Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a kiakadásom a pénzügy...

Jogos a kiakadásom a pénzügy terén?

Figyelt kérdés
Tanulók vagyunk, jelenleg mindketten dolgozunk a nyáron. Én a megélhetésemért, hogy a következő évemet kölcsönkérés nélkül vészeljem túl. A páromat a rokonai támogatják anyagilag, mind a lakhatását, mind az ételét, egyéb dolgait. Ezenfelül sokkal többet keres, mint én. Bár nem élünk együtt, közös kiadásaink vannak, pl fogamzásgátló, mikor együtt vagyunk ketten, akkor bevásárlás, szórakozáskor pia stb. Ezeket ugye felesben illik venni, és ahogy tehetem be is tartom ezt. Csak olyan furcsa ez. Ha én lennék olyan anyagi körülmények között, mint ő, hogy pl lesz több százezrem félretéve, a párom pedig az én helyemben lenne, azaz ott spórol ahol tud, fillérre kiszámolja az összkeresetét, hogy hány hónapban tud belőle fixen megélni, én elnéznék neki pár dolgot. Pl ha nálam lenne pár napot, nem engedném, hogy az ő általa megevett kaját kifizesse nekem, meghívnám ide oda. Kicsit rosszul esik, hogy bár most van pénzem, ugye a következő hónapokra tartogatom, mégis pár ezer ft számít a páromnak, hogy visszaadjam. Amúgy teljesen jól megvagyunk, szeretjük egymást, csak ez... Nekem nem ilyen a felfogásom. a másik dolog meg az, hogy ha elég jól keresnék, akkor már mondanám a rokonaimnak, hogy ugyan ne adjanak már annyi pénzt nekem, megélek én nélküle is, inkább éljenek kicsit elengedettebben, engedjenek meg maguknak kicsivel többet, és ne fizessenek anynit nekem.
2013. aug. 12. 17:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Igen csak az a ha nem lenne.
2013. aug. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Vele beszéld meg!
2013. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
most a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy én gondolom e rosszul a dolgokat. pl volt olyan is, hogy kaptunk ebédet, rántott húsokat. nekem ő nem szedett belőle, és mikor kértem egy db-ot, megjegyezte, hogy megeszem a kajáját.
2013. aug. 12. 18:08
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem jogos.
2013. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem jogos. Ha ti úgy vagytok, hogy feleztek, akkor feleztek. Én mondjuk sosem értettem az ilyen fillérezős párokat, pl. a fogamzásgátlómba sose kértem, hogy szálljon be a másik. Annyira azért nem nagy összeg.

Másrészről ez a "ha elég jól keresnék" kezdetű dolog meg olyan, hogy könnyen beszél az ember, kibicnek semmi se drága. Anno én is így gondolkodtam, amikor olyan barátom volt, aki a sokszorosát kereste, mint én. Aztán most változott a helyzet, és tapasztalom, hogy attól még, hogy a másik nem keres annyit, az én jövedelmem nem lesz magasabb...

2013. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%

Nézd, ha kezdet kezdetén úgy beszéltétek meg hogy mindent felesben álltok, akkor miért fizessen neked??

Az miért baj ha a szülei támogatják, ő meg spórol..

Azért vegyük számításba hogy csak együtt jártok. Nem vagytok házasok, nincs közös otthonotok.. és ha összekaptok? Akkor a következőt is tartsa el, mert ő anyagilag jobban áll??

Majd ha közös lesz az életetek, ha majd összeházasodtok vagy csak összeköltöztök, akkor legyen közös számlátok.. Addig meg mindenki fizesse a maga részét.

2013. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Ahhoz képest hogy szerinted minden szép és jó köztetek, csak panaszkodni tudsz rá..

Egyébként nem jogos a kiakadásod. Mindenki fizesse a saját részét és nincs belőle vita hogy ki adott bele többet..

Azt hogy te kevesebbet keresel hogy őt támogatják az ne legyen már indok..

2013. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Nincs igazad.
2013. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Akit szeretek, annak nem mondok olyat, hogy ne edd meg a kajámat, mert szívesen adom, egészségére. Beszéld meg vele, önző, azért annyira biztosan nem szeret, mint Te őt.
2013. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi ideje vagytok együtt? Az elején még oké ez az osztogatás, de egy idő után egy kicsit idegesítő.


Ha együtt képzelitek el a jövőt, ez állandó gondot fog okozni, pláne, ha esetleg lesz gyereketek. Ugye Te otthon leszel a kicsivel, még kevesebb pénzt kapsz, mintha dolgoznál, neki viszont ott marad a jó fizuja. Akkor Te zsíros kenyeret fogsz enni, ő meg pl. rántott húst?


Az, hogy a szülei támogatnák, az az ő dolguk. Párod valószínűleg el van kényeztetve, ezt szokta meg.

2013. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!