Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen módszerekke...

Szerintetek milyen módszerekkel lehetne növelni a gyerekszületést?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, milyen ötletek születnek. (Olyanokat légyszi ne írjatok, hogy tiltsák be az abortuszt, meg a fogamzásgátlót. Olyan ötletekre gondolok, amik az egészséges családok létrejöttét célozzák és nem a kényszer gyerekeket)
2013. szept. 8. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

-Stabil jól fizető állás

- Kedvező lakáshitel, szocpol stb.

- Megfelelő családtámogatás

- Családi adókedvezmény

2013. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Sokan nem fognak velem egyetérteni, de leírom:

Valamelyik skandináv államban az a rendszer, hogy a gyes felét az anya felét az apa veheti ki. Személy szerint nekem, egy ilyen rendszer ösztönző lenne.

Így én mint nő sem esnék ki a munkából annyira, könnyebb lenne visszamenni, és a pici is otthon lehetne, sőt az apjával is kialakulhatna egy szorosabb kötelék. Persze az is kell ehhez, hogy általános és elfogadott legyen az, hogy az apa otthonmarad, mert enélkül neki csak egy megalázó nyűg, lenne az otthonlét, így több problémát szülne mint pozitívumot.

2013. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Minden eddig leírt dolog tetszik és egyetértek.


Még valami:

Speciel én (28/N) ebbe a mostani (politikai) helyzetbe biztosan nem fogok szülni. Amit az óvodákkal, iskolákkal csináltak szerintem egyenlő valami ámokfutással.

A gyerekek nevelését gyakorlatilag teljesen kivették a szülők kezéből: kötelező 3 évesen az óvoda (amúgy én beadnám az enyémet, de akkor se legyen kötelező, hanem saját döntés!!!), délután négyig kötelezően az iskolában, kötelező vallás/"erkölcstan", kötelező minden nap testnevelés, és még sorolhatnám.


Olyan nincs, hogy a szülő ezekkel nem ért egyet, és megfelelő, az ő világnézete szerinti iskolát keres, mert ez előírás, és kész. Mint valami félmilitáns közösségben.

Lehet konkrét dolgokkal egyetérteni, vagy nem egyetérteni, nem erről van szó, hanem arról, hogy nincs választás.


Szóval engem legalábbis (és ismerősökkel beszélgetve: másokat is) jelenleg ez a rendszer teljes mértékben eltávolít attól, hogy ma ide, Magyarországra gyereket szüljek. Ha jönne a gyerek, menekülnénk külföldre, de azonnal. Ezt már megbeszéltük.


És több ismerősöm is tényleg így van ezzel, sokan emiatt mentek el. Most kapásból legalább 5-6 családot fel tudok sorolni, akik az elmúlt fél - egy évben gyerekestül elmentek, többek között ilyesmi miatt is. (A pénz nem is elsődleges volt, hanem inkább az ilyen szabályok.)


Magyarul: ha nem az állam akarna mindenben a szülők helyett dönteni, valószínűleg szívesebben vállalna az ember gyereket.

2013. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha olyan anyagi viszonyok között tudnánk élni, hogy egy gyerek vállalása mellett is lehetne élete a szülőknek, nem kéne mindent a gyerekre költeni, és kikuporgatni hétről hétre a kiadásokat, hogy meg is élhessünk.
2013. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy fent leírták: családi adókedvezmény (NEM gyes meg egyéb alanyi jogon járó segély emelése), apuka is menjen gyed-re, csináljanak valamit az ovikkal, iskolákkal.

Az óvónőknek, bölcsödei gondozónőknek fel kéne fogni hogy ha 6ig van nyitva az intézmény, nem teheti ki nagykabátban a gyerekem a folyosóra fél 6kor, mert ő menne haza.


Jó lenne hatásosan ösztönözni a távmunkát, a részmunkaidőt és a kötetlen munkaidőt.

2013. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Az adókedvezményes rendszer átalakítása: nem vagyok a támogatások híve, de a gyerek az gyerek, és nem gondolom fairnek, hogy aki eleve jobban keres (mint én is) az jóval nagyobb kedvezményt vehet igénybe a gyermekre, holott kevésbé szorul rá.


A bölcsi-ovirendszer reformációja, magyarán elérhető, normális színvonalú és megfelelő befogadóképességű intézmények mindenhol, elérhető árakon, a rászorulóknak pedig visszahoznám a teljes étkeztetési kedvezményt.


A munkahelyek biztosabbá tétele, gyes eltörlése: 1 év után menjen vissza az anyuka dolgozni, a munkahelye viszont legyen köteles visszavenni. Félmunkaidős munka lehetőségének bevezetése 2-3 vagy több gyermekes anyukák részére, esetleg adókedvezmény a cégnek, ha ilyen anyukákat alkalmaz (külföldön ez egy működőképes rendszer), több otthonról végezhető munka.


Ellenben a munka és megfelelő háttér nélkül, jelenleg pl. gyesre és kielégítő lakhatási feltételek nélkül szülők ellen megszigorítanám a feltételeket: kaphatnának szociális lakást vagy eleinte helyet az anyaotthonban DE cserébe amint lehet dolgozniuk kellene kezdeni a központ által kiajánlott munkahelyeken (segítőközpontokban vannak ilyen feltételek ma is!), és a gyámhivatal szigorúan ellenőrizné a gyerek körülményeit.

2013. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

masodik, magyar jogszabalyok is lehetove teszik, hogy az apa menjen gyesre, gyedre


kerdezo, semmivel nem novelnem, van eleg gyerek a vilagon, no a nepesseg

2013. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

31 éves nő vagyok, és nem tervezek gyereket szülni ebbe az országba.

1. Az átlagemberek többségének minden napja rettegéssel telik el, mert a mai munkahely holnap már nem biztos.

/és akkor örülhetsz, ha egyáltalán van munkahelyed/.

Ha bármi történik a férjjel, (mint nálunk a családban tesóméknál, meghalt a férje). Egyedül nem tud ma ebben az országban egy átlagbérrel (90.000 huf) fenntartani 2 gyereket + magát és fizetni a lakáshitelt + rezsit.


2. Nincsenek részmunkaidős állások /sőt akkora a munkanélküliség az országban, mint még soha, főleg vidéken/.


3. A fizetések, az árakhoz viszonyítva éhbérnek számítanak.


Az én anyám 3 gyereket nevelt fel, és ő is azt mondja, hogy ebbe az országba nem szülne, ha ismét fiatal lenne.

2013. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

2. vagyok, igen, lehetővé teszik, de ha jól tudom a skandináv területeken az apa és az anya is csak fele időt vehet ki, szóval úgy vehetik ki a teljes időt, ha mind a ketten kiveszik.

Emiatt a férfiak többsége is kiveszi és mivel más is ezt teszi nem érzik magukat "férfiatlannak" ettől.

2013. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Én a saját véleményemet tudnám megosztani. A nőknél a szülés életkorban egyre inkább kitolódik és ez nem véletlen. Én 26 évesen végzek a tanulmányaimmal, akkor fogok ott állni, hogy egy kevéske megtakarított pénzen kívül nincs semmim. Van párom, aki addigra valószínűleg már a férjem lesz és várhatóan el is fogok tudni helyezkedni miután lediplomáztam, viszont mire megteremtjük a szükséges feltételeket és azt, hogy legyen hova hazavinni azt a gyereket, addigra már bőven a harmincat fogom nyaldosni és lehet úgy fogok dönteni, hogy az életünkbe már nem fér bele mégegy gyerek, holott akár 3-at is bevállalnék, ha meglennének hozzá a szükséges körülmények.

Nekem pl eszem ágában sincs olyan mértékben kihasználni a gyest/gyedet, mint ahogy lehetne. Nem akarok 6-7 éveket otthon ülni a gyerekeimmel, de a mai rendszer nem teszi lehetővé azt, hogy családbarát módon visszatudjak menni dolgozni úgy, hogy közben a gyerekem bölcsi, reggel rohannom kell vele, délután rohannom kell érte, ha beteg valakinek otthon kell maradnia vele.

Az anyák nálunk ma örülhetnek ha kapnak állást, mert hiába mondják, hogy nem így van, de elég egy apró csepp elkottyintása, hogy én hamarosan gyereket szeretnék, avagy már éppen 2 gyerekem van és már az esélytelenek nyugalmával indulhatok az adott állásért.


Én szívesebben szülnék, ha több lenne a családbarát munkahely. Ha a gyerekemet már nem szoptatom, szinte azonnal visszamennék dolgozni, de csak úgy, ha a cégemnél, vagy a környékén lenne a bölcsőde és a munkáltatóm lehetővé tenné azt, hogy néha ránézzek a gyerekemre. Szeretnék olyan helyet, ahol a bölcsiben nem úgy néznek rám, mint egy mumusra, amikor be akarok menni a saját gyerekemmel játszani egy kicsit, hanem mint anyára, akinek joga van ezt megtenni.

Ha ezt nem lehet kivitelezni, akkor adjanak olyan jellegű kedvezményeket a vállalatoknak, ami által nekik meg fogja érni, hogy az anyát minél előbb visszacsábítsák részmunkaidőbe, mert nekem megérné beadnom a gyerekemet a bölcsibe úgy, ha tudom, hogy délben tudok érte menni és amíg ő otthon alszik délután, addig a háztartást is csinálni tudom, hogyha felébred már csak rá legyen gondom.


Sokkal több lehetőséget adnék fiatal pároknak az életben való elinduláshoz, több munkalehetőség, lakhatási kedvezmény, vagy legalább kedvezőbb hitelek. Bármilyen jellegű támogatás, amivel nem érzi azt egy hozzám hasonló fiatal, hogy az életben való indulási esélyei most úgy nagyjából egyenlők a nullával és hiába szülnék szívesen 3 gyereket, ha 40 évesen fogok csak olyan körülmények közé terülni, hogy ezt megtehessem, akkor 1-gyel is bőven beérem, vagy annyival sem, mert annak a gyerkőcnek fel is kell nőnie.

2013. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!