Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkó voltam?

Szerintetek bunkó voltam?

Figyelt kérdés

A sógornőm "kicsit" túlsúlyos, de azt vettem észre hogy mindig nyugtatgatja, magát,hogy pl. megeszik egy nagy tál rántottát, aztán 2-3 óra múlva közli,hogy na most már igazán megéhezett és eszik (mintha hetek óta nem evett volna és most már igazán megérdemli,hogy egyen egy nagyot)

Vagy ugyan így, látszólag meghízik, és rááll a mérlegre nézegeti, forgatja a fejét, majd közli,hogy nem hízott,vagy hogy csak a ruha miatt mutat többet és így tovább.

Tehát lényegében önmagát csapja be és ettől megnyugszik,hogy nem kövér.

Engem nem zavar, soha nem szóltam be neki, a súlya miatt.

Viszont nemrég az történt,hogy a barátnőm hozott egy ruhát hogy megmutassa az anyukámnak,hogy szerinte milyen, fel is próbálta, jól állt rajta.

A sógornőm is dicsérte,hogy milyen jó, közben a barátnőm megkért,hogy csináljak róla képeket, aztán a sógornőm kitalálta,hogy na ő is szeretné felpróbálni a ruhát mert neki is nagyon tetszik.

A baj csak az,hogy a barátnőm jóval vékonyabb és magasabb a sógornőmnél.

Én csak néztem de a barátnőm odaadta neki, a sógornőm pedig csodával határatos módon sikeresen belepréselte magát a ruhába, itt-ott fodrozódtak a hurkái, nem is igazán állt jól neki.

Ő is akart képeket, csináltam róla is, aztán mikor megnéztük, közli,hogy milyen rossz a beállítás azokon a képeken amiken ő van...én csak annyit mondtam,hogy nem a beállítással van a gond...ő visszakérdezett,hogy mivel?A fényviszonyokkal?...hát mondom nem..pár másodpercet gondolkodik, majd elkezdte,hogy én mekkora bunkó vagyok, és sértődötten elvonult.

Szerintem nagyon diszkrét voltam, ráadásul nem is mondtam semmit, magától következtette ki, mondhattam volna ,hogy a fényképezőgéppel van a baj, vagy ezer mást mondhattam volna, de hazudni meg nem szép.


Nem akartam megsérteni, régen én is túlsúlyos voltam és tudom milyen az mikor emiatt szólnak be az emberek, én ezért sem utalgatok arra hogy kissé kövér, de én sosem hitegettem magam,hogy vékony vagyok, vagy legalább is soha nem hittem el, így végül már annyira zavart,hogy tettem érte,hogy lefogyjak.

Mit gondoltok?Tényleg bunkó voltam?


2013. szept. 14. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Dehogy voltál bunkó!

Én már rég megmondtam volna a magamét annak a d*agadt tyúknak!Utálom az olyanokat akiknek túl sok önbizalmuk van a semmire:D

16/l

2013. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
az ilyet nem lehet finoman közölni senkivel se, előbb utóbb kibukott volna belőled a dolog, és akkor lehet nem lettél volna ilyen szolid... szerintem ez majd csak az előnyére fog válni, mert talán észbe kap, hogy tennie kéne valamit, hogy ne kapjon ilyen megjegyzéseket... a helyében nekem is rosszul esett volna a dolog, én is kissé túlsúlyos vagyok, de nekem nincs önbizalmam, szóval valamennyire át tudom érezni a helyzetét... összességében a kérdésedre válaszolva szerintem nem voltál bunkó, az akkor lett volna, hogy a szemébe mondod hogy egy dagadt disznó vagy ilyesmi... (de ilyet sose mondj senkinek, még ha ezt gondolod is!!)
2013. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem voltál bunkó(bár azt nem tudni, milyen hangnemben mondtad neki, h nem), de fájó az igazság :/...

bizonyára hitegeti magát, hogy nem dundi, mert ez kényelmesebb. Én is voltam túlsúlyos, és ennél 1000x rosszabbakat kaptam a rokonoktól kamaszként. Nagyon rossz volt!

Azt, ami miatt most ő megsértődött igazából csak az tudja, hogy milyen érzés, aki volt ilyen helyzetben.


Bár szerintem elég érdekes, hogy a sógornőd csak gondol egyet, és elkéri más ruháját, hogy felpróbálja. Főleg, ha alkatilag jóval nagyobb, egyenesen bunkóság (kinyújthatja a ruhát stb)


Ha sokáig puffog én elmondanám neki, hogy nem akartad megsérteni, de hazudni se szerettél volna neki... Pont ahogy itt is leírtad.

2013. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem voltál bunkó! :) ő volt sértődékeny. ha már látványosan túlsúlyos, szval daginak lehet nevezni, akkor igazán észrevehetné, h milyen. erről az anorexia jut az eszembe....lányok akik kövérnek látják magukat, pedig soványak...hát a sógornőd soványnak látja magát, pedig kövér...az ő hibája, nem a tiéd. neki nem kéne ezt mellre szívnia, nem pedig neked kéne bocsánatot kérned. ha meg esetleg mégis te akarsz lenni az aki enged, és bocsánatot kér, hogy újra jóban legyetek, akkor sztem nyugodtan megteheted, természetesen egy a kinézetéről szóló, felvilágosító magyarázat keretében...:)
2013. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Utálom az olyanokat akiknek túl sok önbizalmuk van a semmire"


Tehát aki kövér, annak nem lehet önbizalma?

2013. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem, minek kell kérdezés nélkül véleményezni bárki alakját? Neki, meg a párjának kell, hogy megfeleljen. Ha becsapja magát, hát becsapja, az ő dolga.

Mondjuk az meg a másik oldal, hogy ha valaki kövér és kövérnek látszik a fényképen, nem a fotóst kell hibáztatni.


Én csak annyit mondtam volna, hogy: én ilyen képeket tudok csinálni rólad, ha nem tetszenek, kérj meg valaki mást.

2013. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.válaszoló vagyok.Én nem azt mondom hogy ne legyen önbizalma hanem hogy ne mutogassa magát mag ha dagadt akkor mi a francnak nyújtja ki más ruháját?De jó ezzel még nincs gond de tudja magáról hogy hát igen, kicsit túlsúlyos akkor minek keres indokokat? És minek sértődik meg ha kimondják az igazat?

Amúgy az olyanokkal nincs bajom akik betegségből kövérek mert nem tehetnek róla..de akik folyton zabálnak mint az említett sógornő azok ne csodálkozzanak ha ledagatozzák őket....

2013. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!