Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem az enyém a gyerek. Hogyan...

Nem az enyém a gyerek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondta, hogy szerinte hűtlen a barátnőm, a helyemben apaságit csináltatna. Nyugtalan lettem ezért megkértem, hogy csináljunk. Tiltakozás nélkül belement, a végén pedig kiderült, hogy egyértelműen nem én vagyok a gyerek apja. Összetörtem egy kicsit, csalódtam és hirtelen le is fagytam hogy ilyen megtörténhet pont velünk. A poén az, hogy a gyerek már 1 éves. Ha nincs apasági nem is tudtam volna meg soha? Mondjuk lehet jobb lett volna. A terhesség és szülés alatt is végig mellette voltam, szerettem, a gyerekkel sokat foglalkoztam. Az összes pénzemet rájuk költöttem. Simán végig nézte ahogy hülyét csinált belőlem persze most mennek a nagy bocsánatkérések meg minden. Azt hiszem jogom lenne tudni legalább azt, hogy ki is a gyerek apja de nem mondja el. Mást meg nem akarok tőle hallani. Az a baj, hogy a gyereket már szeretem de emberben ekkorát még sose csalódtam. Most mit csináljak?

23/F


2013. júl. 26. 16:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"PL a tiéd barna, a barátnődé kék, a gyereké zöld, az lehetetlen."


Ez raadasul nem igaz.

2013. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok.

El nem bírom képzelni, hogy ha kiderül egy ilyen, hogy lehet valakinek annyira vastag bőr a képén, hogy azt mondja, nem árulja el, ki az apja a gyereknek.


Két dolog lehetséges. Vagy ő sem tudja, mert több emberrel csalt meg téged és nem akarja ezt bevallani vagy pedig olyan emberrel, aki miatt óriási botrány alakulna ki. Lehet, hogy a valódi apának meg sem mondta, hogy esélyes lehet, hogy ő az apja a gyereknek.


A harmadik lehetőség, ami eszembe jutott, hogy talán a másik ember is családos vagy csak egyszerűen kapcsolatban él és nem akar ott bekavarni.


Én a helyedben mindenképpen kiszedném belőle valahogy, ez a minimum, amit megtehet annak fényében, hogy egy idegen ember gyerekét neveled a saját pénzeden és még meg is csalt téged.


Az ilyen nők miatt én szégyellem magam ... és ilyenkor dühít az általánosítás, hogy a férfiak milyen szemetek és hűtlenek, pedig nők között szerintem ugyanannyi van és nőként mondhatom, hogy talán még alattomosabban is csinálják, mint a férfiak.


32/N

2013. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ket dolgot tehetsz, ha nem valaszol a kerdeseidre (ami a minimum a bocsanatkeres mellett): vagy elsetalsz, vagy madar leszel eleted vegeig.
2013. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

"a gyereket már szeretem de emberben ekkorát még sose csalódtam."

"ember"? Ez??!

2013. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
61%
Az én szemem színe zöldesbarna, a gyerek apjáé világoszöld, a lányunké meg égszínkék...ennyit a genetikáról.
2013. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Tök fura, h simán belement az apaságiba, semmi hiszti, hogy nem bízol benne, stb...

Ez nagyon gáz, sajnálom, hogy így átvert!! :(

Teljesen jogos, hogy szeretnéd tudni ki a valódi apa. Abból az időből nem gyanakszol egyébként valakire, vmi homályos érzés, hogy valaki legyeskedett volna barátnőd körül? Esetleg ha lenne tipped, akkor ha névvel szembesíted a csajod, hátha elárulja, hogy igazad van.

A lánnyal maradsz amúgy? Baromi nehéz helyzet lehet :S

Sok erőt kívánok!

2013. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
63%
15-ös: akkor vagy a genetika egy abszolút hülye áltudomány, vagy te nem értesz hozzá, de nem merem leírni, nekem melyik valószínűbb :)
2013. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

Ajj, most már muszáj vagyok offolni, annyi hülyeséget írok itt a szemszínről :)


Leegyszerűsítve két kék/zöld szemű embernek csak kék/zöld szemű gyereke lehet, kék/zöld-barna párosnak bármilyen, de valószínűbb a barna, és két barna szeműnek akár kék szemű is lehet, mert a barna a domináns allél.


Mindenkinek két allélja van, egyiket az apjától, másikat az anyjától kapja. A barna domináns, a kék recesszív, azaz:

-akinek barna-barna az barna szemű lesz

-akinek kék-barna az is barna szemű lesz, de megvan a lehetőség, hogy majd továbbadja a gyermekének a kéket (véletlenszerű, hogy a kettő közül melyiket adja)

- akinek kék-kék az természetesen kék


Ezért van, hogy két kék szemű szülőnek csak kék alléljai vannak, viszont ha két barna összekerül, nekik lehet mindkettőjüknek kék-barna, és ezért 25%, hogy kék szemű lesz a gyerek. Remélem érthető voltam. :)


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Én ennek a nőnek (ha férfi lennék) biztos nem hinnék többet, főleg, hogy ha ragaszkodik hozzá, nem mondja meg ki az apa, lehet ő sem tudja.


22L

2013. júl. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereket szereted, akkor vele tarthatod a kapcsolatot, anyukanak nem kell. Feltetelezem alairtad az apasagi nyilatkozatot. Ebben az esetben ugyanolyan jogod van a gyerekhez, mint az anyjának. Akar gyermekelhelyezesi pert is indithatsz. Az apasagot megvonni tőled csak akkor tudja, ha a valodi apa vagy te magad apasag megdontese iránti pert indít.

Abba gondolj bele, mielőtt bármit is lepsz, hogy ha nem lepsz most, akkor minimum 18 évig fizethetsz tartasdijat.

2013. júl. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak kedves kérdező. Nagyon rossz lehet most neked. Én sem tudnám, hogy mitévő legyek, és biztosan tudni szeretném, hogy ki a gyerek apja, addig nem nyugodnék. Azt pedig, hogy mitévő legyél... hallgass a szívedre, az nem csap be. Ha úgy érzed meg tudsz bocsájtani, és szereted őket, akkor próbáljátok megmenteni a kapcsolatot, és boldogan élni, de akkor soha többé nem tehetsz szemrehányást. Ha harag, düh és megvetés van benned, akkor lépned kell, kell adnod magadnak még egy esélyt a boldogságra. Nagyon fiatal vagy még, hogy boldogtalanul éld le az életed, és boldogtalanná tégy még kettőt, az anyáét és a gyerekét is azzal, hogy folytonos veszekedés és vita lesz mindig otthon.
2013. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!