Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 365 napból 365-öt itthon...

365 napból 365-öt itthon töltünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyaralni sose mentünk és a szüleim ezt azzal indokolják, hogy nincs pénz. Elhiszem mert látom, hogy már nekünk se úgy megy mint régebben de ha váratlanul elő kell venni több 10 000 Ft-ot akkor elő tudnak. Ugyanezt meg lehetne csináln de még sokkal olcsóbban is. Akár sátorozni is lehetne ott meg csak a benzin kerülne pénzbe. Állatkertbe is mehetnénk, hegyre, megnézni 1-2 várost meg ilyen apróságok de "nincs rá pénz". A családnak barátai se nagyon vannak mert a szüleim sose mentek sehova amikor meg votak hívva mert éppen nem volt kedvük. Inkább anyámmal van a baj. Nem dolgozik (nem talál munkát), a nap 24 órájában itthon van csak a boltba megy el, de elmondása szerint nem akar sehova menni. Ez nagy baj. Nekem is csak 1-2 barátom van de velük is csak a környéken lehetek, pl nem mehetek el velük moziba sem. Mivel egy kis városban élek és a nagyobb város 30-40 km-re van és csak vonattal lehet elmenni. Azzal meg nem enged. A barátnőmmel meg a szüleivel szoktam menni sétálni és azt veszem észre, hogy kezdem jobban szeretni az anyját mint a sajátomat. Ez gáz de így van. És ez az oka. Ők szoktak eljárni otthonról, többet nevet meg minden és nem az van, hogy nincs pénzem, miből fizessem ki a számlát. Egyszer-kétszer igazán megtehetnénk mi is. Ha más nem 2-3 vasárnapi ebéd árából el tudnánk menni valahová fél vagy egy napra. Ezt ők is tudják de sose megyünk. Nem bírom már ezt a bezártságot. Itthon se csinálunk soha semmit, csak ülünk, fekszünk és unatkozunk. Apám külföldön van (kamionozik) a tesóm meg már elköltözött. Így a lehangolt anyámmal meg nagyanyámmal kell itthon lennem. Csak suliba járok. Mit tegyek? :(

16/L


2013. júl. 25. 13:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Vársz még 2 évet, felvételizel, elmész egy nagyvárosba tanulni, munkát szerzel és végleg elköltözöl otthonról. Ez a recept. Addig meg foglald el magad valamivel otthon, hogy ne unatkozz és hasznos is legyen. Mondjuk tanulj nyelvet. 2 év alatt bőven meg lehet tanulni egy alap szintet de akár még középre is eljuthatsz. Ez felsőoktatásban jól jöhet majd.
2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Így van, nemsokára kiszabadulhatsz, ha jól tanulsz mehetsz majd kollégiumba, egyetemre, és már csak két évet kell kibírnod, ha eddig bírtad, ez már semmi. Gondolj bele, te legalább netezhetsz, mikor én voltam gyerek, az egyetlen szórakozásom volt a könyveink 10x újraolvasása után, hogy kiültem a sóderkupacra és kavicsokat és hangyákat nézegettem.
2013. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Utálok tanulni. Örülök, hogy legalább nyáron nem kell tanulni! Egyetemre nem fogok menni max valami lazább fősulira vagy nem tudom milyen lehetőségek vannak. A nyelvérzékem jó de tanár nélkül semmit nem tudok megtanulni. Ígyis angolt tanulok de olyan hülye tanárokat kapunk mindig, hkgy ha egy angol leszólítana az utcán egy hangot nem tudnék kiejteni angolul, pedig dolgozatban mindig megy.
2013. júl. 25. 13:30
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég lusta vagy ahogy olvasom. De ha nem töröd magad kicsit, akkor ne is várj javulást. A legközelebbi kitörési lehetőséged egy fősuli/egyetem lenne, de te nem akarod törni magad miatta. Akkor meg miért panaszkodsz? Ugyanolyan leszel mint anyukád, az érettségiddel majd ülsz otthon egész nap, mert nem kapsz majd munkát.
2013. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az a tízezres valószínű váratlan kiadásokra van/volt félretéve. Nálunk is így volt. Szűkölködtünk, de ha pl baleset ért vagy apukám elvesztette a munkáját bizony jól jött, hogy nem nyaraltuk le inkább, hanem ehettünk, elmehettünk egy drágább, de hatásosabb kezelésre (táppénz lerövidítése céljából). 16 éves vagy Anyukád engedélye nem kell ahhoz, hogy dolgozni menj! Lesz kis pénzed és látja, ha kell megdolgozol azért, hogy nyaralni menj, látja, hogy van felelősségtudatod és elenged. Ha nem akkor 18 éves korodig gyűjtöd és lesz legalább alaptőkéd az ÉLETHEZ.

Tanulni én is nagyon utálok, mert nem marad meg a fejemben semmi szinte, sajnos sokat kell güriznem egy nyamvadt kettesért is, de muszáj megint elkezdeni tanulni, mert így örökre minimálbért fogok keresni.

Fel a fejjel, biztos van valami jó módszer, hogy legalább Te kimozdulj!

24/N

2013. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen diákmunkát tudok neked javasolni és lesz pénzed mozira, sétára, fagyira stb. Ne a szüleid okold azért mert nincs annyi pénzetek mint régebben.

Járj el könyvtárba, olvass sokat. Meg lehet ez által is ismerni a világot. Konkrétan az érdekel, hogy bulizz vagy pedig tényleg világot akarsz látni, múzeumok, történelmi helyek,események stb. mert ezeken a könyv is segíthet. Van neted, tehát azt is fordíthatod a világmegismerésre, minden nap más országgal ismerkedj meg.

Nem az angol tanárod miatt nem tudsz angolul hanem mert nem gyakorolsz a neten tudsz találni angol nyelvű beszélgetőpartnereket is. Tőled függ csak mi lesz belőled.

2013. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Elhiszem, hogy nem tudsz tanár nélkül tanulni, mert én is sokáig a neten felolvasóprogramokkal tanultam az angolt, és nagyon elrontottam a kiejtésemet, mert egyszerűen én fülem nem úgy hallja a gépi hangot, mint az élőt. Mindegy milyen programot használtam vagy milyen filmet néztem.

2013. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Figyelj, agyilag hülye vagyok. Megtanulok valamit és 2 héten belül elfelejtem pedig ha másnap felkeltenek álmomból akkor is elmondom. Ezért meg felesleges kidobni a pénzt az egyetemre, hogy kis idő múlva eljöjjek onnan mert nem tudok teljesíteni. Unokatesómmal is így volt. Fél évig járt egyetemre mert nem bírta, most meg kozmetikusnak tanul. Nekem meg elképzelésem sincs, hogy mi legyek de az egyetemet mindenképpen kihagyom. Érettségi után meg nézek majd valamit. Nincs félretett pénzünk. A macskát sürgősen orvoshoz kellett vinni, 30000 volt az ellátása, abból a pénzből meg plusz nem tudom hány ezerből a kocsit kellett volna fizetni, de még így is megoldották a kocsit anélkül, hogy bárkitől is kölcsön kértek volna. Én tényleg nagyon szívesen elmennék dolgozni is de nincs lehetőségem rá. Borsod megye legnagyobb nyomorában élünk ahol még a felnőtteknek is alig van lehetőségük mert mindenhonnan elküldik őket, nemhogy egy fiatalnak. Lehetetne menni ilyen gyümölcsösbe de a gazdája azt mondta, hogy kölyköket nem vesz fel mert nem dolgoznak. Nem tesz kivételt. Ahhoz, hogy dolgozni tudjak el kellene költözni.
2013. júl. 25. 13:54
 9/23 A kérdező kommentje:
Konkretan nem a hely erdekel,vagyis reszben az is hanem csak az, hogy ne itthon uljek. Nem vagyok bulizos fajta amugy. Nem is erdekelnek az ilyen tarsasagok csak neha 1-2 napra jo lenne elmenni itthonrol. Nem a penz miatt nem mehetek el nagyobb varosba hanem mert egyszeruen nem enged, felt.
2013. júl. 25. 13:57
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki féltene téged, meg más gyereket is. 16 éves lányt én sem engednék el egy másik városba.
2013. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!