Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kitehetjük...

Ebben az esetben kitehetjük anyánkat a házból vagy van valami kötelezettségünk felé?

Figyelt kérdés
Anyánk 20 év után ismét férjhez ment. Ha jól tudom, akkor az özvegyi haszonélvezete ezzel megszűnt az apánktól örökölt házunkon. A testvérem és én eddig albérletben laktunk, de most szeretnénk anyánkat kitenni a férjével együtt és visszaköltözni a házba.
2013. aug. 16. 19:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és apukátok valamilyen szinten rátok is gondolt, mert nem a tulajdonjogot adta anyukátoknak, csak a haszonélvezetet. Jelen helyzetben sok különbség nincs, a kérdés szempontjából, de akkor számítana, ha anyukátoknak lenne gyereke egy újabb kapcsolatból, vagy máshogy végrendelkezik.
2013. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%
A kérdező azt írta, hogy csak a nyaralón van az anyjuknak halálig tartó haszonélvezete, a házon az újraházasodásig.
2013. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
4%

Bocsánat, ezt benéztem.

Akkor viszont keressetek egy ügyvédet.

Anyukátok a lakhatást majd megoldja az új férjével közösen, ha van rá lehetőségük.

Ha nincs, nem tudom, én nem tudnám anyámat kitenni az utcára, akármilyen is lett volna.

2013. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha anyukád elköltözne a nyaralóba az új férjével?
2013. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem teljesen, ez áll a végrendeletben, h újraházasodásig övé csak a haszonélvezet?
2013. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%

20.válaszoló majd még tiszteletben tartom!


Szerinted az apa,ha tudta volna,hogy az 5 éves és 6 hónapos közös gyereküket dobni fogja és bepasizik egyáltalán haszonélvezeti jogot is hagyott volna rá????Látatlanban azt mondom forog a sírjában.


Anya vagyok az ilyet leköpném.

2013. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, szerintem apukád sem várta el a volt nejétől, hogy élete végéig magányos legyen.

Ettől függetlenül megértem a te álláspontodat is.


A nyaralóban lakás jó ötlet, de ehhez tudni kéne, hogy hol van, és alkalmas-e életvitelszerűen benne élni.

2013. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha a végrendeletben ki van kötve,hogy csak addig volt,akkor viszont nem kéne nagy ügynek lennie.


Csak mivel ti voltatok a hányatott sorsú gyerekek,nincs merszetek.


Ti ezek szerint beköltöztök,mert a végrendelet szerint már a tiétek,ha kihívná rátok a rendőrséget ilyen végrendelettel a kezetekben maximum ők távozhatnak.


Én többed magammal tuti beköltöznék.


Menjetek el a rendőrségre először tanácsért,mert ha ezt tényleg így tartalmazza a végrendelet,a rendőrségnek kell kiraknia.


Nekem már volt olyan ügyem,hogy jogilag az enyém volt az igazság,persze,egyik másik rendőrség nem igazán követi a jogot,elsőnél kitessékeltek,a másodiknál nem és elintézték.


De ha nem még őket is fel lehet jelenteni ügyvéd által.


De,hogy hogy van az eljárás,mert akár már be is jelentkezhettek,mint lakó,még az Önkormányzatba is elmennék,nekem ott tartalmas felvilágosítást adtak mindig.

2013. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Csak simán nem költözhetnek be, mert törvényt sértő. Jogilag rendezni kell az ügyet. És mivel a végrendeletben újraházasodásik szerepel a haszonélvezet, így valószínűleg nyerni is fognak.

Egy sima albérlőt sem lehet kitenni, amíg nincs bírósági végzés, nemhogy egy haszonélvezőt.


Azért írtam, hogy ügyvéd kell, ne a saját fejetek után menjetek, mert bajba kerülhettek. Nme lesz könnyű menet, főleg lelkileg nem.

2013. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!