Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 365 napból 365-öt itthon...

365 napból 365-öt itthon töltünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyaralni sose mentünk és a szüleim ezt azzal indokolják, hogy nincs pénz. Elhiszem mert látom, hogy már nekünk se úgy megy mint régebben de ha váratlanul elő kell venni több 10 000 Ft-ot akkor elő tudnak. Ugyanezt meg lehetne csináln de még sokkal olcsóbban is. Akár sátorozni is lehetne ott meg csak a benzin kerülne pénzbe. Állatkertbe is mehetnénk, hegyre, megnézni 1-2 várost meg ilyen apróságok de "nincs rá pénz". A családnak barátai se nagyon vannak mert a szüleim sose mentek sehova amikor meg votak hívva mert éppen nem volt kedvük. Inkább anyámmal van a baj. Nem dolgozik (nem talál munkát), a nap 24 órájában itthon van csak a boltba megy el, de elmondása szerint nem akar sehova menni. Ez nagy baj. Nekem is csak 1-2 barátom van de velük is csak a környéken lehetek, pl nem mehetek el velük moziba sem. Mivel egy kis városban élek és a nagyobb város 30-40 km-re van és csak vonattal lehet elmenni. Azzal meg nem enged. A barátnőmmel meg a szüleivel szoktam menni sétálni és azt veszem észre, hogy kezdem jobban szeretni az anyját mint a sajátomat. Ez gáz de így van. És ez az oka. Ők szoktak eljárni otthonról, többet nevet meg minden és nem az van, hogy nincs pénzem, miből fizessem ki a számlát. Egyszer-kétszer igazán megtehetnénk mi is. Ha más nem 2-3 vasárnapi ebéd árából el tudnánk menni valahová fél vagy egy napra. Ezt ők is tudják de sose megyünk. Nem bírom már ezt a bezártságot. Itthon se csinálunk soha semmit, csak ülünk, fekszünk és unatkozunk. Apám külföldön van (kamionozik) a tesóm meg már elköltözött. Így a lehangolt anyámmal meg nagyanyámmal kell itthon lennem. Csak suliba járok. Mit tegyek? :(

16/L


2013. júl. 25. 13:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Na ezaz. Akkor hogy menjek bárhová is?
2013. júl. 25. 14:12
 12/23 anonim ***** válasza:
Jah, de bezzeg másik városba tanulni mehet?! Ki érti ezt?
2013. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem mehettem. Vagyis olyan iskolákat jelöltem amikor kellett amik 30-40km-re vannak és ezt is meg kellett jelölnöm ami itt van a városban,hogy ne legyek bejárós. Mindenhogy le akart beszélni anyám a többi suliról csak hogy helyben legyek szem előtt. Ide kellett jönnöm, végülis a szak ugyanaz de körülmények nem. Pedig nem iszok, nem cigizek, nem viselkedek úgy mint egy kis qva, nem öltözködöm úgy, nem vagyok szép és csinos, pasim se volt még. Nem tudom mért nem enged. Na meg én lennék az utolsó aki idegenekkel szóba áll.
2013. júl. 25. 14:22
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Én az ilyen szülőt megbüntetném. Minek vállalt gyereket? Azt hiszi a gyereknevelés az alvásból és etetésből áll?

Meg is látszik az emberi kapcsoaltain, pontosabban annak hiányában. Gondolmo valami falusi primitív ember lehet.

2013. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem. Nem az.
2013. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
"A nyelvérzékem jó de tanár nélkül semmit nem tudok megtanulni." Fordítom: nincs jó nyelvérzéked. A nyelvérzék az, amikor valaki szinte abból megtanul anyanyelvi szinten egy nyelvet, hogy feliratozott filmeket néz. Mint én. 3 nyelven tanultam meg némi nyelvtankönyvi rásegítéssel. Ha valaki tanárra szorul és gubbaszt a könyv fölött, és megír egy dolgozatot, de megszólalni nem tud, az nem nyelvérzék. Az magolás. BTW ha nem akarsz tanulni, nem akarsz csinálni semmit, akkor később mit szeretnél? 25 évesen is azt várni, hogy mikor visz el anyu vidámparkba? Félre ne érts, nem értek egyet a szüleiddel, a gyereknevelés nem ebből áll, hogy rázárjuk a szoba ajtót az év minden napján, hogy foglalja el magát. De nagyon unszimpatikus vagy azok alapján, ahogy megnyilvánulsz. Saját állításod szerint buta vagy és semmirekellő. Régen vihettek volna kirándulni, ma viszont már ilyen hozzáállású gyereknek én sem adnék pénzt és nem vinném el nyaralni, kirándulni, mert nem érdemelné meg, mivel cserében semmit nem tesz le az asztalra. Próbálj meg változtatni, a saját érdekedben, mert így semmi nem lesz belőled. Aztán 10 év múlva jön a következő kérdés, hogy még mindig otthon élsz, a szüleid már ki akarnak vágni otthonról, dolgozni nem tudsz, pénzed nincs, és most mégis mit kéne csinálnod.
2013. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Legjobb angolos es magyaros vagyok az osztalyban. Angolt sose kellett tanulnom mert egy angol dolgozatot tanulas, belenezes nelkul siman meg tudok irni otosre, a tobbiek meg szenvednek a harmasert. Csak ugye sose gyakorlunk meg semmi es mindent elfelejtek meg nem jasznalok. Egyedul meg nem is merek nyelvet tanulni mert a netben meg konyvekben nem igazan bizom meg es felretanulom az egeszet annak meg nincs ertelme szerintem. Meg megneznem, hogy koreaiul hogy tanulok meg egyedul. Sehogy. Mas nyelvek meg nem erdekelnek. Max a spanyol vagy olasz, de valaki kellene, hogy par alap szabalyt elmagyarazzon es utana mar talan egyedul is menne. De nem hasznalnam es elfelejtenem ugy mint az angolt. Allatokkal akarok foglalkozni, elmennek allatorvosnak de a felet se tudnam megtanulni, sot be se kerulnek oda. Ezt tudom magamrol. Vonz az egeszsegugy, talan orvosnak is mehetnek de ezzel ugyanaz van mint az allatorvosival. Mondtam, hogy erettsegi utan nezek valamit aztan lesz valami. Mondjuk minel hamarabb kulfoldre szeretnek menni, arra ha meg halok is akasztok valahonnan annyi penzt, hogy kijussak. Abban szerintem tamogatnanak is.
2013. júl. 25. 15:15
 18/23 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibakert csak mindent telorol irtam!
2013. júl. 25. 15:16
 19/23 anonim ***** válasza:
És mi van, ha a szüleid gyűjtenek egy kocsira, a 18-dik szülinapodra? Bár ez csak egy ötlet, nem tudhatod, mi áll mögötte. Próbáld meg magad elfoglalni valamivel. Engem például egész jól elfoglal a testedzés. :)
2013. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kapsz-e zsebpénzt, de ha igen, próbálj meg belőle félretenni egy kicsit. 3-4e forintból már meg tudod hívni a szüleidet egy fagyira meg üdítőre/kávéra, és akkor nem érvelhetnek azzal, hogy nincs rá pénzük. Vagy csak csinálj pár szendvicset, és beszéld rá őket, hogy menjetek el piknikezni. Aztán ha jól fogják ott érezni magukat, hátha megjön a kedvük a nagyobb (egész napos) családi programokhoz is.
2013. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!