Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így lesz helyesen a gyermekem...

Így lesz helyesen a gyermekem neve ha majd lesz a külföldi barátomtól?

Figyelt kérdés
A barátom török és a neve Mustafa Coskun. Ugye a Coskun a vezetékneve és ha lesz pl. lányunk így fog kinézni a neve: Coskun Cecília, ugye...
2013. júl. 20. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha Magyarországon anyakönyvezik, akkor igen.
2013. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Ez szép és jó, de a kulturális különbségek miatt én nem terveznék családot vele.
2013. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

2-es, muszáj ekkora bunkónak lenni? Attól, hogy török még nem biztos hogy muszlim vagy egyáltalán vallásos, másrészt hozzátenném, hogy csak az Európába emigrált törökök viselkedek úgy, ahogy azt pl. Németországban látod, kint Törökországban ezerszer normálisabbak és a nők 90%-a nem hord arcot takaró dolgokat, teljesen normálisan öltözködnek. Attól, hogy valaki török még lehet normális ember...

Azt meg majd a kérdező eldönti, hogy kijönnek-e annyira, hogy családot alapít vele.


Kérdező: igen, ha Magyarországon születik gyermeketek, akkor így lesz anyakönyvezve.

2013. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A 2-esnek van igaza!!!!!!
2013. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. Semmi bunkót nem mondtam, egy randa szót nem írtam le! Figyelmeztetés volt, hogy óvatosan, nehogy csalódjon, ez neked mióta bunkóság??
2013. júl. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csalódni... bárkiben lehet...
2013. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

15 éves korom óta ismerem, másfél éve vagyunk együtt. Csupán kíváncsi voltam erre, hirtelen elméláztam rajta, de még egyáltalán nem tervezünk. Amúgy pedig gyűlölöm ezt az általánosítást. Nem hogy tettel nem bántott, de egy rossz szót sem kaptam azóta sem. Olyan szépen elvagyunk együtt, mint a mesékben. Pedig ennyi idő alatt kibújt volna a szög a zsákból. Undorodom azoktól, akik ennyire rasszisták és általánosítanak.

Sosem akartam török barátot, nem származás alapján keresek soha, de hála Istennek rátaláltunk egymásra. És egy jó barátságból alakult ki ez a szerelem. Nála érzem először magamat viszont szeretve és ami furcsa, napról-napra erősebb.

Neked sem esne jól, ha elmennél egy osztrák boltba és a "Magyar ne lopj!" felfogás miatt téged is lenéznének pár magyar miatt. Hiszen te valószínűleg nem loptál és lopnál soha, de általánosítás miatt vagy megbélyegezve.

Ismerj meg mindenkit először, csak utána ítélkezz. :)

2013. júl. 22. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!