Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatás. Hogyan?

Vezetéknév változtatás. Hogyan?

Figyelt kérdés
Élettársam szeretné felvenni a vezetéknevem.Esküvőt nem akarunk bizonyos okok miatt.Az anyakönyvvezető azt mondta,a hozzátartozók születési anyakönyvi kivonata is kell hozzá.Tudom,10 ezer ft.,meg belügyminisztérium elbírálja,nyomós ok,stb..Azok az iratok nélkül nem megy?Ez egy kicsit nehéz,mert a szüleivel nincs jóba,rég nem is találkoztak.

2013. febr. 20. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, iratok nélkül nem megy. Viszont szerintem ha az embernek egy ügyhöz iratokat kell mellékelnie, akkor azokat (hiteles másolatban) ki is kérheti meghatározott illeték ellenében az őket eredetileg kiállító hivataltól minden esetben. (lévén akár el is veszhettek volna).
2013. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem csak annyit mondtak, ha meg akarom változtatni a nevem, töltsek ki egy lapot, meg adjak kb 10 ezret illeték, vagy nem tudom minek a címén
2013. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
asszem okmányirodában vagy a városházán voltam
2013. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a személyi igazolvány kell hozzá meg lakcímkártya
2013. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, más dolog a keresztnév (amire annyi szabály van, hogy az Akadémia illetékes bizottsága szerint anyakönyvezhető névnek kell lennie, semmi más, ennek eldönéséhez meg nem kell semmiféle irat) és más a vezetéknév, aminek a viselésére egy rakat szabály vonatkozik a családi kapcsolatok szerint. Tehát pl. valaki vezetéknevének (családnevének) megváltozása kihathat a gyerekeire (ha vannak), a házastársára (ha van) érintheti a szülei jogait bizonyos esetekben, stb... tehát ezekkel kapcsolatban igazolni kell dolgokat.
2013. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De egyébként itt van pontosan:

[link]


A kérelemnek tartalmaznia kell:


a kérelmező személyi adatait (születési családi és utónevét, házassági nevét, születési helyét, anyja születési nevét), személyi azonosítóját, annak hiányában születési idejét, továbbá családi állapotát, házasságkötésének helyét, idejét, lakóhelyét, annak hiányáb an tartózkodási helyét, értesítési címét, személyazonosságát és magyar állampolgárságát igazoló okiratának számát és érvényességi idejét;

amennyiben a kérelmező családi állapota házas, a névváltoztatással érintett házastársa személyi adatait (születési családi és utónevét, házassági nevét, születési helyét, anyja születési nevét), személyi azonosítóját, annak hiányában születési idejét;

a kérelmező kiskorú gyermeke(i) személyi adatait (születési családi és utónevét, születési helyét, anyja születési nevét) személyi azonosítóját, annak hiányában születési idejét;

a kérelmet, illetve a kérelem indokolását;

nyilatkozatot arról, hogy a kérelmező - születési vagy házassági - nevét az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter korábban megváltoztatta-e ;

a születési név megváltoztatására irányuló kérelemben meg kell jelölni azt a családi, illetve utónevet, melyet a kérelmező új névként kíván viselni .

A kérelemhez mellékelni kell a kérelmező, valamint azon személyek anyakönyvi kivonatát, akiket a névváltozás érinti.

2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

megjegyzés:

a születési nevet mindenhol kérik, szóval csak felesleges hajcihő a névváltoztatás. ezek után minden iraton kétszer írkálhatja a nevét


én a postaládámra simán kiírtam egy másik nevet, sőt egyeseknek levelet is másik néven küldök, sőt a facen is más néven vagyok, és van egy rakás ismerősöm aki nem is tudja az igazi nevem.

személyit úgy sem kér senki :)

szóval megváltoztathatja a nevét így is

2013. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


TAJ-, ADÓ- és LAKCÍMKÁRTYÁT UGYAN ÚGY KELL VÁLTOZTATNI.

2013. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 5. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!