Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kitehetjük...

Ebben az esetben kitehetjük anyánkat a házból vagy van valami kötelezettségünk felé?

Figyelt kérdés
Anyánk 20 év után ismét férjhez ment. Ha jól tudom, akkor az özvegyi haszonélvezete ezzel megszűnt az apánktól örökölt házunkon. A testvérem és én eddig albérletben laktunk, de most szeretnénk anyánkat kitenni a férjével együtt és visszaköltözni a házba.
2013. aug. 16. 19:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Az özvegyi haszonélvezete nem szűnt meg.
2013. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Megszűnt, mert új házasságot kötött.
2013. aug. 16. 19:18
 3/29 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs tulajdonjoga akkor törvényileg igen, de hogy emberileg mennyire gusztustalan az elmondhatatlan.

Miért nem dolgoztok meg ti is egy lakásért mit ő meg az apukátok?

2013. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

[link]

huh- elnézést , tényleg megszűnik -egyeske vagyok


Meg kéne egyezni a friss menyecskével, a kikapós özveggyel. Nem jó az sem, hogy ti albérletben gebedtek - lehet, hogy el kéne adni és mindhármótoknak megoldást abból, nem lehet?

2013. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Történt némi változás:


. Az új törvény ezt úgy módosítja, hogy az özvegynek csak a közösen lakott lakásra és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakra van haszonélvezeti joga, ami élete végéig tart, akkor is, ha újraházasodik.


[link]

2013. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Még egy leírás: [link]
2013. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
"Miért nem dolgoztok meg ti is egy lakásért mit ő meg az apukátok?" - lehet, hogy ők is örökölték - rohadt nehéz rendes dolgozásból MUNKABÉRBŐL lakást venni - talán nem is lehet.
2013. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Dolgozunk mindketten, de nem jutunk egyről a kettőre. Azt, hogy kinek mennyire gusztustalan a hozzáállása inkább hagyjuk. Részéről sem volt túl kedves gesztus, hogy apánk halála után 2 héttel beköltöztette az akkori barátját, majd összecsomagolt minket és leadott édesapánk szüleinek hétvégére, utána meg "elfelejtett" minket hazavinni. Akkor a tesóm 6 hónapos volt én meg 5 éves. Szegénykém még gyerektartást sem tudott fizetni, mert nem volt munkája. Ezután azt hiszem érthető, miért vagyunk ilyen megértőek.

2013. aug. 16. 19:34
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól értelmezem, a ház fele mindenképpen az apai örökségetek. Tehát ha ő "haszonélvezi" is az egész házat, a felével ti rendelkeznétek. Nem lehet megoldni, hogy benyújtjátok az igényt, hogy hazaköltöztök, aztán nagy békében éltek együtt. Akkor talán felébredne benne, hogy 20 év után rendezze a tulajdonjogokat. Egyébként használta eddig az örökrészeteket is, netán követelhetnétek tőle kompenzálást. Nem ismerem a törvényt, csak az igazságérzetem szólalt meg.
2013. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

Előző:


Ha az özvegynek is van tulajdonjoga (közös szerzemény volt a ház), akkor a gyerekekkel egyenlően örököl, és a haszonélvezet nyilvánvalóan a gyerekek részére vonatkozik.

2013. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!