Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért tervezik meg...

A szüleim miért tervezik meg a jövőm? Annyira idegesít (? )

Figyelt kérdés
Annyira idegesít, hogy a szüleim előre megtervezik a jövőm. Folyton azt ecsetelik, hogy az én tudásomat ki kell használni, és majd végzek egy jó egyetemet, és majd lesz egy jól fizető munkám. Majd orvos vagy ügyvéd. Pedig én már százszor mondtam már nekik, hogy én a táncolással szeretnék foglalkozni, de erre csak azt válaszolják hogy ez csak egy hobbi. Pedig nekem ez nem egy hobbi, nekem ez az életem értelme. Miért nem értik meg, hogy én nem akarok semmi ilyet amit ők kigondolnak?
2011. jún. 25. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig én is hagytam, hogy ezt csinálják. Anyám bármit megadott volna két betűért a nevem előtt: dr, orvosnak (nem bírom a vért), vagy ügyvédnek (mivel nulla kapcsolatai vannak a családnak, azok nélkül meg lehetetlen bekerülni a jól fizető helyekre, munkanélküli jelöltnek) szánt. Aztán egy nap közöltem, hogy belőlem informatikus lesz, ha fejre áll, akkor is. Megemésztette.

A jelentkezési lapot nem a szüleid töltik ki, hanem te, azt jelölsz meg majd, amit akarsz. Ha a tánccal akarsz foglalkozni, akkor is rengeteg lehetőség áll előtted a felsőoktatásban.

2011. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj, ez tényleg normális a szüleidtől. Azt akarják, hogy a legtöbbet hozd ki magadból, és hogy biztos megélhetésed legyen. Ez a tánc mellett egyáltalán nem garantált, sőt. Amúgy hány éves vagy? Lehet, hogy még a te véleményed is változni fog e téren. Az biztos, hogy a szüleid a javadat akarják, úgyhogy valami kompromisszumot tanácsolok. Azaz foglalkozz a tánccal, és tényleg úgy, mint egy hobbi, és ne hanyagold el a tanulást, így minden lehetőség nyitva áll majd előtted. Viszont ez a vagy orvos, vagy ügyvéd hozzáállás ismerős, én édesanyám is erre a kettőre volt rákattanva, mert kicsit idősebb és számára ez a kettő a presztizs, A szakma:)
2011. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok.
2011. jún. 25. 22:07
 14/15 anonim ***** válasza:
Csak a legjobbat akarják neked és közben nem veszik észre hogy csak ártanak. Légy velük őszinte mondd el hogy nagyon hálás vagy nekik de neked ez így nem jó és szeretnéd magad eldönteni hogyan tovább.
2011. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szerintem meg állj a sarkadra. belőlem is jogászt akartak csinálni, menő, konzervatív gimibe küldeni. de megmakacsoltam magam, felvettek egy művészeti iskolába, most grafikusnak készülök... :)
2011. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!