Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szarrágóság?

Szerintetek is szarrágóság?

Figyelt kérdés
A júniusi tartásdíjból levont két hetet az apuka, mert egyet a nagymamájánál, egyet pedig Nála töltött közös gyerekünk. Megkérdeztem a Bíróságon, és nincs joga ehhez!
2013. szept. 13. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos felhívtam volna augusztusban, hogyha a nyaralás miatt kevesebb jár szerinte, akkor most ezen az alapon nyissa ki jobban a tárcáját, mert be kell iskolázni a gyereket, és akkor meg többe kerül mint általában.
2013. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Szarrágó.
2013. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy anyagilag rosszul áll és 2 hétig tulajdonképpen ők látták el és biztosan sokat költöttek rá.
2013. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Megkérdezted biztos az van a háttérben vagy csak te gondolod?
2013. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Papíron vetette át, úgyhogy nem csak én gondolom. Németországban dolgozik cca 400 ezerért...
2013. szept. 13. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Persze, hogy nincs..de ezzel sokan próbálkoznak nyaranta az apukák, de behajtható.


Ez szerintem nem szarrágás, hanem kbaszás.

2013. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Én is ezen vitáztam volt férjemmel a nyáron. 6 éve amióta elváltunk, idén fordult elő először, hogy a nyári szünetben vitte őket, a neki járó időre, azaz 5 hétre.

Kötötte az ebet a karóhoz, hogy akkor egy hónapot nem fizet.

Hát nem állt meg a két lábán.

Nem elég, hogy a láthatásokat se használja ki év közben, semmi extra kiadásba nem száll be, még ennyi könnyítést se tesz, hogy pl amíg ott vannak a gyerekek, én a kapott pénzből legalább a tankönyveket ki tudom fizetni.

Mert hát ugye apukák abba nem gondolnak bele, hogy egy gyereknek nem csak kaja kell.

Szóval szarrágás.

De ha már itt tartunk, egy két támpont az anya kiadásával kapcsolatban 2 gyerek esetén amikor semmilyen támogatás nincs, mint nálam. Kedves apukák, akik sokalljátok a gyerektartást.

- Tankönyv idén: 48000 Ft

- Szemüveg: 40000 Ft

- Ruhavásárlás: 50 000 Ft /2 cipő, 2 farmer, 2 pulóver, 4 póló/

- Füzetek írószerek: 15 000 Ft

- Kaja menza és reggeli: 30 000 Ft / hó

- vacsora: 36 000 /hó ami alig 600ft/fő/nap


Szóval sok kérdésnél lehet pénzéhesnek nevezni azt az anyát, aki mondjuk kevesli a 20 000 Ft-os tartásdíjat, mert ugye apuka tartja el.

Számoljatok ilyenkor.

A 20000 Ft egy gyerekre napi 640 Ft csupán, a menza napi 480 itt nálunk, tehát anyuka elherdálhat a pénzetekből naponta 160 Ft-ot.

Tehát anyukának napi 160 Ft-ja jut az ételre, öltöztetésre, sportra, szakkörre stb.

Tudom, hogy nem vág ide a válasz minden része, de remélem egy-két apuka magához kap kicsit.

2013. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Az írásod lényegével egyet értek, de ezzel a mondattal nagyon nem.


"Tehát anyukának napi 160 Ft-ja jut az ételre, öltöztetésre, sportra, szakkörre stb. "


Miért kellene csak a gyerektartásból nevelni a gyereket, azért 2 gyerekre 30 ezer családit és ha nem is tudja teljesen kihasználni az adókedvezményt akkor is 10 ezret még minimál bérből is visszakap.

Szóval a 20 ezer tartásdíj plusz a 30 ezer családi meg 10 ezer adókedvezmény meg az anya is költ 20 ezret az már 80 ezer Ft. Szóval a 120 Ft-ból máris napi 1333Ft lett gyerekenként.

Nem azt mondom, hogy ebből luxusban élnek de feleslegesen sem kell állandóan sajnálkozni. Sok családban nem keres az egyik fél nettó 80 ezret, ami itt összeszámoltam.

2013. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
... és akkor még semmi hétvégi programot nem említettél, ami ugye tudjuk, hogy nem kevés! Csak halkan megjegyzem, hogy 15 ezer a havi tartásdíj amit kapok a gyerekre, és ezt is Bíróság útján tudtam behajtani. A fent említett részben írtam, hogy Németországban 400 ezret keres... No comment
2013. szept. 13. 22:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!