Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan próbáljam megértetni...

Hogyan próbáljam megértetni magam anyámmal? 16L

Figyelt kérdés
Állandóan csak az anyagi ügyekről beszél, hogy én mennyibe kerülök, milyen sokba vagyok.. stb. Pedig soha nem kérek tőle pénzt. Ha pénzre van szüksége leküld apámhoz, hogy kérjek tőle, csak nekem meg nincs képem állandóan pénzt kérni apámtól. Próbáltam elmondani anyámnak, hogy engem hagyjon ki ebből, és elegem van, hogy az egyetlen társalgási téma a pénz, de az neki a válasz, hogy elég nagy vagyok már, tudnom kell a dolgokról. Mondtam neki, hogy jó, ha olyan sokba kerülök leköltözök apámhoz, akkor meg idegrohamot kap, elhord mindennek, sokszor kimegyek a szobából, és befogom a fülem, hogy ne kelljen az ordítozását hallgatnom, mert elég durva szavakat vág a fejemhez. Viszont nem merek leköltözni, mert olyanokat mondogat, hogy kimegy az erdőbe, és visz kötelet,és a többi. Pont egy órája volt egy vitánk, mert épp ezt tervezte, én meg elmondtam, hogy ahelyett hogy ilyen dolgokkal hívja fel a figyelmet magára inkább utaltassa be magát egy pszichiátriára. Sosem volt könnyű a gyerekkorom, szinte mindig egyedül voltam, apám vagy külföldön, anyám az aktuális pasijával, ha épp mindkettő itthon volt csak az ordítozás, verekedés ment, anyám begyógyszerezett minden 2. nap, apám meg, hogy ne legyen bűntudata vett nekem egy biciklit, vagy amikor nagyobb lettem adott egy tízest, és ezzel le volt rendezve a gyereknevelés. Az itthoni helyzet miatt már képtelen vagyok jól érezni magam, ha elmegyek valahova a haverokkal az jár a fejemben, hogy pár óra múlva haza kell mennem. Mostanában kulcsra zárom az ajtómat, és egész nap nem megyek ki a szobámból, vagy elmegyek itthonról, és csak aludni jövök haza, vagy azt se. Mit tegyek? Kezdek beleőrülni, egész éjszaka bőgök, vagdosom magam (a lábamat, hogy ne lássa senki), iszok, és más káros dolgok... Nem lelkesít semmi, sokszor elbambulok... Barátnőmmel egyszer próbáltam erről beszélni, kb fél éve, az eredménye az lett, hogy elpártolt tőlem, szóval előtte is meg kell játszanom, hogy minden rendben, úgy mint anyám előtt. Mit csináljak? Segítsetek
2013. aug. 27. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne emészd magad, főleg ne csinálj butaságokat! Költözz apukádhoz, ő talán még egy stabil pont. Nagyszüleid élnek? Esetleg oda is tudsz költözni. Anyukád csak kihasznál, ez elég erős érzelmi zsarolásszagú...Felakasztja magát, ha elmész...Ugyan, kérlek. Az a barát aki pedig elpárol tőled, sosem volt a barátod. Nekem is írhatsz ha szeretnéd. Nem tudok igazából jó tanácskat adni, de kiváló hallgatóság vagyok.
2013. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Anyum is ezt csinálta velem mint a tiéd..

Ő fel is akasztotta magát (szerencsére időben észrevették és nem lett baja). Az élettársa fontosabb volt mint a 3 gyereke.. Lényegében teljesen magunkba nőttünk fel én voltam 9 éves a bátyám 11.. A húgom mivel még pici volt ő volt a mindene anyámnak.. Anyu volt hogy 1 hónapig haza sem jött.. Abból éltünk,hogy tanyán laktunk és vállaltunk olyasmi munkát,hogy szőlő kötözés,kapálás stb az idős szomszédoknak. Akkor voltam 12 év körüli.

15 évesen lett egy barátom.. Ő volt az én ments váram.. Rossz úgy élni,hogy azt érzed senki nem szeret..

Most 20 éves vagyok.. 5 éve együtt vagyok a párommal,és éljük az életünket.. anyuval ritkán tárgyalok nagyon..


Mivel gondolom közép sulis vagy, nem tudsz esetleg elhelyezkedni kollégiumban vagy ilyesmi? Nincs nagyobb tesód?Nagyszülő?Keresztszülő? Vagy bárki akire számíthatnál??

2013. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Költözz apukádhoz, anyukád csak lelki terrorban tart - az öngyilkossággal fenyegetés egy eszköz, nem komoly.


Azért tudom, mert nálunk dettó ugyanez volt. A végén elegünk lett, és apuhoz költöztünk. A mi életünk tök jó lett, anyu pedig azóta is (kb. 15 éve) él és virul, holott: "Én meg úgysem kellek nektek, megölöm magam, beveszem az összes gyógyszert, felvágom az ereimet, kiugrom az ablakon..."

2013. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!