Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most elraboltam a...

Akkor most elraboltam a gyermekem?

Figyelt kérdés
Hazassag nelkuli kapcsolatbol szuletett egy gyermekunk akit a kulonkoltozesunk ota, masfel eve, en nevelek. A masik fel egy forint gyerektartast sem fizetett azota. A gyermeket a birosagi per ota nem latogatja, az utcan elforditja a fejet. A birosag lathatast szabott ki, kethetente hetvegen szombaton, 2 ora hosszat lathatja, az en lakhelyemen. Az en paron osztrak, es megtydta, hogy ki szeretnenk koltozni. Ekkor elkezdett pattogni, felkeresett minket, hogy a csaladsegitohoz fordul. Akkor megnyugtattam nem megyunk. Am ket hete megcsinaltattam a fiamnak a surgossegi utlevelet, eleg volt hozza a birosagi hatarozat, nem kellett az exemnek ala irnia, es elkoltoztunk ausztriaba, azota itt elinteztunk mindent, be is van a lakhelyunk jelentve. Ezt o gondolom meg nem tudja, de amint rajon biztosan keresztbe tud tenni. Mit tud csinalni? Ugye nem muszaly haza koltoznunk? A kisfiam februarban 3 eves lesz

2013. szept. 6. 15:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Először is mi van a bírósági ítéletben? Közös felugyeleti jog, vagy simán nálad van elhelyezve? Ha közös, akkor vissza költözés. Ha nálad van elhelyezve, akkor semmi vesz. A lathatast biztosítanod kell, tehat kéthetente szombaton meg kell oldanád, hogy a régi lakóhelyeden átvehesse a gyereket. Közben beadod a kérvényt es majd a gyamhivatal dönt, akar az apa ellenében is.
2013. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem apuka bepróbálkozik, próbálj meg visszavágni, hogy akkor a gyerektartást követeled letiltással, stb.
2013. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az itelet szerint en vagyok a gyermek torvenyes kepviseloje.Az apa, ezt tamogatta, nyilatkozott, hogyo is szeretne ha nalam lenne a gyermek elhelyezve, mert az o anyagi helyzete muatt, o nem tudna megoldani a gyermek ellatasat. Kethetente szombaton lathatja az en lakohelyemen, ket ora hosszat. Azert e ket oraert utazzunk 450 kmert egy 3 eves picivel?
2013. szept. 6. 17:16
 14/15 anonim ***** válasza:
Hat ha nem biztosítod a lathatast, akkor megbüntetnek. Adj be kérelmet a lathatas megváltoztatására.
2013. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

MI pár éve költöztünk ki. Nálam volt elhelyezve a gyerek, apukának láthatási joga volt. Csak úgy kaptuk meg az útlevelet, hogy apuka ügyvéd előtt aláírta a papírt, hogy lemond a láthatásról. Ha ezt nem írja akkor alá, sehova nem mehettünk volna.

És sajnos, igen, ha most kiderül, apuka mehet bíróságra és megütheted a bokád. Keress gyorsan egy ügyvédet, aki 100%-ra otthon van a témában.

2013. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!