Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon tényleg ennyire nehéz...

Vajon tényleg ennyire nehéz megtalálni az Igazit?

Figyelt kérdés

Lányomat egyedül nevelem és összejöttem egy férfivel akinek 2 gyereke van, de az exe neveli őket.

Minden szép és jó volt,már a jövőt terveztük, egyszer csak lelépett.

Szó se beszéd, még a telefont sem veszi fel.

Vajon mennyit kell az embernek szenvednie mire megtalálja azt az embert akivel leélheti az életét?


Bocsánat azért írtam ebbe a témakörbe, mert a szerelem kategóriában csak tizenévesek válaszolnak.



2013. szept. 21. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem áltatnék azzal senkit, hogy mindenki megtalálja. Sőt. Azzal se, hogy létezik ilyen. Egyszerűen vannak emberek, akikkel minden lényeges ponton egyezünk, tudunk beszélgetni, "minden az egyben": legjobb barát, szerelem, testvér, stb.

De mivel mind nagyon egyediek vagyunk, azért már az is nagy szó, ha életünk során egy ilyen emberrel összehoz a sors. És csak akkor is hosszú évek múltán mondhatod rá azt - ha már mindenáron ezt akarod mondani rá - hogy ő az igazi.

2013. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Èn azt mondom, hogy van ilyen.


Èn már férjnél voltam mikor megtaláltam az igazit. Habár a házaságom eléggé rossz volt, nem voltam boldog. Ès akkor jött az igazi, és azóta már 6 év eltelt de még mai napig is az igazi. Van 2 gyerekünk, és minden nap szerelemben vagyunk.

Aminek nagyon fontosnak kell lenni, hogy ugyan azok legyenek az elképzelései az embernek, ugyan azon az úton haladjunk. Jövöképben egyforma legyen. Na persze legyen szerelem, és tudjatok felnézni, megbecsülni a másikat, és érzelmileg is ugyan azt akarjátok.


Hogy megtalálod-e az nagy kérdés.

2013. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van!

Akiről azt hiszem hogy az igazi, kiderül még sem az.

Majd ha ha halálomkor is mellettem lesz, akkor mondhatom hogy Ő volt az igazi.

2013. szept. 21. 08:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, úgy kezdted, hogy: "Lányomat egyedül nevelem...", tehát anyáról leányra száll a párválasztás technikája? Nem írtad, hogy te miért neveled egyedül őket, de ez nekünk nem is fontos, csupán felmerült az előbbi gondolatom. Az igazit megtalálni nagyon nehéz! Aki megtalálta, azt már körbemutogatta a világon az összes média, azzal az egy-két kivétellel, akit nem ismer senki. Mindenkinek nagyon göröngyös, tele buktatókkal, akadályokkal. Ma az az irányzat (trendi), hogy, ha nem megy, akkor szaladunk tovább! Lehet úgy is, csak úgy még nehezebb!
2013. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem titok hogy miért nevelem egyedül, de igazából a kérdés szempontjából teljesen mindegy.

3 évig voltam együtt az exemmel, már a közös jövőnket terveztük amikor hirtelen terhes lettem, és mindez a fogamzásgátló mellett a 7 napos szünetben.

Ő megijedt, azt mondta vettessem el, vagy válasszak kettejük közül, biztos nem tőle van mert megcsaltam,direkt lettem terhes....

Tehát én megtartottam a lányom, gyerektartást nem igénylek tőle, hagyom élje az életét, én nem akadályozom benne, ahogy ő sem az enyémet és a lányomét.

2013. szept. 21. 08:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem megtalálni nehéz, hanem kivárni amíg eljön. Van akinek 16 évesen jön, van akinek 60 évesen. Nehéz várni, és nehéz feladni a görcsös keresést, hogy mikor jön már, és addig hajlamosak vagyunk minden szembejövőben a potenciális igazit látni. Nekem meggyőződésem, hogy akkor jön, amikor nem keressük, amikor inkább belenyugszunk az egyedüllétbe, minthogy megalkudjunk mindenféle látszatkapcsolatban.
2013. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg így van ahogy írod utolsó.

De sajnos idáig mindegyik dobott amikor már tervezgettük a jövőt.

2013. szept. 21. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok, a párom 22, 3 éve vagyunk együtt. Mindketten érettebbek vagyunk, mint manapság ez a korosztály általában, hasonló a világképünk, egyeznek a céljaink, a családról alkotott képünk, a ritmusunk. Nem tökéletesen, vannak ellentmondások, hibák, gondok, de amennyire csak lehet, egyezünk. Nekem ő a Férfi, én neki a Nő. Nehéz ilyen embert találni, akivel nem csak egy pár vagytok, hanem legjobb barátok is. Félek, mi lesz a jövőben, hiszen borzalmasan fiatalok vagyunk ahhoz, hogy azt mondhassam, mi együtt fogjuk leélni az életünket. Így tervezzük, de ha reálisan akarom megközelíteni, akkor bármi megtörténhet még. Ha egyszer szét is megyünk, azt hiszem, mindentől függetlenül nem fogom azt mondani, hogy ő nekem nem volt Igazi, mert az. Én egyébként hiszek a sorsszerűségben, szóval csak az nem talál rá a megfelelő emberekre előbb-utóbb, aki egy kicsit sem nyitott rá.
2013. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszek az "igaziban". Abban hiszek, hogy életünk során nagyon sokféle és különböző emberekkel találkozunk és ezek között vannak olyanok, akikkel hol jobban, hol kevésbé passzolunk. Ha alapvetően megtalál minket az a különleges, szívet melengető érzés, amit szerelemnek hívunk, akkor érezzük, hogy eljött az "igazi". Mivel a szerelem egyedi tudatállapot, elkezdjük idealizálni az életünkbe újonnan érkezettet és meggyőződésünk, hogy megtaláltuk az igazit. Mivel az ember élete során többször is lehet szerelmes, az "igazi" aposztrofálása attól függ, mennyire lesz tartós a kapcsolat. Ha azt vesszük, hogy az ember nem minden évben lesz igazán szerelmes és ha az is lesz, egyáltalán nem biztos, hogy kölcsönös az érzés, akkor matematikailag is elmondható, hogy kicsi a valószínűsége, hogy megtaláljuk a társunkat. És arról nem is beszélve, hogy a szerelem lecsengése után mennyire tudunk egymással mit kezdeni, mert ez még a sarkalatos pont.


27 N

2013. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert ehhez olyan embert kell találni (nem fontossági sorrendben):

akihez vonzódunk testileg

bele tudunk szeretni

ő is belénk

lelkileg megértjük egymást

érdekesek vagyunk egymásnak

csodáljuk egymást, felnézünk a másikra

közös célokat tudunk kitűzni

együtt tudunk működni

az életünket, szokásainkat, világnézetünket össze tudjuk hangolni

akinek el tudjuk fogadni az életvitelét (sőt tetszik)

aki el tudja fogadni a mi életvitelünket

akivel hasonlóak az érzelmi igényeink

aki a szeretőnk, a szerelmünk, a barátunk, a társunk lesz az életben.


Nem könnyű. :)

2013. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!