Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért tervezik meg...

A szüleim miért tervezik meg a jövőm? Annyira idegesít (? )

Figyelt kérdés
Annyira idegesít, hogy a szüleim előre megtervezik a jövőm. Folyton azt ecsetelik, hogy az én tudásomat ki kell használni, és majd végzek egy jó egyetemet, és majd lesz egy jól fizető munkám. Majd orvos vagy ügyvéd. Pedig én már százszor mondtam már nekik, hogy én a táncolással szeretnék foglalkozni, de erre csak azt válaszolják hogy ez csak egy hobbi. Pedig nekem ez nem egy hobbi, nekem ez az életem értelme. Miért nem értik meg, hogy én nem akarok semmi ilyet amit ők kigondolnak?
2011. jún. 25. 21:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
84%
én kitűnő tanuló vagyok és hetedikes nálunk ugyanez a helyzet de ők csak jót akarnak már belátom....:)
2011. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

". Miért nem értik meg, hogy én nem akarok semmi ilyet amit ők kigondolnak?"


Mert nem vagy elég határozott.

Mond meg nekik, hogy ez a TE életed, TE irányítod, és ne ők éljék meg helyetted!

2011. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy egy zseni is kibukna egy olyan szakról, amire úgy erőltették.
2011. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Táncolj, de amellett tanulj is mert ha valami közbe jön egy baleset egy sérülés akkor ott leszel semmi nélkül(szakma).

Hidd el jót akarnak neked!!!

2011. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Táncolni nem lehet egy életen át! Medveczky Ilona is csak azért tudott 70 évesen táncolni, mert volt anyagi háttere a házassága miatt! Ez bizonytalan, erre nem lehet alapozni.

Viszont az egyetem és a tánc nem zárja ki egymást, a kettőt lehet párhzamosan is csinálni!

2011. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meg akarják határozni hogy mit csináljak. Elmentem az egyetemre, (úgy, ahogy megtervezték), de nem bírom. Most a lábamra állok, és csinálok egy szakmát. Nem szólhatnak bele. Elmegyek aztán dogozni, és elköltözök a párommal jó messze.

Nemrég lett már végleg elegem abból, hogy ők jobban tudják, hogy én mit akarok... Köszönöm a tanácsokat, de már ne mondják meg hogy mit csináljak.

Állj a talpadra, és légy határozott! Különben folytatni fogják.

2011. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem azt mondom h nem akarok menni egyetemre, csak azt hogy féj, hogy nem ismernek eléggé és tudhatnék hogy én mire vágyok igazán..
2011. jún. 25. 21:25
 8/15 A kérdező kommentje:
fáj*
2011. jún. 25. 21:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális szülői gondolkodás a gyerek jövőjét tervezni. Nem biztos, hogy az az X éves gyerek tisztában van a lehetőségekkel, azzal, hogy mi mivel jár.

A te esetedben gondolom azt látják, hogy néhány évig esetleg meg lehet valahogyan élni a táncból. Bizonyos kor után ez már nem fog menni, ha komoly sérülés ér szintén nem, ezért szeretnék hogy legyen valami használható foglalkozásod is. Gondolom 12-13 éves vagy. Ebben a korban -tisztelet a kivételnek- még elég vattacukros elképzelései vannak némelyik gyereknek. Nem gondolnak arra, hogy lesznek még 40-50 évesek, lesznek gyerekeik, stb.

2011. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
tudhatnák*
2011. jún. 25. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!