Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » József nevet adni a gyereknek...

József nevet adni a gyereknek nagyon elvetemült ötlet?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok az első gyermekünkkel, és már gyerekkoromban elhatároztam, hogy ha egyszer fiam születik, Józsefnek szeretném elnevezni. Engem Annának hívnak, a férjem Balázs, egyikünk családjában sem található meg ez a név (legalábbis a dédszülőkig visszatekintve).

Eddig akinek elmondtam, mindenki kinevetett, hogy miért kell ilyen ősrégi nevet adni szegény gyereknek, meg milyen már az, hogy 2013-ban Józsinak, Jocónak, Jocinak fogom szólítani a gyerekemet. Nem tudom, engem valahogy ez egyáltalán nem zavarna, sőt, a becézett alakjai is tetszenek. A másik pedig, hogy az iskolában, óvodában a sok Benett, Bence, Kira meg Lili mellett kuriózum lesz egy Joci. :)

Én emlékszem, annak idején, amikor én voltam kislány, nem volt divatnév az Anna, az osztályunkban (általános és középiskolában is) egyedül engem hívtak így, és nagyon szerettem, hogy a sok Mónika, Szilvia meg Andrea mellett ilyen nevem van.


2013. aug. 7. 21:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%
Legalább rendes neve lesz a gyerekednek, nem valami külföldi név rövidítése.
2013. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 AeonFLUX ***** válasza:
66%
Szerintem nem elvetemült ötlet. Második név lesz?
2013. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

Ne hallgass a szipi-szupi modern alakokra. Náluk csak a trendi a menő... szánalom.

Egy név nem öregszik meg, nem fakul el, csak mert valaki szerint nem klassz.

Én óvónőként rácsodálkoznék pozitív érdelemben egy Józsefre, és örülnék, hogy vannak még szülők, akik nem trendiség alapján nevezik el a gyermeküket.


25N

2013. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem jó kis név, nyugodtan adhatod a fiadnak.

Akik meg azzal jönnek, hogy nem érdemes ilyen "ősrégi" nevet adni a gyereknek, annak meg mondd, hogy ő biztos Felhőnek meg Eszmeraldának fogja nevezni a gyerekét. Ennyit erről.

2013. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

14-es ez jó volt! :D

Egyáltalán nem elvetemült ötlet, engem a hideg ráz a mai trendi nevekről. Megkérdeznek valakit hogy hívják a gyerekét, akkor a következő kérdés, hogy fiú vagy lány? Mert a névből sajna nem derül ki.

Még a két keresztnévvel lehet kikergetni a világból (amikor csak azért adnak kettőt, mert nem tudnak dönteni).

Legyen csak Jozsó a kiskrapek.:)

2013. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem teljesen okés név, ez a klasszikusak közé tartozik, amiből régen minden nemzedékben rengeteg volt, csak most nem szokás a régi neveket adni.
2013. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, 15-ös válaszadó. :D (14-es vagyok)
2013. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elvetemült, nekem kifejezetten tetszik.
2013. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
19%
Borzalmas név! Arra nem gondolsz, hogy ezzel majd még a párválasztását is megnehezíted? Nekem pl biztos nem kellett volna egy Józsi... Fúj.
2013. aug. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 19-es, sokkal jobb egy Kevinke vagy Noelke. Ha téged a párválasztásnál a név motivál, akkor sok szerencsét kívánok!:)
2013. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!