Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet könnyen elviseli...

Hogyan lehet könnyen elviseli egyetlen baba nélküliként egy babás összejövetelt?

Figyelt kérdés

Augusztusban lesz egy több napos egy baráti összejövetel. Mindenkinek van babája, csak nekünk, és egy másik párnak nincs. Ők pár napja bejelentették, hogy a lány állapotos.

Így mi maradtunk a férjemmel a baráti társaságban, akiknek nem jött még össze a baba. :(


Tavaly még több pár küzdött a babáért, akkor könnyebb volt, mert megbeszéltük, ki milyen praktikákat használ, stb. Most viszont én leszek az egyedüli, aki hosszú ideje nem tudott teherbe esni.


Nem bántani akarom őket, és irigy sem vagyok, csak elszomorodom, amikor arra gondolok, hogy nekünk még nem jött össze. Ráadásul így minket fognak folyamatosan kérdezgetni, hogy nálunk miért nincs még baba.


Hogyan "éljem" túl ezt a pár napot?


2013. aug. 4. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem inkább lásd meg a dologban a jót, ha nekik összejött hosszú idő után nektek miért ne jönne.
2013. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Én el se mennék ilyen helyre ahová nem illek bele..
2013. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem maradjatok otthon, mert ez így elég kellemetlen.

Legalább otthon tehettek azért hogy összejöjjön a baba!:)

2013. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "ráadásul így minket fognak folyamatosan kérdezgetni, hogy nálunk miért nincs még baba" ? Már nem azért, de aki tudja, hogy szeretnétek gyereket és mégis felteszi ezt a kérdést, az egy bunkó. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá. Én azt mondom, hagyd ki ezt a találkozót, mert csak rossz lesz a kedved..
2013. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell azért elbujni a világ elől,m nem jött össze a baba. Ez mekkora hülyeség,h ne menjetek el,m nem illetek oda...pffff. Elég baj az,h ha vki úgy gondolja,h a barátai már nem is a barátai,mivel még nincs gyerekük. Pl nekünk sincs,társaságban többieknek van,imádom a gyerekeiket és majd ha itt lesz az ideje akkor nekünk is összejön. Menjetek el és érezzétek jól magatokat. Nem szabad igy felfognod a dolgot,tudom,h rossz,de ne távolodjatok el ez miatt a barátoktól,m utána ha összejön nem biztos,h vissza tudtok illeszkedni.
2013. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Ez az,beszéljétek csak rá,h ne is menjen ki az utcára,m még nem esett teherbe....
2013. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

én is azt mondanám elvileg,hogy nyugodtan menjen el, ne bánkódjon emiatt -- HA (!) még nem lettem volna ilyen helyzetben.

mert gyakorlatban bizony egész más, mint elméletben.

vannak olyan összejövetelek, amikre néha bizonyos okokból muszáj elmennem, és nemcsak hogy én vagyok az egyetlen gyermektelen, de én vagyok az egyetlen, aki mindig pár nélkül érkezik.

bár amúgy rendben van az önbizalmam, egy ilyen gyerekes összejövetel egy gyermektelen nő számára nagyon kínos tud lenni. úgy érzem, én vagyok az egyetlen kívülálló a sok normális, tökéletes élettel rendelkező ember között, borzasztóan nehéz, mert ezután az önbecsülésem mindig zuhan, akkor is, ha nem szeretném, és ha rákészülök. ezért mindig csak rövid ideig maradok ilyenkor. az egész összejövetel pár órás, én még azt is nehezen viselem, pár napba egyáltalán nem mennék bele.

2013. aug. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Én is inkább otthon maradnék! Megkímélném magam a felesleges fájdalomtól hisz millió más embernek sincs gyereke , csak őket nem látod.
2022. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!