Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy várandós vagyok, de nem tudom, mit tegyek. Van 2 gyermekem már, akik már nagyobbacskák, viszont a nagyobbik gyerek sűrűn beteg. Eddig ezért nem igazán tudtam dolgozni. Most is állást keresek. Most ért el abba a korba, hogy talán pár órára, míg valaki haza nem ér, egyedül lehet hagyni betegen is. Persze csak akkor, ha nem olyan súlyos. A kisebbik gyerekkel ilyen gond szerencsére nincs. A férjem dolgozik, szereti is a munkáját, bár nem keres túl sokat, de megélünk. Ha várandós vagyok, akkor most csak a gyes lesz, más nem. Örülnék is neki, mert már 7 éve próbálkoztunk, (bár mostanában nem annyira az anyagi helyzet miatt) de nem jött össze a gyermek. Mivel nem jött össze, nem is védekeztünk, eszünkbe sem jutott. Meg nem is örülnék, mert nem valami fényesen állunk, bár azért nem jutnánk koldusbotra, nem éheznénk szerintem meg tudnánk oldani, bár nagyon nehéz lenne. Kissé bizonytalan most minden téren a helyzetünk. De ahogy a férjem mondta, a meglévő kettő gyerkőcöt sem dobtuk el, mert egy kicsit nehéz. Na jó, de itt van választási lehetőség. Közben szeretném is a babát. Nem is tudom mikor könnyebbülnék meg igazán, ha lenne baba, vagy ha nem. 1 éve örömtáncot jártam volna, na de most.... Ti mit gondoltok?

2013. szept. 2. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi változott meg az alatt az egy év alatt ?
2013. szept. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az anyagi helyzetünk, más nem. Kissé padlóra kerültünk, és nagyon nehéz visszakerülni a régi biztonságos életszínvonalhoz.
2013. szept. 2. 14:01
 3/13 anonim ***** válasza:

7 éve nem védekeztek,ebből 6 évig örültél volna neki,most is csak az anyagi része miatt nem annyira?

Ha terhes vagy ne vetesd el,hisz vártátok azt a picurt,férjed is támogat.

2013. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hirtelen az jutott eszembe, hogy ha tényleg várandós vagy akkor a picúrral együtt már 3 gyerkőcötök lesz. Ez azt jelentené, hogy nagycsaládossá váltok. Olvass utána, milyen kedvezményeket vehetnétek igénybe. Lehet, hogy még könnyebb is lenne...
2013. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért ne vezessük félre a kérdezőt: igen, vannak kedvezmények 3 gyerekre, de azért anyagilag többe kerül 2 gyerek, mint 3.
2013. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az első időre jellemző ez a kétség. Amint előző írta, sok kedvezmény lesz. De nem is ez a lényeg. Olyan jó, hogy még születhetnek gyerekek "csak úgy", hogy nem "terveztünk, számoltunk, nem is gondoltunk rá, hogy lehet"- Arany János is így lett idős szüleinél. Jó ez a gyerek lelkének, hogy nem "racionális megfontolások" állnak akadályként a létesülése pillanatában!
2013. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de csak a kedvezményekre alapozva nem szülök. :) Sok ilyet láttam, nem lesz jó vége. Sajnos nálam még ott van az is, hogy egyik terhességem sem volt egyszerű. szinte égig kórházban voltam, és most is a férjemre szakadna minden. Anyósom segített annak idején, de sajnos ő már meghalt. Anyám meg nem ér semmit. Egy agyonhasznált papír zsebkendőt sem bíznék rá, nemhogy a családomat. Nem számíthatunk senkire, hogy besegítene a férjemnek, aki így túlterhelné csak magát, hogy nekem könnyítsen. Ez igaz, hogy eddig is így volt, és ezt tudtuk is, de a kórház, és szülés sem 2 Ft. Ha nem adok pénzt az orvosnak, akkor nem lát el rendesen. Ezer, és egy dolog kavarog most a fejemben, és kicsit össze vagyok zavarodva, bár holnap megyek orvoshoz, és akkor már legalább biztosat fogok tudni.
2013. szept. 2. 14:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Leírás alapján a férjed igazi rendes férj.Ezt vele kell megbezélned,közös döntés kell hogy legyen.
2013. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak első ijedtség. De sok kedvezmény tényleg nincs: adókedvezmény, féláras kaja,ha kell, ingyen tankönyv... Ezekből nem lehet megélni. Gondold végig higgadtan!
2013. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és ha még csak lehet, akkor ne agyalj addig, amíg nincs teszt a kezedben. Ha mégsem vagy az, akkor inkább védekezz!
2013. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!