Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen módszerekke...

Szerintetek milyen módszerekkel lehetne növelni a gyerekszületést?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, milyen ötletek születnek. (Olyanokat légyszi ne írjatok, hogy tiltsák be az abortuszt, meg a fogamzásgátlót. Olyan ötletekre gondolok, amik az egészséges családok létrejöttét célozzák és nem a kényszer gyerekeket)
2013. szept. 8. 10:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Jó lenne, ha a friss anyukák után is járna valamilyen támogatás, ugyan úgy, mint a frissen végzettek után (régen start kártya). Sokan nem mernek szülni, mert nem tudják, lesz-e utána munkahelyük. Az oké, hogy kötelező visszavenni, de utána meg bármilyen indokkal ki is rúghatják őket.

Másrészt normális fizetés kellene, nem olyan, hogy éppenhogy kihúzzák ketten hó végéig. Én diplomás szociális munkásként heti 30 órában 68E ft-ot keresek, 0 bérpótló juttatás (vagyis se bérlet, se kajajegy, se semmi...)

2013. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
A fentiekkel nagyjából egyetértek. De itt mifelénk van még egy ok amiért nem szülök még egyet. Az idióta erőltetett integráció aminek az a következménye, hogy az óvodában egy csoportban már 9-10 c gyerek van. Na ezek közzé szüljek én gyereket?
2013. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%

csak egyet hagytak ki :

BIZTONSÁG

2013. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

Szinte mindennel egyet értek amit eddig írtatok!

Biztonság? Jelenleg külföldön (Ausztriána) dolgozok. Itt mikor vége van iskolának akkor a zebránál átt egy nő aki megállítja a forgalmat akár ha csak egy kisgyerek is át szeretni menni az úttesten. Az autósok még nekem is mindig megállnak, főkeg a gyerekeknek. Otthon, nagyon ritkán lehet ilyent látni. Mikor kicsi voltam, mindig meg kellett várnom valakit, hogy vele át merjek menni az úton.

Hát kis dolog lenne, mert mindenki le tud fékezni, de mégsincs így.Elég szomorú, mert egyszer mindenkinek volt, vagy lesz gyereke (jobb esetben), és ha ő elvárja, hogy vigyázzanak az övére, akkor a másik is elvárhatja.


Tetszik ez a kérdés, jó lenne, ha a "fejesekhez" is eljutna! :)

2013. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

nem feltétlen a fizikai biztonságra gondoltam....


hanem általánosságban.....

mindenre értve

2013. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Több bölcsőde, hogy egy állami helyre bekerülni ne olyan legyen, mint egy elit egyetemre...

A gyermekintézméények legyenek családbarátok, pl. nyitvatartással, hogy az 5-kor érkező szülőt ne feszítsék keresztre.

Ingyen iskolai tankönyvek, de ne ilyen elbaltázott módon ahogy most az elsősöknek, hogy a könyvek beírós-feladatlaposra vannak szerkesztve, de nem írhatnak bele, mert vissza kell adni.. ha meg beleírnak, ki kell fizetni.


Akadálymentes közlekedés, hogy babakocsival lehessen közlekedni.

Részmunkaidős állások (adókedvezménnyel a vállalkozásoknak.


Családtámogatási rendszer teljes átalakítása. A szülők kézbe csak minimális összeget kapjanak, inkább legyen ingyenes óvoda/iskola, ÁFA mentes gyerekruházat, pelenka, babaápolási termékek.

Családi támogatás max. 3 gyerekig járjon, aki többet akar, annak legyen, semmi baj, ha a milliomos vállalkozó apuka csinál egy fészekalja kölköt - de akkor tartsa is el.

Aki annyira csóró, hogy nehézséget okoz 3 gyerek eltartása, az ne akarjon többet.

2013. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%
14: Nagyon igazad van a közlekedéssel kapcsolatosan!! Én a gyerekekkel jöttem külföldre, hetekig tartott megszokni, hogy a zebra felé fordulunk és már megállnak, majd türelmesen megvárják amíg átérünk.
2013. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem aki akar az szül aki meg nem az nem is fog.
2013. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!