Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért így tervezik...

Az emberek miért így tervezik meg a családjukat?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az emberek nem próbálnak meg változtatni a körülményeiken. Úgy terveznek családot a rossz körülmények közé, hogy nem mérlegelik azt, hogy tudnának-e rajtuk változtatni.

Mondjuk van egy pár, férj és feleség, és mind a ketten 12 órát dolgoznak naponta. És a nőnek az a problémája, hogy ha szül, egy évvel utána nem tud visszamenni a napi 12 óra munkába. Pedig amíg otthon van a gyerekkel, kitanulhatna egy szakmát, amivel már nem kellene 12 órát lehúzni naponta, vagy akár több pénzt kereshetne.

Mások is azon problémáznak, hogy egy második gyereket már nem engedhetnek meg maguknak, holott megpróbálhatnának ők is néhány év alatt jobb anyagi helyzetbe kerülni. Nem lehet tudni, mit hoz a jövő, de fejlődni kell.

Még sorolhatnám, de így is hosszú lett.


2013. aug. 27. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kiváncsi mi lenne veled ha apú anyú nem rakna alád mindent ohh tudom 14 éves korod óta melózol...
2013. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Apú anyú nem rakott alám semmit, mivel apám alkoholista volt amíg élt. Most, hogy csak anyám van, annyit keres, hogy havi rendszerességgel éhezünk, a nagymamám néha kisegít bennünket.

16 éves korom óta melózom, akár éhezés mellett is, és világéletemben kitűnő tanuló voltam, szintén éhezés mellett, mert nem így akarom leélni az életemet. Most jobb, és dolgozom, hogy jobb legyen, hogy gyerek mellett ne kelljen 12 órában dolgozni... A rossz körülmények nem magyarázzák sem a lustaságot, sem a butaságot. De mindig lehet másokra mutogatni.

2013. aug. 28. 21:35
 13/15 anonim ***** válasza:

Ohhh igen úgy tudtam hogy most jön a 16 éves korom óta dolgozom, apám alkesz, éheztem gyereként szöveg...

Nevetséges vagy...

2013. aug. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Miért írom le, ha úgysem hiszed el? Persze, biztos ott áll a cipőszekrényben a ferrari, meg a rolex óra a párnám alatt. És nincsen jobb dolgom, mint itt ülni és azon töprengeni, mások butaságból vagy lustaságból miért hagyják tönkremenni a saját és gyerekeik életét...

Bánthatnálak, de minek? Alapból elég boldogtalan lehetsz, ha itt mocskolódsz ahelyett, hogy belátnád a saját életedben a saját felelősségedet.


Azt hiszem, választ kaptam a kérdésemre...

2013. aug. 29. 14:34
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én 28 éves vagyok és világ életemben arra törekedtem ,hogy haladjak előre , most már ott tartok ,hogy egy nap kiugrok az ablakon ,mert szégyellem hogy nem jutok előbbre bár hogy is erőlködtem az életem folyamán.A családot ,meg úgy tervezem ,hogy gyerekként még 3 gyerekről álmontam,18 felett 2-ről ,ma meg még esélyesnek tartom az 1-et még talán ,de aztán lehet abból sem lesz semmi.
2013. aug. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!