Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » József nevet adni a gyereknek...

József nevet adni a gyereknek nagyon elvetemült ötlet?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok az első gyermekünkkel, és már gyerekkoromban elhatároztam, hogy ha egyszer fiam születik, Józsefnek szeretném elnevezni. Engem Annának hívnak, a férjem Balázs, egyikünk családjában sem található meg ez a név (legalábbis a dédszülőkig visszatekintve).

Eddig akinek elmondtam, mindenki kinevetett, hogy miért kell ilyen ősrégi nevet adni szegény gyereknek, meg milyen már az, hogy 2013-ban Józsinak, Jocónak, Jocinak fogom szólítani a gyerekemet. Nem tudom, engem valahogy ez egyáltalán nem zavarna, sőt, a becézett alakjai is tetszenek. A másik pedig, hogy az iskolában, óvodában a sok Benett, Bence, Kira meg Lili mellett kuriózum lesz egy Joci. :)

Én emlékszem, annak idején, amikor én voltam kislány, nem volt divatnév az Anna, az osztályunkban (általános és középiskolában is) egyedül engem hívtak így, és nagyon szerettem, hogy a sok Mónika, Szilvia meg Andrea mellett ilyen nevem van.


2013. aug. 7. 21:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adjad. Tényleg ritka neve lesz a gyereknek, és legalább tudják majd, hogy fiú. Ja, és lealább az ostoba libák nem kzdene vele, akknek a név befolyásoló tényező.
2013. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
43%
Én nem adnám neki, de felőlem úgy cseszed tönkre a gyereked életét, ahogy akarod.
2013. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Válogass. Itt találsz ezerszer jobbakat.

2013. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
43%
Hát 20 -as válaszoló,egy Kevin vagy egy Noel sokkal de sokkal szebb és jobb csengésű név, és ezt most nem azért irom,mert ezek (is ) felkapott nevek manapság .
2013. aug. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

19-es válaszoló a világ szégyene...

Tudod nekem sem volt a László név a szívem csücske, de eszembe sem jutott volna annak idején ezért visszautasítani a páromat...jó, mondjuk nem is 16 éves voltam, mint Te.

2013. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nekem nincs bajom a régies nevekkel, de a Józsefet világ életemben ritka ronda névnek tartottam.
2013. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 gungasam ***** válasza:
A József név nem csak hagyományos, bibliai, kifejező és már megmagyarosodott hanem szép név is. Magyar gyermeknek mi értelme olyan nevet viselnie ami valami filmhősé volt és két hónapig volt közismert a mozilátogatók körében?Pl. a Noel névről csak a wikipédiából tudja meg a hétköznapi magyar milyn név is az.
2013. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Milyen nevet adtal vegul a kisfiadnak?
2015. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!