Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen miért nincs itthon?

Ilyen miért nincs itthon?

Figyelt kérdés

Sikerült felvennem unokatesómmal a kapcsolatot. A beszélgetés döcögős, ugyanis a nagynénémet örökbefogadták, majd deportáltak az Egyesült Államokba. Az unokatesóm (16) alig beszél magyarul.

Mesélte, hogy van egy olyan tantárgyuk, hogy Család óra. Háztartásvezetést, költséghatékonyságot, általános gyermeknevelési, gazdálkodási ötleteket tanulnak.

Csupa olyasmit ami mindenkinek jól jöhet.

Ilyesmire nem csak a gyerekemet járatnám, hanem én is elmennék.

Szerintetek nem lenne jobb ez, mint az Etika/Hittan óra?


2013. júl. 10. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

nálunk van a suliban háztartástan :-)

7-8.-ban heti 1 órában

2013. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is volt háztartástan, 3 éven keresztül :)És hasonló mint az unokatesódnak.
2013. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt háztartástan!


Emlékszem hogy kis saját kertünk is volt a suliban,volt hagyma,répa,tök......beszöktünk anno,és eszegettük a répákat.... :D

Meg olyan is volt,hogy tojást kaptunk,kifestettük,és 3 napon keresztül vigyázni kellet rá,pudingot főztünk,aztán salátát készítettünk...stb.


Én szerettem!

2013. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem is volt háztartástan. Megtanultam gombot varrni, zoknit stoppolni, egyszer varrtunk kistáskát. Ja meg egyetlen egyszer sütöttünk palacsintát.

Náluk ennél egy kicsit komplexebb a dolog.

Kaptak babát is, amit gondozniuk kellett, és az eltárolta, mi történik vele. Komolyan elgondolkodtak a hatékony védekezésen egy hét után.

2013. júl. 10. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

"Kaptak babát is, amit gondozniuk kellett, és az eltárolta, mi történik vele."


Én is láttam egy ilyet,vmeik műsorban!


Itt nincs ilyenre pénz!

Nem érted?

Kell a stadionra,(sok iskolában az udvaron futnak,nincs tornaterem),meg az Éjjel nappal Budapest/Való világ/Győzike Show forgatására.....

2013. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Húúú mennyi ember él még itt sötéten... Nálunk azért nincsenek ilyenek, mert itt elég régóta már a nép elbutítása megy. Nem tűnt még fel????
2013. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na jó ilyen síró-rívó-pisilő babákra tényleg nincs pénz, de azt nem igazán akarom elhinni, ha már egyszer kijön pl a mentő egészségügyi oktatást adni, miért nem tanít meg minket az újraélesztésre például? Vagy a technikatanár 1 db (nem 25 és nem is kell feltétlenül élethűnek lennie) JÁTÉKBABÁN megmutatni, hogyan pelenkázunk, hogy veszünk fel egy gyereket, etetjük, itatjuk. Spórolási technikák is vannak. Kicsit többet foglalkozhatnának a joggal-kötelességekkel. Nálunk egyik sem volt, és valljuk be, hogy ezek között amit leírtam találni olyat amihez aztán pénz az nem kell! Hittan is volt, de lószart se ért, mert ahhoz is olyan ember kellett volna aki inkább történeteket mesél nekünk, nem pedig szónokol, mert arra én sem vagyok kíváncsi!

24/N

2013. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem én se. Annyi felesleges dolgot tanulunk suliban, felére nem is emlékszünk pár év múlva, de lyen tantárgy miért nincs? Legtöbb embernek ALAP gyereknevelési ismeretei sincsenek, nem beszélve konfluktuskezelésről, párkapcsolati problémák megoldásáról. De ez nem fontos, viszont a hittan fonos, 12 éven keresztül. Oké, legyen, de nem lenne elég 1-2 max 4 év?
2013. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk nem volt háztartástan.


Technika óra volt, akkor műszaki rajzokat készítettünk, fogalmunk sem volt róla, miket rajzolunk le. Aztán kaptunk egy fahasábot, kicsit nagyobb volt, mint egy ceruza, és azt reszelgettük meg csiszolgattuk fél évig. Totál felesleges volt.

26/L

2013. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert a magyar iskolák általában nem valódi tudást, hanem csak ismeretanyagot adnak át. A funkcionális ismeretek arra kellenek, hogy az ismeretanyagot megszerezzük. Én alapvetően 7.-ben kötelezővé tenném az elsősegélynyújtást és a szexológiát!! Nem felvilágosítás, hanem beszélgetés keretében, ahol legyen különbontott csoportos rész, ahol a lányok-fiúk külön vannak és legyen koedukált rész is, hogy egymás gondolatait is megismerjék. És igen legyen videó is. A másik az adóbevallás ill. általános dokumentumok kitöltésének ismerete. Csekkbefizetés stb. Ezt is lehetne tanítani.
2013. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!