Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 365 napból 365-öt itthon...

365 napból 365-öt itthon töltünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyaralni sose mentünk és a szüleim ezt azzal indokolják, hogy nincs pénz. Elhiszem mert látom, hogy már nekünk se úgy megy mint régebben de ha váratlanul elő kell venni több 10 000 Ft-ot akkor elő tudnak. Ugyanezt meg lehetne csináln de még sokkal olcsóbban is. Akár sátorozni is lehetne ott meg csak a benzin kerülne pénzbe. Állatkertbe is mehetnénk, hegyre, megnézni 1-2 várost meg ilyen apróságok de "nincs rá pénz". A családnak barátai se nagyon vannak mert a szüleim sose mentek sehova amikor meg votak hívva mert éppen nem volt kedvük. Inkább anyámmal van a baj. Nem dolgozik (nem talál munkát), a nap 24 órájában itthon van csak a boltba megy el, de elmondása szerint nem akar sehova menni. Ez nagy baj. Nekem is csak 1-2 barátom van de velük is csak a környéken lehetek, pl nem mehetek el velük moziba sem. Mivel egy kis városban élek és a nagyobb város 30-40 km-re van és csak vonattal lehet elmenni. Azzal meg nem enged. A barátnőmmel meg a szüleivel szoktam menni sétálni és azt veszem észre, hogy kezdem jobban szeretni az anyját mint a sajátomat. Ez gáz de így van. És ez az oka. Ők szoktak eljárni otthonról, többet nevet meg minden és nem az van, hogy nincs pénzem, miből fizessem ki a számlát. Egyszer-kétszer igazán megtehetnénk mi is. Ha más nem 2-3 vasárnapi ebéd árából el tudnánk menni valahová fél vagy egy napra. Ezt ők is tudják de sose megyünk. Nem bírom már ezt a bezártságot. Itthon se csinálunk soha semmit, csak ülünk, fekszünk és unatkozunk. Apám külföldön van (kamionozik) a tesóm meg már elköltözött. Így a lehangolt anyámmal meg nagyanyámmal kell itthon lennem. Csak suliba járok. Mit tegyek? :(

16/L


2013. júl. 25. 13:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ha valaki ötösre ír egy dolgozatot akkor annak szóban is kellene mennie, mivel a tanár elmagyarázta és írásban megy!

Ha lenne nyelvérzéked akkor nem kellene tanár és nem felejtenéd el! De kifogásokat azt tudsz találni..... Tipikus!

2013. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm az ELO levelező tanfolyamon tanult meg spanyolul és olaszul középszinten 1 év alatt. Tanárt nem látott. Lehetséges. Ja, csak nyelvérzék, meg hozzáállás kérdése. A magyar nyelvoktatás színvonalához képest, attól, hogy te ötösre írsz egy dolgozatot, még nem tudsz angolul. Akkor tudsz angolul, ha tökéletes a helyesírásod, nem kell gondolkodnod, hogy mit reagálj, ha hozzádszólnak ezen a nyelven, és magadól is magabiztosan kezdeményezel beszélgetést bárhol, bárkivel az adott idegen nyelven, amit jól is használsz természetesen. Bő a szókincsed, jó a nyelvtanod. Akkor már tudsz egy nyelvet. Hiába bizonygatod, hogy te vagy a legjobb az osztályban, ez szép, de ettől még nem tudsz.
2013. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Az általános iskolai angol tanáraim mondták, hogy jó a nyelvérzékem meg a középiskolai. Arról nem tehetek, hogy 9 év alatt 8 angol tanárom volt és mindegyik máshogy tanít. Abból tudok kiindulni amit ők mondanak. Chatrouletten meg ilyen hülye oldalakon írásban tudok nagyjából beszélgetni de ha meg kell szólalni akkor nem merem kiejteni a szót mert biztos hülyén mondom. Akkor linkeljetek oldalt ahol van NORMÁLIS olasz nyelvtan mert én nem tudom, de ilyeneket sose találok. És ha leállok egy olasszal beszélgetni akkor ne úgy nézzen rám mint én egy kínaira aki össze-vissza beszél de szerintem ő se tudja, hogy mire gondol.
2013. júl. 25. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!