Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom megbántódott, mert...

A barátom megbántódott, mert nem akarom az unokaöccseit pesztrálni. Kinek van igaza? Önző vagyok?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük, hogy ma megyünk falat mászni, erre nemrég írt, hogy vigyük már a 2,5 és 5 éves unokaöccseit is, ami azt jelenti, hogy ők rohangálnak körbe-körbe, mindenkit idegesítenek, öltözéskor nem hajlandóak kimászni a szekrényből meg ilyenek. (Egyszer már voltunk velük.) Persze mi egy percet sem tudnánk mászni. Mondtam neki, hogy én ezt most kihagyom, de az van, hogy akkor ő sem tud menni, mert egyedül nem vállalja be őket. Szóval megkaptam, hogy nem ezt várta volna, mert a gyerekek azóta is könyörögnek, hogy vigyük őket megint, és tök csalódott volt.

Nekem ráadásul vizsgáim lesznek 2 hét múlva, ezért kikapcsolódásként akartam egy kicsit sportolni, nem óvónénit játszani neveletlen gyerekekkel. (Ezt nem így mondtam neki!)


2013. aug. 28. 15:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekes anyukaként mondom, hogy nem önzőség. Nem a te felelősséged a gyerek, persze rendes tőled ha szórakoztatod vagy vigyázol rájuk, de semmi kötelességed nincs velük szemben. Főleg ha most szeretnél kikapcsolódni. Egy 2,5 éves pedig pont az a kor, ami mellett nem lehet kikapcsolódni, az 100% folyamatos figyelmet kíván.


Azon pedig érdemes elgondolkodnod, hogy mire vagy te használva, ha egyedül nem vállalja őket, hanem veled együtt. Ingyenpesztrának kellesz.

2013. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!