Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Becenév változtatás?

Becenév változtatás?

Figyelt kérdés

Sára a nevem. Apukám angol, anyukám magyar.

Nagyon nem tetszik a 'Sára' név,nem ismerek ilyen embert eddig(!) akit így hívnak. Apukám Sarának(Sara)hív. Nagyon szeretem. Már-már anyukám is így hív néha-néha.

Tehát:

Most megyek gimnáziumba, és ott a tanárokkal osztálytársakkal hogyan tudnám megértetni majd hogy engem ne Sárának hanem Sarának (Sara) hívjanak? Bemutatkozáskor? Nagyon szeretem az angol típusú neveket.

Ti szólítanátok egy lány úgy hogy Sara? :)



2013. aug. 5. 18:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Of. megkérdezte, hogy van e valakinek valamilyen különleges kérése az egyik srác akinek amolyan különlegesebb beceneve volt akkor ő mondta, hogy úgy kell hívni őt.

Utána, hogy úgy hívtuk őt a többi tanár is felvette...

2013. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Igen, lesz olyan az első nap, hogy mindenkinek be kell majd mutatkoznia. Ilyenkor szépen elmondod, hogy apukád angol, így hívnak otthon, és nagyon örülnél, ha a többiek is így szólítanának. Utána pedig, ha elrontják, következetesen javítsd ki őket. Nem kell senkit se lecseszni érte, idővel megszokják majd. Persze lehet, hogy 1-2 tanárnak ez nem fog tetszeni, illetve névsorolvasáskor lehet, hogy Sára lesz belőle, de szerintem az osztálytársaid tiszteletben fogják ezt tartani, ha szépen kéred őket, utána pedig felhívod rá a figyelmüket, ha elvétik.
2013. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Önöknek/nektek mi jut eszében a Saráról?

2013. aug. 5. 18:46
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem a "Váratlan utazás" című ősrégi sorozat, ott is Sarah volt a főszereplő, egyébként nem gáz név se magyarosan, se angolosan.
2013. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. aug. 5. 18:50
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
A Sara lágyabban hangzik:)
2013. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Hát szerintem szörnyű a Sara, én nem tudnék így hívni senkit. Mintha véletlenül lehagynék egy ékezetet. De megpróbálhatod rábeszélni őket, bár nem hiszem, hogy jó indítás lenne rögtön egy ilyen különleges igény.
2013. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
@7 "Szárá"-nak kell ejteni és nem "Sara"-nak. Nekem színésznők jutnak róla eszembe, pl. Fedák Sári, Herrer Sára Gábor Zsazsa.
2013. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát én ismerek vagy 5 sárát :D

De amúgy, úgy,hogy Sara erről valakinek a sara jut eszembe

De a "szárá" az valahogy jobban tetszik

2013. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem Szárára gondol a kérdező, hanem Sara-ra.
2013. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!