Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Becenév változtatás?

Becenév változtatás?

Figyelt kérdés

Sára a nevem. Apukám angol, anyukám magyar.

Nagyon nem tetszik a 'Sára' név,nem ismerek ilyen embert eddig(!) akit így hívnak. Apukám Sarának(Sara)hív. Nagyon szeretem. Már-már anyukám is így hív néha-néha.

Tehát:

Most megyek gimnáziumba, és ott a tanárokkal osztálytársakkal hogyan tudnám megértetni majd hogy engem ne Sárának hanem Sarának (Sara) hívjanak? Bemutatkozáskor? Nagyon szeretem az angol típusú neveket.

Ti szólítanátok egy lány úgy hogy Sara? :)



2013. aug. 5. 18:38
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Hát nekem a Sára jobban tetszik mint a Szárá, de te tudod kérdező, ha neked az angol kiejtése jobban tetszik, akkor mond hogy úgy hívjanak :) ennyi

És ha a neved Sára, akkor változtasd meg Sarah-nak, mert az van angolul, tehát ha Sára a neved, elméletileg nem szabad szólnod, ha Sárának hívnak. Ha Sarah, akkor meg alap hogy úgy kell hogy szólítsanak :)

2013. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Van egy nagyon jó bemutatkozás:


A nevem x y, a barátaimnak Sara.


Ebben az esetben a barátaim szó helyett kell találni valami mást.


Pl. "A barátaimnak, tanáraimnak és osztáyltársaimnak."

2013. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nyilván Sarah-ra gondol, nem hiszem, hogy magyarosan sara-ra!
2013. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindenki kérheti hogy hogyan szólitsák s onnantól udvariassági kérdés hogy betartják e.
2013. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen én csak példaként irtam, a pontos kiejtés ugyis akkor dől el.


Van akit Gyufának becéznek.:)))

2013. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nálunk volt Lexi is meg Dira is. :D

Mindketten Alexandrák voltak és így hívták őt a tanárok, illetve mindenki. Elején így mutatkozol be mindenkinek és nincs gond :)

2013. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. aug. 5. 20:14
 18/22 anonim ***** válasza:

Én több sárát is ismerek, nagyon aranyos lányok. De ez nem is lényeg amúgy :) Az a lényeg, hogy követekezetesen így mutatkozz be. Pl. Balogh Sarah vagyok, édesapám angol így szólítanak otthon, az anyakönyvi nevem Sára, de azt nem használom.


És akkor ha valaki Sárának hív, egyszerűen ignoráld, mintha Anikót mondtak volna, egyszerűen ne hallgass rá.

2013. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha úgy kezded a bemutatkozást, hogy "Kiss Sára vagyok, de hívjatok Sarah-nak"


Volt egy osztálytársam aki a becenevét használta, ő is hasonlóan nyitott :)

2013. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem is a váratlan utazás jut eszembe róla, amit imádtam. Plusz Sarah Polley az egyik kedvenc színésznőm/rendezőm, így főleg szimpi a név. De sajnos szerintem ez nem fog a magyar emberek nyelvére jönni, úgy értem kissé meg kell erőszakolni magunkat kiejtésnél...nem biztos hogy elsőre megszokják!
2013. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!