Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kizsákmányolás a családban?

Kizsákmányolás a családban?

Figyelt kérdés

Sok történetet hallok, ahol egy családtag jószívére, bűntudatára vagy akár egyszerűen balekságára építve a család többi tagja anyagilag kihasználja. Mondjuk csak egy családtag dolgozik és tartja el a többit, míg ők kifogásokat keresnek és nem dolgoznak, vagy egyszerűen átjárnak rokonok állandóan kölcsönkérni, az alany pedig nem tud nemet mondani.


Ismertek ilyen történeteket? Van, aki élete végéig nem tud kiszállni a szerepéből vagy egy idő után mindenki besokall és inkább magára hagyja az élősködő családtagokat?


2013. aug. 3. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a tesóm volt ilyen, ő dolgozott ugyan nem is keresett rosszul, csak ilyen meg olyan kifogásokat talált hogy miért kell neki pénz vagy miért vigyázzunk mi a gyerekére éppen amikor a férje éjszakásba dolgozik.

Persze már besokalltunk mert nem tudtuk elképzelni hogy hova megy el az a sok pénz, persze a nővérem azt hazudta hogy jár egy tanfolyamra és arra kell de amikor már a teljes árát kölcsön adtuk neki akkor leesett hogy itt valami nem kerek, és ki is derült hogy mire megy el a pénz. Persze ő bulizgatott ameddig a férje dolgozik és a gyereke nálunk, vagy a bátyáméknál van. persze elég nagy butaságot csinált mert csalta a férjét ő kidobta otthonról, mi befogadtuk egy időre de ugyanúgy eljárt bulizni, gyerekét magára hagyva szinte, nem is lepődöm meg hogy a bíróság az apának adta a gyereket, szerencsére mi rendesen látogathatjuk őt már 7 éves kislány és látszik hogy sokkal boldogabb az anyja nélkül, mert amióta az apja új barátnőt talál sokkal több mindent megtud adni a gyerekének és a nevelő anyja is a sajátjaként szereti. A nővérem meg folyton hazudott itthon 28 éves létére bulizni járt, pedig mondtuk neki hogy már nem nagyon élhet úgy mint egy 18 éves kamasz lány, már felnőtt anyuka és neki első a család, de nem fogta fel, de sajnos ez a munkahelyébe került mert egyszer ment be részegen és lebukott, már akkor haza is küldték és másnap már a felmondásárt kellett csak bemennie. Akkor talált egy másik munkát, egy ismerősénél dolgozik a kocsmába, de amióta onnan is részegen járt haza plusz mégtöbb pénzzel lehúzott minket, volt amikor csak apám adott neki volt amikor én is adtam pedig megbántam mert azóta sem kaptam vissza. de nem érdekel, ő élete ő úgy cseszi el ahogy akarja de én nem engedtem meg hogy a szüleim idegeit is tönkretegye mert anyámét kis híján sikerült is. A bátyám állította le teljesen, de nem változott, elköltözött és már fél éve semmit nem tudunk róla. Ki is tagadtuk a családból, és itt nem csak a pénzről volt szó sajnos, hanem a hazugságokról. meg hogy a kislánya gyerekkorát is tönkretette.

2013. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem az, aki képtelen nemet mondani. Ez azért rossz, mert közös kasszán vagyunk és olyankor az én pénzemet is kölcsön adja, engem meg se kérdez, csak közli a tényt... Régebben a bátyámnak adogatott kölcsön (aki hírhedt arról hogy nem szokta megadni), de leggyakrabban a nővére jön kéregetni (akit a pasija tart el úgy hogy külföldről utalja neki a fizetése nagy részét, ő meg hamar elszórja pedig nem kis összegről beszélünk). Az a baj hogy esély sincs rá hogy ez változzon. Így az lesz a vége hogy besokallok és lelépek.
2013. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!