk én is a mellett döntenék, hogy még nem kell erőltetni azt az iskolát, mert sokkal-sokkal nehezebb dolga lesz a gyereknek így, mintha egy év múlva megerősödve, felkészülten menne. Az életében pedig semmit nem fog jelenteni az egy év csúszás, tehát ha marad az oviban nincs is vesztenivalója. A másik megoldásnál viszont van.

2013. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én veled értettem egyet, amíg nem írtad, hogy amibe az anya akarja küldeni, az kéttannyelvű. Nem tudom, mennyire olvastál utána, de a gyermekeknél 8-9 éves korban zárul le az az időszak, amíg anyanyelvi szinten képes megtanulni egy nyelvet, utána már rendkívül nehéz. A mai iskolarendszer ezzel pont ellentétes. A nyelv az egyetlen, amit tényleg van értelme tanulni általános iskolákban, az összes többi tantárgy ilyen fölösleges ballaszttal lesz tele, hogy hogyan zajlik a szarvasmarha emésztése. A hagyományos iskolák többségében sajnos nem túl jó a nyelvtanulás, az elavult módszereik miatt. Szerintem nem számít túlterhelésnek, ha idegen nyelvet is taníttatsz a gyerekednek, és cserébe elnézed neki, ha mondjuk matekból nem olyan jó, mert nagy eséllyel sokkal több szüksége lesz idegen nyelvekre. (arról nem is beszélve, hogy ha az első nyelvet korán elkezdte tanulni, akkor az összes többi jóval könnyebb, mert már rá van állva az agya.)
2013. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!