Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hozhatnám ezt helyre?...

Hogy hozhatnám ezt helyre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjemmel tegnap nagyon összevesztünk valamin. Igazán nem kettőnkkel kapcsolatos,de most ennek köszönhetően egyáltalán nem beszélünk. A helyzet az,hogy van egy 10 éves öcsém, akivel sok a gondunk.Mi külön lakunk a szülőktől és akármikor eljön hozzánk a másik tesómmal (ő 18 éves), akkor vagy a hűtőbe néz körül, vagy a kisfiunkkal szétdobálnak mindent.Sokszor megkérdezés nélkül kapcsolja be a gépet,nem baj ha gépezik,de kérdezné meg.Tegnap ovis szülői értekezletre mentem. Férjem volt otthon a kisfiunkkal. Alig hogy elmentem jött a két tesóm. A nagyobbik vette át a fizetését ott ahol férjem dolgozik.Mivel a munkahely tőlünk 2 percre van,így bejöttek. Férjem elmondása szerint a kisebbik öcsém a kisfiunkkal az egyik szobát teljesen felfordították. Majd minden ruhánk (eladó ruhák,abba a szobába nem igazán járunk) a földön a szatyrokból kidobálva.A konyhába az összes újság a földön ledobálva. A gépet férjem kikapcsolta,mert már úgysem gépeztünk volna tegnap, erre a tesóm bekapcsolja megkérdezés nélkül. Ha szomjas kiszolgálja magát, ami nem baj,de a limonádéhoz nem kell fél pohár cukor. Nem szoktunk pocsékolni,ezt otthon sem teheti meg.A szúnyoghálós ajtót majdnem tönkrevágták.Nem értem miért ilyen, mert egy okos gyerek, kitűnő tanuló,de ha rászólok semmi értelme.Ugye én nem voltam itthon.Férjem mondta el, meg hát elég volt szétnéznem. Most férjem azt mondja,hogy ő unja,hogy neki nincs beleszólása semmibe se, és ez az én hibám,mert miért nem beszélgettem el a szüleimmel.Elismerem,hogy hibás vagyok,tegnap mondtam is tesómnak ( a nagyobbiknak), hogy azért a kisebbikkel mi a gondom,amit ő is megértett.Hallotta is férjem,mégis megharagudott és elment inni.Nem rugott be.Pár sört ihatott. Mi nagyon jól meg vagyunk,mindenbe számíthatok a férjemre, más vitánk nincs. Mit tehetnék?Jogosan haragszik rám?Azóta sem szól hozzám,csak azt mondja,hogy hagyjam békén.
2012. szept. 11. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjed miért nem szólhat rá az öcsédre ha olyasmit csinál amit te sem engednél meg?
2012. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na ezt én is mondtam neki.Azt mondta erre,hogy akkor meg lenne szólva,hogy mit képzel magáról..
2012. szept. 11. 08:21
 3/11 anonim ***** válasza:

1. A férjed szóljon nyugodtan rá az öcsédre.

2. Ha az öcséd nem tud nálatok normálisan viselkedni, (értve ez alatt, hogy TE elmondod neki, hogy mit lehet és mit nem), akkor nem jöhet hozzátok egy ideig. Nem midnig rászólni kell, hanem konzekvensen elküldeni, ha nem tartja be a szabalyokat.

3. A férjeddel közösen beszéljetek meg, hogy hogy akarjátok ezentúl a helyzetet kezelni.

4. Azt nagyon nem jó dolognak tartom, hogy a férjed ivásba menekül, ha konfliktus van - mert ebböl késöbb massziv alkoholizmus lesz nagy valószinüséggel.

2012. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

1vagyok.


Nem lehet hogy a férjed direkt hagyta hogy rosszalkodjanak?Mert valahogy nem tudom elképzelni a szitut.Lássa hogy dobálják szét az ujságpapirt és csak nézi..ha az öcsédre nem is szól rá de a saját gyerekére sem?én sem szoktam apróságok miatt rászolni a szomszéd kifiúra hogy ezt ne csinálja,de rászolok a lányomra hogy tudod ezt nem szabad és akkor kapcsol a kifiú is hogy ezt nem kellene.

2012. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A férjem és az idősebbik öcsém kint voltak az udvaron, beszélgettek.
2012. szept. 11. 08:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a férjed volt otthon, és Te nem, akkor milyen alapon várja el, hogy Te tarts rendet a gyerekek között? Szerintem ez hülyeség. Ő volt otthon, parancsoljon. Férfi is, apa is. Megteheti, szerintem. A gyerekekre rászólok, elpakoltatok velük. A sráchoz meg odamegyek és kinyomom a gépet. Igen, ez ennyire egyszerű. Hisztizni, meg elmenni inni? Mi ő? Tinilány?
2012. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De miért mondja ezt? Tényleg meg van szólva, ha rászól az öcsédre? Egyébként nagyon sürgősen elbeszélgetnék az öcsémmel a helyedben, megmondanám neki, hogy a ti lakásotokban az van, amit ti szeretnétek. És nincs helye kupinak vagy ha játszanak a gyerekkel, akkor utána össze is kell pakolni. Hiába az öcséd, azért ne úgy mozogjon már, mint aki otthon van, kérjen tőletek italt, kérdezze meg, hogy be lehet-e kapcsolni a gépet stb. Bunkó viselkedés amit csinál. Gondolom a férjednek már nagyon elege lehet belőle. Mondd meg az öcsédnek, hogy ha így viselkedik továbbra is, nem fogod a lakásodba engedni, mert vitaforrás a férjed és közted és te ezt nem akarod. Legyél határozott, még ha meg is sértődik. Az nem normális, hogy egy ilyen h.lye viselkedésű ember miatt a két normális viselkedésű veszekedjen egymással, feszültség legyen közöttük. Neked kell a sarkadra állni az öcséddel kapcsolatban.
2012. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11 éves az öcsém,rendetlen rossz gyerek.De nem nálunk.Értelmes annyira hogy megértwette,hogy nálunk normális viselkedés van,hallgatnia kell rám és páromra is,dorbézoljon otthon ha anyámék engedik.

anyám is megszólta páromat hogy mi az hogy rászól a gyerekre hogy ne hagyja a szemetet szét amit csinált,ne rendetlenkedjen,de én meg megmondtam anyámnak,hogy az a mi otthonunk,ahol párom is ugyanugy rászólhat akárkire,hisz kettőnké,nem tetszik,ne engedje oda a gyereket...(párom is végighallgatta,utána mondta hogy örül hogy kiállok mellette)

Azta nyugi van,gyerek néha rossz,de rászólunk és kész.

2012. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizony, utolsóval értek egyet. Mindketten rászólhattok. Egy 11 évesnél sokkal fiatalabb gyerek is tudja már, hogy hol vannak a határok. És ha valaki határozatlan velük szemben (itt pl a párod, de valószínű te is), azt kegyetlenül kihasználják. Megérzik, hogy nem mersz rájuk szólni.
2012. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán az öcséd milyen jogon megy be hozzátok, amikor kb semmi keresnivalója nincs ott? Az oké, hogy téged meglátogatnak néha, vagy titeket, mint családot, de amit csinálnak egy kicsit sok, nem gondolod?!

A férjed meg nem értem, hogy tűri el, meg miért nem szól.

2012. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!