Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a kiakadásom a pénzügy...

Jogos a kiakadásom a pénzügy terén?

Figyelt kérdés
Tanulók vagyunk, jelenleg mindketten dolgozunk a nyáron. Én a megélhetésemért, hogy a következő évemet kölcsönkérés nélkül vészeljem túl. A páromat a rokonai támogatják anyagilag, mind a lakhatását, mind az ételét, egyéb dolgait. Ezenfelül sokkal többet keres, mint én. Bár nem élünk együtt, közös kiadásaink vannak, pl fogamzásgátló, mikor együtt vagyunk ketten, akkor bevásárlás, szórakozáskor pia stb. Ezeket ugye felesben illik venni, és ahogy tehetem be is tartom ezt. Csak olyan furcsa ez. Ha én lennék olyan anyagi körülmények között, mint ő, hogy pl lesz több százezrem félretéve, a párom pedig az én helyemben lenne, azaz ott spórol ahol tud, fillérre kiszámolja az összkeresetét, hogy hány hónapban tud belőle fixen megélni, én elnéznék neki pár dolgot. Pl ha nálam lenne pár napot, nem engedném, hogy az ő általa megevett kaját kifizesse nekem, meghívnám ide oda. Kicsit rosszul esik, hogy bár most van pénzem, ugye a következő hónapokra tartogatom, mégis pár ezer ft számít a páromnak, hogy visszaadjam. Amúgy teljesen jól megvagyunk, szeretjük egymást, csak ez... Nekem nem ilyen a felfogásom. a másik dolog meg az, hogy ha elég jól keresnék, akkor már mondanám a rokonaimnak, hogy ugyan ne adjanak már annyi pénzt nekem, megélek én nélküle is, inkább éljenek kicsit elengedettebben, engedjenek meg maguknak kicsivel többet, és ne fizessenek anynit nekem.
2013. aug. 12. 17:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Egyszerűen irigy vagy a párod pénzére. Így nem jogos a kiakadásod.
2013. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

Én is a megélhetésemért dolgozom az egyetem mellett. Az én párom már nem egyetemista, hanem dolgozik, és nagyon jól keres. Van lakása, kocsija, mindene- Mégis én voltam az aki 3 évvel ezelőtt mondtam hogy ha közösen vásárolunk ha megyünk valahová akkor csakis felesben menjen. Nem akarta, szerinte ő megengedheti hogy meghívjon vacsorára vagy kifizesse a nyaralás teljes költségét. Igen, megtehette volna, de én úgy éreztem jónak ha én is beszállok. Mi nemsokára összeköltözünk, és már most mondogatja, hogy ha hozzáköltözöm, új szabályok lépnek érvénybe. Közös számla, közös pénz.. Mindegy ki keres jobban vagy rosszabbul.. Ezt már el fogom fogadni, végül is akkor én fogok rá mosni, főzni, takarítani.. Közösen fogunk mindent csinálni.

Én ezért nem tartom jogosnak hogy így panaszkodsz. Majd eljön az idő nektek is amikor minden közös lesz. Addig ki-ki fizesse a maga részét


Bár ezt a rántott húsos témát alaposan átgondolnám, mert ha szeretek valakit nem sajnálom az ételt tőle.. HA kell az egészet odaadnám neki.. Ez nem pénzkérdés..

2013. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem meg neked van igazad kérdező! A párod egy olcsójános! Mert milyen férfia az, aki el se tartja a nőjét? Semmilyen!

Szerencséje van különben, hogy nem vagyok a bátyád, addig pofoznám, amíg ki nem hullik az összes pénz a zsebéből!

2013. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a rántotthúsos téma igenis durva. Ha valakit szeretek, akkor nincsen enyém - tiéd, hanem megosztozunk a dolgokon, akkor is, ha "csak" együtt járunk, és nem élünk együtt.

Azt viszont, csak azért mert jobban áll anyagilag nem várhatod el tőle, hogy meghívjon téged ide-oda, mindent ő álljon. Persze nagyvonalúság lenne tőle, de nem elvárható. Ettől még nem lesz feltétlen irigy, csak nyilván az ő pénztárcája is véges.

Viszont azt a kellemetlenségek elkerülése végett megteheted, hogy megbeszéled vele, hogy neked igenis megterhelő anyagilag a különböző programjaitok, mivel nehezen spórolod ki az ilyenekbe a saját részedet. Ez után megbeszélhetitek az alternatívákat. Pl.: ritkábban mentek szórakozni, olcsóbb helyekre jártok, de az is lehet, hogy a párodnak eddig nem esett le az anyagi helyzeted, és most meghívna párszor...

2013. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Én csak magunkból indulok ki, bár én még nem dolgozom, párom igen, de nálunk mindig mindent ő fizet, a fogamzásgátlót is, minden mást is, ha én felajánlom, hogy valamit kifizetek, nem engedi, nagy ritkán ki tudom könyörögni szó szerint, hogy legalább a nyaralás alatt egy ebédre meghívjam. De lehet a párod nem ilyen típus. Ez mondjuk oké. De hogy te kérsz egy darab húst és ő rögtön hozzád vágja, hogy megeszed a kajáját, ez kicsit gáz, hogy irigy egy szelet húsra...
2013. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem jogos, mert elég sóher a párod. Nem értem mi ez a felezgetés! Néha te hívod meg, néha ő, vagy ha nagyobb összedobjátok a pénzt a szórakozásra, de neki illene többet beleadnia, vagy meghívnia többször, mert ő áll jobban anyagilag. De ha én igazán szeretek valakit, és olyan jól állnék anyagilag mint a pasid, inkább én fizetnék, mint te. Nekem nem kellene ilyen pénzéhes pasi.
2013. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Egy igazi gavallér a lovagod.

Ugyan már szerintem sem normális az ha a párok kicentizik a közösen költött pénzt. Ha nektek így jó, akkor persze tegyétek, de én alapvetően hagyományos, régimódi lány vagyok és azt gondolom, a férfiank azért illik meghívnia a nőt néha erre-arra, még ha nem is mindig a férfi fizet. Szóval nekem ez így nagyon fura.

2013. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

A rántott húsos kérdést leszámítva pedig szerintem a párodnak van igaza.

Annyi, hogy azt beszéld meg vele, hogy te nem olyan iramban bírod a programokat anyagilag, mint ő, így azokból vegyetek vissza.

Valaki itt nem értette, hogy a fogamzásgátló árát miért felezitek, szerintem az jogos pedig. Nem csak a Te érdeked, hogy ne legyen baba és hogy gumi nélkül szexeljetek.

viszont az összes többi dolog nem jogos kifakadás részedről. Az hogy ő mennyit keres, mennyit kap a rokonaitól, olyan szinten nem a te ügyed, hogy nagyon.

Azért mert neki könnyebb az élete ilyen szempontból, ne vedd át a "dögöljön meg a szomszéd tehene" mentalitást.

gondolj bele: semmi garancia nincs arra, hogy ti együtt öregszetek meg. Így tuti nem marad tüske senkiben, hogy ki mennyibe került a másiknak.

Nőként mondom, hogy legyünk már abban is egyenrangúak, hogy nem a férfiak pénzére ácsingózunk, mert nekik több van! Törekedj rá, hogy majd neked is több legyen. Magadat is többre fogod tartani, hogy tanulással és kemény évekkel jutottál el egy jobb életszínvonalra, és függetlenebb is tudsz lenni.

2013. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem írtad, hogy hány évesek vagytok, és mennyi ideje jártok, így nehéz. A baj szerintem ott van, hogy ezt nem szabad elvárásként támasztani valaki felé... Az én barátom is sokszorosát keresi az én pénzemnek, ő meglehetősen stabil hátterű családdal rendelkezik, én ezzel szemben a nyomorult havi párezer forintos fizetésemből, illetve az ösztöndíjakból éldegélek. Eleinte nálunk is hasonló volt a helyzet, és kicsit bántott, mert amikor nem volt pénze, mindig meghívtam enni a kevésből is. Majd egy idő után, amikor már elmélyült annyira a kapcsolatunk, a lehető legnormálisabban vázoltam neki ezt az egészet, mert addigra leesett, hogy egyszerűen őt nem így nevelték, és valószínűleg úgy gondolkozik, hogy ha van pénzem, akkor megveszem magamnak, és majd ha elfogy, akkor megveszi nekem ő. Utána olyan lelkes volt, amikor magától eszébe jutott, hogy meghívjon pl. egy túró rudira, nagyon jó érzés volt. Azóta már eljutottunk oda, hogy időnként még "zsebpénzt" is kapok tőle, hogy kicsit könnyítsen a helyzetemen (otthonról semennyi támogatást nem kapok), de én pedig továbbra is meglepem időnként valamivel. Ha összeköltözünk, akkor pedig közös kassza lesz a megbeszéltek szerint...addig nem látom értelmét. Szerintem eléggé meg tudja mérgezni a kapcsolatotokat, ha te ezen rágódsz, szóval vagy beszéld meg vele, amit leírtam feljebb, vagy beszéld ki egy barátnőddel ezt a problémát, mert lehet, hogy nem lesz jó vége, ha érleled.
2013. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!