Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is ez gáz?

Szerintetek is ez gáz?

Figyelt kérdés

Nemigazán tudtam hogy melyik kategóriába kéne írni, szóval elnézést.


Testvérem 9 évvel idősebb nálam. Régen ő kapott egy becenevet a barátaitól még a gimiben. Mivel ugye én 10 évvel fiatalabb vagyok, amikor ő volt 12.-es (18 éves), akkor én 9. Akkoriban mindenben őt utánoztam, próbáltam olyan lenni mint ő, kvázi ő volt a példaképem.

Emiatt gondolom, már nem emlékszem, elloptam a becenevét is. Elkezdtem magam úgy hívatni még alsóban, mint ahogy őt hívták a gimiben. És ez ellen már nem tudok mit tenni, már meg van szokva, engem is mindenki így hív.

Most én vagyok 12.-es, és belegondoltam, hogy ez szerintem gáz. Én magamnak adtam becenevet, ami magában gáz, és ha együtt vagyunk bátyámmal, és megszólítják a becenevén én is mindig felkapom a fejem.


2013. szept. 4. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Jézuuus,ilyeneken agyalsz?XDD Amúgy nem gáz.
2013. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy osztálytársam, akit Compónak hívnak és a bátyját is.

Néha Kiscompónak és Nagycompónak hívják őket, hogy meg különböztessék.

Amúgy nem gáz. :D

2013. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább aranyos.
2013. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

:) nem gáz.


A tesód tud róla? :)

2013. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond :) Aranyos az egész sztori :)
2013. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én magamnak adtam becenevet, ami magában gáz"

Nem, nem az. Teljesen tipikus választani egy "becenevet", pl. a demoscenén belül ritkán hívják az embert Kis Pistának... Kell egy "művésznév". S ezt a nevet is meg lehet változtatni, ha ahhoz van kedve az embernek, szokták. Aztán hogy a többiek úgy nevezik-e az embert, ahogy ő magát, az más kérdés :D

2013. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A bátyád az, ember. Gyerekként azért akartad utánozni, mert szeretted.


Gondolom, most is szereted. Szóval nincs ezzel gond. Inkább örülj neki.


A kis-nagy elkülönítés meg, ahogy az egyik előző hozzászóló is írta, hasznos, sőt, testvérek esetében nehezen is elkerülhető.

2013. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én húgom is ugyanezt csinálta, és igen, gáz. Ő 6 évvel fiatalabb, amikor én voltam 8.-os ő volt alsós, és mindenkinek mondogatta aki piszkálta, hogy majd én megverem őket... Nekem is volt egy becenevem, ő is ellopta. Aztán amikor különköltöztem örökbe fogadtam egy cicát, és feltűnt, hogy a cica nevét is ellopja... És úgy hívatja magát. Ma már 16 éves, de elmúlt ez a nagy példakép dolog nála, pedig pont most jönne jól, hogy rám hallgasson.


Szóval igen, gáz.

2013. szept. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Én egy csomó testvérpárról tudok, ahol ugyanaz a becenév, csak az egyik kis....,, a másik meg nagy...
2013. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen néha engem is hívnak a testvérem barátai kis-..-nek :D

2013. szept. 5. 19:42

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!