Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » József nevet adni a gyereknek...

József nevet adni a gyereknek nagyon elvetemült ötlet?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok az első gyermekünkkel, és már gyerekkoromban elhatároztam, hogy ha egyszer fiam születik, Józsefnek szeretném elnevezni. Engem Annának hívnak, a férjem Balázs, egyikünk családjában sem található meg ez a név (legalábbis a dédszülőkig visszatekintve).

Eddig akinek elmondtam, mindenki kinevetett, hogy miért kell ilyen ősrégi nevet adni szegény gyereknek, meg milyen már az, hogy 2013-ban Józsinak, Jocónak, Jocinak fogom szólítani a gyerekemet. Nem tudom, engem valahogy ez egyáltalán nem zavarna, sőt, a becézett alakjai is tetszenek. A másik pedig, hogy az iskolában, óvodában a sok Benett, Bence, Kira meg Lili mellett kuriózum lesz egy Joci. :)

Én emlékszem, annak idején, amikor én voltam kislány, nem volt divatnév az Anna, az osztályunkban (általános és középiskolában is) egyedül engem hívtak így, és nagyon szerettem, hogy a sok Mónika, Szilvia meg Andrea mellett ilyen nevem van.


2013. aug. 7. 21:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%

:xDD Ez kész:DD Neked megártott a meleg?:D


A József Bibliai eredetű név, és áldást hoz. Ennyit a nevekről:DD

2013. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%
nekem jobban tetszik, mint a felsorolt nevek. Engem legjobban a Bence-Balázs-Lili-Anna nevektől ráz ki a hideg, minden gyereket így hívnak
2013. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Nincs azzal gond hogy József nevet adsz majd a fiadnak. Mire suliba megy, ő lesz az egyetlen Józsi..
2013. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%
Zsidó név, de a nevek legnagyobb része nálunk az /Judit, Eszter, Erzsébet, Márta, Éva, Ábel, Ádám, János, stb./
2013. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

Nekem sem tetszik...:( Sajnálom...olyan mint a Lenke, Irma, Géza s társaik...


Géza pl. a legeslegjobb nagyszülőm, akit nagyon szeretek és tisztelek, de a gyermekemet nem tudnám Gézukázni...

2013. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Az én öcsémet Józsefnek hívják és nem is olyan ősrégi :)

Szerintem szép név, nekem jobban tetszenek ezek az "régi" nevek, mint a mai sokszor számomra furcsák.

2013. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
26%
Én ettől a névtől frászt kapok. A jános haggyán de józsef??
2013. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tetszik:) Drága édesapámat is Józsefnek hivták.
2013. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs ezzel a névvel semmi baj. Én nem adnám a gyerekemnek, de jobb, mint a Benett és a Hozéka..
2013. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%
Számomra eléggé elvetemült... :S Nemhogy most ,de 10-15 évvel ezelőtt sem tartottam szépnek a József,Béla,Sándor stb. neveket... De ez a te döntésed,neked kell,hogy tetsszen.
2013. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!