Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek adjon vagy ne adjon?

Szerintetek adjon vagy ne adjon?

Figyelt kérdés

Párom és én 2,5 éve jöttünk össze, kb. 2 éve együtt élünk a szüleimnél.

A helyzet a következő. Középiskolában jöttünk össze, neki sem volt barátnője, meg nekem se volt barátom, csak 1-2, de pár hét/hónap járás után vége lett. Amikor összejöttem párommal, nagyon egymáshoz szoktunk, szüleim is megszerették, és támogatták hogy itt lakhasson velünk. No de ugyebár mi sem vagyunk gazdagok. A párom anyukája nem nagyon segédkezett pénzileg a kajánkba, rezsinkbe, mert valahogyan sose állnak jól anyagilag.

Ebben az évben végeztünk a középiskolával. 1 hónapot dolgoztunk nyáron diákmunkán, ugyanis közösen kimegyünk párommal külföldre dolgozni, de kell keresnünk egy kis pénzt is hozzá. Ismerősünk fog nekünk segíteni.

Júliusból 1 hetet dolgoztunk (az utolsó hetet). Augusztusban amikor párom hazament meglátogatni hogy hogy vannak anyujáék, az egész 1 heti júliusi pénzét elkérték, mert hogy júliusban vettek fel hitelt, az esküvőre. Ugyanis párom anyukája újra férjhez ment. Azt mondta hogy majd vissza adja a pénzt neki.

Ebben a hónapban most kb. a felét tudta visszaadni az elkért pénznek, illetve azt mondta páromnak hogy ha megkapja a nagyobb augusztusi fizetést (augusztusban 4 hetet melóztunk), abból is kellene neki segítség anyagilag. No de párom akkor hogy kapja vissza azt amit keresett?

Nem akarom bántani az anyukáját, de tudta hogy nehéz anyagi körülmények vannak, tudta hogy mit vállal fel ha hitelt vesznek fel, meg esküvőt rendeznek.. Párom nem kapott 2 éven keresztül se ruhát, se cipőt, se semmi pluszt, amivel tudták volna segíteni. :( Én és a szüleim segítettünk neki. És én attól tartok hogy majd nem fogja tudni vissza adni páromnak a nehezen megkeresett pénzét..

De másrészt, csak az édesanyja, nehéz lenne azt mondani neki hogy nem.. Az én anyukám nem kér el semmi pénzt páromtól, pedig kérhetne hisz csak itt lakik. De tudja hogy milyen helyzetben van.

Szerintetek mit tegyen?


2013. szept. 9. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ne adjon neki. Tudom, hogy nehéz lesz nemet mondani, de ha most nem teszi akkor mindig kérni fog az anyja és még nehezebb lesz nemet mondani.
2013. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem kell a párodnak pénzt adnia. Az anyjáék ketten vannak az újdonsült férjével, oldják meg az anyagi ügyeiket. Tudom nem ide tartozik, de milyen dolog már hitelt felvenni az esküvőre? Akkor miért nem csináltak egy egyszerű szertartást aztán kész? Miért kéne a párodnak felvállani ezt?

Inkább azon gondolkozzatok, hogy a te szüleidnek hogyan háláljátok meg az ott töltött időt. Főleg ha külföldre mentek dolgozni, gondolom ott jól/jobban kerestek majd, abból kéne adni a szüleidnek utólagos egyszeri nagyobb összegű "köszönöm, hogy eltartottak minket két évig" juttatást. Amúgy ha kint megy a szekér és megélhetési gondjai lesznek a párod anyukájának, akkor egyértelmű, hogy segítsen neki, na de ne az esküvői hitel miatt kérjen...

2013. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Az még érthető lenne hogy a csekkek befizetésére vett fel hitelt, mert mondjuk 200ezres villanytartozás van, de hogy egy esküvő miatt... annyira fotnos volt az nekik?Hát szégyen, hogy bulira hitelt vesz fel, aztán elszedi a fia pénzét...!Én pénzügyi téren hátat fordítanák nekik. Ha nagyon akar segíteni a barátod, akkor vásároljon be nekik, vegyen kenyeret, felvágottat, meg virslit és szevasz...
2013. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, hát bonyolult.. Párom anyukája elvált 5 éve. És most kötött újra házasságot.. Páromon kívül még van 3 gyerek otthon.

Őszintén én sem értem hogy miért pont most kellett ezt a házasság hajcihőt..

Az a baj hogy páromnak semmi rossz szándéka nincs, de tényleg, ilyen meg se fordul a fejében hogy kihasználják.. Majd beszélek vele, hogy mi legyen.. Mert ez már engem kezd kicsit zavarni, hogy mindig le van párom húzva anyagilag ha van neki valamennyi kis megkeresett pénze.. :(

2013. szept. 9. 14:27
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert hát persze, ha odakinnt jól megy a munka meg ilyesmi, természetesen én is segítek anyuméknak is nagyon szívesen.

De ugye az a baj hogy ez az utazási pénzünk lenne, amit párom odaadna anyujának.. És ha azt elkérik tőle és nem kapja vissza, akkor meg párom lesz pácban. :( Ezért sem kérnek anyumék tőlünk pénzt. Bár, azért belesegítek a rezsibe, meg a kajába, de páromtól 2x annyi pénzt elkértek már otthon.. Amikor nincs is otthon szinte.. Mondhatjuk hogy ez az otthona már..

2013. szept. 9. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudni kell nemet mondani. Esküvőre hitel? Nagyon kevés esze lehet a szüleinek vagy nagyon meggondolatlanok! Pénzt egy fityinget sem adnék! Meghívnám őket 1-1 vacsira vagy vinnék kaját, vagy 1-2 számla kifizetése és SLUSSZ! Pénzt! Esküvőre felvett hitel miatt? Inkább elkocsmázom!
2013. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsit el kellene beszélgetni a sráccal, hogy álljon meg a menet. Ha jól értem, 2 éve a te szüleid tartják el, a saját anyja talán még a családi pótlékot se adta oda, és most, hogy végre van valami keresete, az a málészájú hülye gyerek (ezer bocs, de jobb kifejezést nem találtam) képes odaadni neki egy részét esküvői hitelre? Édesanya, édesanya...Hol volt a kedves anyuka, mikor neki kellett volna adni? Amikor a gyerekét kellett volna eltartani? Meg mi a fenének házasodik hitelből az, akinek egy vasa sincs? Az anyakönyvvezető összeadja puccparádé nélkül is!A párodnak inkább a te szüleidnek illene valami csekélységet adnia abból a pénzből, ha már két éve eltartják, nemhogy a semmirekellő anyja hülyeségeit finanszírozni. Ezzel a nővel jobb, ha megszakítjátok a kapcsolatot, mert ez valószínű mindig így lesz, ha pénzt szagol. Majd pumpolni akar titeket, ha külföldön dolgoztok is, úgyhogy jobb, ha már most helyre rakjátok a srácot, ha nem akar anyucira keresni odakint.
2013. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha a párod ad pénzt, a fejére fognak nőni, és fejőstehénnek használják. Azok a szülők, akiknek a gyerekük az első, ilyen helyzetben még akkor se kérnének pénzt, ha nem az esküvőre verték volna el. Szóval ne legyen lelkiismeret furdalásotok.
2013. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!