Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hozhatnám helyre?

Hogy hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés
a szüleimtől kaptam 1 lakást és különköltöztem. de ők nagy anyagi problémákkal küzdöttek a hitel miatt. és megkértek h költözzek hozzájuk vissza és adjuk el a lakást h rendeződjenek a dolgok. belementem azzal a feltétellel hogy 1.5M kérek a pénzből ez kb 10% a teljes árnak. aztán egyre roszab lett minden . kb ugyérzem h kiakarnak utálni itthonról nem szeretnek és nem foglalkoznak velem pedig én öneltartó vagyok nem élősködöm rajtuk. erre a kérdékiirásra azért került sor mert betelt a pohár az imént inni mertem a szörpből és édesanyám férje aki (felhasználta a lakásom árát) de semmi köze nem volt a vételhez halottam h mondja h megint fogyott a szörpből 2ujnyi a címke alatt :D nagyon ideges vagyok ez meglátszik szertem a fogalmazásomon és a helyesírásomon is de nem tudom mit tegyek.elköltözni nem tudok 1 fizetésből.
2013. aug. 8. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A szüleidtől kaptál egy lakást ha jól értem. Mennyi pénzed és munkád van benne? neked! Mi az, hogy Ők nem tudják fenntartani, a hitelt vissza kell fizetni, és te feltételeket szabsz, meg megmondod hogy neked mennyi kell. Nem is értem. Én anyud helyébe nem hogy másfél millát de egy fillért se adtam volna.

Most mennyit adsz haza havonta a fizetésedből? Mit veszel a háztartásba?

Tudod ha kérni tudsz akkor adni is kellene. Amúgy nevelőapád azért nézi mennyi fogy a szörpből, mert a tudtodra akarja hozni, hogy ennyi idősen munka mellett nem a nyakukon kéne tengeni és szórakozásra költeni a pénzt. Persze ez csak első megérzés, lehet hogy tényleg Te vagy az áldozat. Apropó ha keresel, miért nem vállaltad át a hitelt, vagy legalább egy jelentős részét?

2013. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz valami plusz munkát vállalni? Akkor a hitel részét vállalhatnád. Tanulsz? Mennyi idős vagy? Én nem hagynám a lakást, költözz vissza és próbáljátok meg először kiadni, a hitel jó része visszajönne és a rezsi is rendezve lenne. Hm? Erre gondoltatok? Nem el hanem KIADNI! :)

Ha adsz haza pénzt, akkor mond meg a nevelő apádnak, hogy Te is beszállsz mindenbe egy forintba nem kerülsz, ha elfogy a szörp veszel másikat ne rinyáljon. Ennyi.

2013. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, de adjátok el, mert nagyon ár alatt vannak a lakások, viszont az albérletek keresettek. Gondolom nem a te neveden van, így azt csinálnak vele, amit akarnak, de legalább próbáld rábeszélni őket, hogy ne adják el, nem érdemes. Max te bérled ki valakivel, még az lehet, hogy a törlesztőjük meglegyen.
2013. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az én lakásom amit kaptam hitelmentes volt az ővékén volt /vaN HITEL
2013. aug. 8. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
sose tudnám kiejteni a számon azt, hogy az enyém amiért nem dolgoztam meg. Mi az, hogy amit kaptál hitelmentes volt, az ővékén volt hitel. Szerinted miből vették meg? Adjátok ki bérbe, és ha már Te egyedül fenn tudod tartani, akkor vedd át az albérlők helyét, és fizesd ki a hitelt ami a lakáson van.
2013. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy amíg megvolt a lakás tudtál egyedül élni, nem kellett a szülőknek támogatni, csak egy albi+élet, vagy törlesztő+élet nem menne?


Sajna ez van, eladtátok a lakást, a pénz nincs meg, és ha jól sejtem nem az édesapád akivel otthon élsz és piszkál.


Azt jó lenne tudni, hogy a lakást amit kaptál pontosan kitől kaptad, és miből. Illetve miért lett anyagi gondja a családodnak, mitől lett hiteltartozásuk. Talán nem csak vagdalkozást kapnál.


Kedves válaszolók, amikor valaki kap, akkor az a baj, és sajátjának veszi az a baj, és mit pattog a szrházi. Pedig a szülők adják, mert "dolguk".

De bezzeg ha a szülő ez ellen fellázad, nem ad, nem vesz, akkor szemét szülő nem indít útnak stb stb.... Be kéne fejezni:( komolyan agyfrász.

2013. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!