Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá, hogy elmenjen...

Hogy vegyem rá, hogy elmenjen gyógyfürdőre?

Figyelt kérdés
Anyukámat (45éves) 3hete műtötték (kivették a méhét) az orvos gyógyfürdőt javasol, de anyukám nem akar elmenni. Mondtam neki, hogy a fürdő nagyon sokat segítene a gyógyulásában és legalább egy kicsit elszabadulna otthonról. Először úgy láttam meggyőztem, de most megint azt mondja, nem megy sehova! Egyébként nagyon befolyásolható személyiség de a családjára nem nagyon hallgat inkább kollégákra, barátokra. Én 22éves lány vagyok és van egy 24 éves nővérem és ott van még apám is és a nővérem 'élősködő' párja, szóval mi otthon meglennénk nélküle 1hónapig, de ő ezt valahogy nem bírja felfogni. Lehet az tartja vissza őt, hogy kifejezetten jól viselte a műtétet persze utána gyengélkedett de nem voltak különösebben fájdalmai és már annyira jól érzi magát, hogy feleslegesnek tartja a fürdőt, de én mondtam is neki, hogy ez azért elég nagy műtét és még nagyon sok mindent, de hajthatatlan. Mit tanácsoltok hagyjam vagy addig-addig beszéljek neki még végül el nem megy? És ha az utóbbi akkor mit mondjak neki?
2009. okt. 23. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menny el vele, elsore. Aztan hatha megtetszik neki ;)
2009. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Elég érzéketlen vagy! Jól meglennétek nélküle? Micsoda mondat ez? Anyukádnak most inkább a családra, a szeretetre, RÁTOK lenne szüksége. Megértem, hogy ilyen nagy műtét után nem akar elutazni valami idegen helyre, idegen emberek közé. Ez valóban nagy műtét volt és nem csak testi értelemben, lelkileg is fel kell dolgozni. Mindannyiótoknak mellette kellene állnotok és nem azon dolgozni, hogy elmenjen. Nem hiszem, hogy minden nő, aki átesett egy ilyen műtéten, gyógyfürdőben kúrálta magát és mégis meggyógyult. Ne győzködjétek, inkább álljatok mellette és szeressétek!
2009. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Már bocs.Ha nem,akar,akkor miért menjen?

Egyébként nem gondolod,hogy ilyen élethelyzetben inkább a családját szeretné,mint egy sereg nyivákoló öreglányt,akik ott nyavajognak neki,hogy milyen kár,hogy ilyen fiatalon meg kellett műteni?Vagy hazudjon,ha kérdezik miért van ott?

Ha annyira szeretnéd,hogy járjon,vegyél ki szabit,aztán menj el vele..

2009. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mit mond, miért nem szeretne elmenni?
2009. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt mondja a pénz miatt de tudom, hogy ez nem igaz mivel én és a nővérem már dolgozunk és a szüleim is mindketten dolgoznak szóval tuti, hogy nem a pénz van a háttérben. Egyébként azért írtam, hogy jól meglennénk nélküle, mert még mindig ő főz az egész családra és gondolja, ha elmegy éhen halunk pedig én már sok mindent meg tudok főzni ellennénk valahogy. És azért akarnám, hogy menjen, mert sokat segítene a gyógyulásában és legalább nem az járna állandóan a fejében, hogy mit főzzek holnap? Egyszóval egy kicsit kiengedné a gőzt.
2009. okt. 23. 12:32
 6/16 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy mindenki dolgozik, aggódhat a pénz miatt, közeleg a karácsony is, talán valami meglepetésre spórol. Igazából anyukád felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy akar-e menni. A gyógyfürdő jó dolog, de igazából nem egy életbevágó dolog, ha ő úgy gondolja, hogy nincs kedve menni, akkor nem fog elmenni. Az én anyám 47 éves én meg 22, szóval kb olyan korúak vagyunk, mint ti, és az én anyámat sem lehet rávenni semmire, amit nem akar, pedig amúgy tök jófej.

Ha meg te mindenáron azt akarod, hogy elmenjen, akkor fizesd be és menj vele.

Vagy ha ez így nem jó, akkor kérd meg egy barátnőjét, kolegáját, hogy vegye rá, azt írtad, hogy befolyásolható, de a családra nem hallgat, hát akkor talán így.

2009. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is járunk havonta egyszer. 1000 ft körül van a belépő, amire azt kell hogy mondjam nem igazán megterhelő, és tényleg jobban érzi magát tőle az ember, ha úgy megy el, hogy ő most pihenni fog. Én azt tanácsolom, hogy ha nem akar, akkor ne küldjétek el őt egyedül, de hétvégén mondjuk egy szombaton, "pakoljátok össze" a családot, és menjetek el együtt. Így anyudnak is jót tesztek, és ti is pihentek egy kicsit. Szervezhettek csak egy lányos napot is, amikor nővéreddel és anyuddal mentek el... ültök, beszélgettek a vízben, néha beültök a szaunába, együtt izzadtok, szerintem így azért még is csak egy vonzóbb dolog, mint egyedül elmenni. Én se mennék! Jobb barátnőkkel vagy a családdal pletyizni ilyenkor, mint csak ülni ott csendben és bambulni magam elé. Kérdezd meg tőle, hogy nem lenne e kedve úgy, hogy ha esetleg elkíséred csak egy-egy napra...
2009. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 23. 12:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Mennyire van messze az a gyógyfürdő? Mert ha annyira nem akkor 1-1 napra kellene elvinni és ott lenni vele hátha megtetszik neki. Ha pedig az orvos írja fel lehet hogy csak párszáz forint a belépő (nekem 700 volt Szoboszlón, belépő + 2 gyógykezelés naponta).
2009. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha pénzre hivatkozik és ez csak a egy kifogás, akkor kérdezd meg, hogy elmenne-e, ha ingyen lenne vagy ha meghívnátok.
2009. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!