Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet születés után nevet adni a babának?

Figyelt kérdés

2013. júl. 26. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne lehetne? Nem értem a kérdést...
2013. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor lehet neki nevet adni.
2013. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon születés után kell nevet adni!
2013. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is jó dolog az ha nem kell rögtön bemondani egy nevet. 1-2 nap jól jöhet, hogy ráérezz melyik név is az "igazi" az esélyesek közül. De ha jól tudom nálunk tényleg nem lehet ilyet csinálni
2013. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A születésnél amikor bemondják a nevet, az tulajdonképpen csak az adminisztrációt szolgálja. Az lesz a "tényleges" név, ami az anyakönyvbe kerül - és ennek a kettőnek nem feltétlenül kell azonosnak lennie.

Úgyhogy van/lehet némi türelmi idő.

És ha jól tudom, akkor egyszer meg is lehet változtatni a gyerek nevét ingyenesen.

2013. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Bakker, van rá minimum 9 hónap, hogy nevet találjanak a szülők.Bár van akinél még híre sincs gyereknek, de már tervezi, hogy ha egyszer gyermeke lesz, mi lesz a neve.Nem is értem azokat, akik akkor kezdenek el gondolkozni ezen, mikor már kibújt.

Anyu is, neki már volt ugyan egy kiválasztott neve, ami abban az esetben lesz ha lánya születik.Aztán mikor megszülettem, a doki rákérdezett, hogy "És mi legyen a másik neve?" Mivel nem tervezte, hogy két keresztnevem lesz, így meglepetésként érte a kérdés és hirtelen csak a nagyanyám második keresztnevét tudta kibökni, mintha több nem lenne a naptárban.Nos, ezt a második nevet a nagymamám sem csípte anno, senki nem örült neki annyira, és sem használom.Tehát szerintem a leghasznosabb előre gondolkozni és kiválasztani néhány szép fiú és lánynevet, akár fel is lehet írni őket.Hogy mire megszületik legyen(szép)jól átgondolt neve a gyereknek.

2013. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kell azonnal eldönteni a gyermek nevét, van egy - két nap türelmi idő. Amikor a szülésfelkészítő előadáson voltam két éve, ez a kérdés pont felvetődött, ott mondták, hogy nem kötelező. Persze megkérdezik a szülőszobán, és a szülők 99,9 %-a névvel érkezik. Ha mégsincs eldöntött név, akkor csak annyit írnak, hogy " 'X' Baba, vagy 'X' Családnevű Gyermek" esetleg anyja neve, a könnyebb azonosítás végett. Amikor a kórház megbízottja megy a kismamához az anyakönyvi dolgokat intézni, úgyis rákérdez, hogy mi lesz a gyermek neve, ami eltérhet a szülőszobán bediktálttól.
2013. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Az első válaszolók félre értik a kérdést. Egyébként nekünk 3 nap lett volna választani (bár mi kiválasztottuk) mert a fiam pénteki napon született, de az anyakönyvezető csak hétfőn jött a papírokat intézni. De ez ugye csak a véletlen műve.
2013. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk azt mondták, lányunk lesz, így két lánynevünk is volt. Mikor megszületett a fiúnk, hirtelen azt sem tudtam, mit mondjak:) Csak a két lánynevet hajtogattam:)
2013. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

6: "Bakker, van rá minimum 9 hónap, hogy nevet találjanak a szülők.Bár van akinél még híre sincs gyereknek, de már tervezi, hogy ha egyszer gyermeke lesz, mi lesz a neve.Nem is értem azokat, akik akkor kezdenek el gondolkozni ezen, mikor már kibújt. "


Persze, de amikor kibújik a gyerek akkor látod meg igazán és érezheted, hogy megfelelő-e a név, illik-e hozzá.

2013. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!