Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok ellazulni, feszült...

Nem tudok ellazulni, feszült vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal elmentünk szórakozni. Van egy kicsi gyerekünk, anyukám vigyázott rá, míg elvoltunk. Egy szabadtéri mulatóba mentünk, ahol táncoltak, iszogattak az emberek, mindenki nagyon jól érezte magát (csak én nem). Ültem a kis üdítőmmel és feszült voltam. Voltunk egy másik helyen is, ott sem éreztem magam jobban. Vagy 2 csajnak is oda köszönt, hogy hogy vannak, mi újság, rég látta őket. (Én nem ismerem egyiket sem). Az egészet tetőzte, hogy a párom mutatott egy hölgyet a tömegben, nagyon csinos lány volt, és elmesélte, hogy állítólag luxus k...a. Akkor már teljesen elment a kedvem az egész bulitól. Hazafelé rám szólt, hogy miért nem tudom elengedni magam, mulassak, törjem össze a poharat, tegyek az egész világra, nevessek. Erre kiböktem, hogy "én nem vagyok az exed, aki bepiál és poharakat tördös, és röhög, mint egy eszetlen". (Sokat mesélt róla a kapcsolatunk elején). Mérges lett és azzal zárta le az estét, hogy nem akar veszekedni, és többé nem megyünk sehová. Gondolkodtam rajta, hogy miért görcsöltem egész este, és talán mert olyan érzésem volt, hogy azért mentünk oda, hogy bámulhassa a nőket, és azon paráztam, hogy mikor esik be az asztalunkhoz valamelyik "barátnője", akikkel régen jókat mulatott. (Szinte az összes csajt ismeri a környékről és mindegyikkel jó viszonyban van.) Azt is benyögtem neki már itthon, hogy "légy szíves legközelebb ne velem menjél vadászni!" Nem értette mi bajom van. Igazából nem csinált semmi rosszat, de olyan érzésem volt egész este, hogy én csak pótkerék vagyok.
2013. júl. 20. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt magadban kell lerendezni, mert a leírás alapján tényleg nem csinált semmi rosszat.

A saját kishitűséged miatt vagy mérges rá.

2013. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A férjem is rettentő szociális típus, bármilyen társaságban feltalálja magát, könnyen barátkozik, vonzza az embereket.

Többek között ez a tulajdonsága is tetszett meg. Aközött meg könnyen különbséget tudok tenni, hogy szimpatizál valakivel vagy fel akarja szedni. A második nem szokott előfordulni - személyiségre pedig miért ne lehetne nőnemű is szimpatikus, miért csak férfi?


Volt olyan, hogy összespanolt egy csajjal, amikor hazaért, mondta, hogy nagyon hasonló szerinte a gondolkodásmódunk a csajjal, biztos jól kijönnénk. Később bemutatta és tényleg nagyon összebarátkoztam vele, jól mérte fel a helyzetet.

2013. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Talán az én fejemben van a hiba, mert azt hiszem, hogy most is inkább a lerészegedett, asztalon táncolós, sikítozós, röhögős barátnőivel mulatna. Nekem ezek a lányok közönségesek, én nem akarok olyan lenni, nem is tudok. Ettől viszont azon feszengek, hogy unatkozik velem.

Én többre értékelem pl. a grillezést a kertben, koktélozást, beszélgetéseket, vicc mesélést az erkélyen, de az én barátaim külföldön élnek, neki meg csak szingli haverjai és barátnői vannak, akik meg nem vevők az ilyenre. Én pedig nem érzem magam jól velük, ha pedig ketten megyünk szórakozni, attól félek, hogy a párom is inkább velük lenne, mint velem.

2013. júl. 20. 09:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt ezt beszéljétek meg, másrészt mehettek néha külön szórakozni.

A férjem pl. szeret búvárkodni, nekem halálfélelmem van a víz alatt, így nélkülem jár. Társasága akad hozzá, azért nem akarok menni, hogy végighányjak/-unatkozzak egy hetet egy hajó fedélzetén, szárazföldet se látva.

2013. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, hogy nyugodtan -e tudnék lenni otthon, ha tudom, hogy a párom épp ILYEN szingli lányokkal piál, akik gyakrabban váltogatják a pasikat, mint én az ágyneműt. Meg aztán tuti szarul esne, ha megállítanának az utcán az ismerősök, és megkérdeznék, hogy tudok -e róla, hogy a férjemet látták nélkülem csajokkal szórakozni. Ha barátokkal menne ki, akkor is ez lenne a vége, mert mindegyik (30-as) elvált, vagy szingli, és vadászni járnak.
2013. júl. 20. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ha nem bízol benne, akkor gondold át a kapcsolatotokat. Vagy milyen opció van még? Fegyverrel fogják kényszeríteni?

2. Mások mit mondanak...miért számít ez? Ha egyszer gyereketek lesz, meg fog bolondulni, mert 4 ember négyféle, egymásnak ellentmondó véleményt fog hangoztatni, hogyan kellene ezt csinálnod. Akkor aktuálisan ahhoz a véleményhez alakítod a gyereknevelést (=következetlen leszel), akivel épp beszéltél és megkritizált?


Úgy tűnik, hogy nagyon külső mércével éled az életedet, nincs belső mércéd, önbizalmad. Ha ezzel nem kezdesz valamit, az összes kapcsolatod leívelő lesz egy idő után, te meg boldogtalan.

2013. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Igazat megvallva már ezen is gondolkodtam, miért vagyok bizalmatlanabb, mint kéne. Csodálkozni fogsz. 3 éve dolgoztam egy kereskedelmi cégnél, azt hittem, hogy a kollégáim remek arcok. Közelebb is kerültem hozzájuk, házas emberek voltak, összebarátkoztunk. (az egyik nő, a másik férfi volt). Általuk az első sorból nézhettem végig olyan dolgokat, amikről az ember csak itt-ott olvas, és azt gondolja, hogy ilyen nem igazán létezik. Az emberi fertőt, az átverés, kihasználás, megcsalások olyan szintjét, amit sosem gondoltam, hogy valaki képes. Például, csak hogy egy lazábbat írjak, ahogy a férj egy órával a megcsalás után szerelmesen nézett a feleségére, ölelte át, és mondta neki: "édes, aranyos, kicsi szerelmem, annyira hiányoztál, egész nap rád gondoltam, alig tudtam dolgozni", aztán meg is csókolta. Le tudtam volna köpni. Teljesen kiakadtam, hogy képes egy ember ilyenre. Vagy ahogy a kolléganő rászedte az egyik kollégát egy hármasra 2 nő egy férfi felállásban, majd másnap mutogatta nekem a fényképeket, míg a pasi az egyikkel volt elfoglalva, addig ő fotózta őket, majd nevetve mondta, hogy ha felbosszantja őt a kolléga, akkor majd elküldi a feleségnek a képeket. Lehet, hogy én naiv vagyok, és vattába bugyolálva neveltek.

Tudom, hogy nekem kell változnom, csak nem tudom hogy fogjak hozzá.

2013. júl. 20. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban, hogy ez kettő darab ember volt a hét milliárdból.

Vigyázz nagyon, mert ha úgymond ezt várod a párodtól, önbeteljesítő jóslatként fog működni. Ha másért nem, akkor azért, mert berág, hogy burkoltan vagy nyíltan gyanusítgatva van és valóban megteszi "tessék, legyen igazad" alapon.



A férjemnek ez a második házassága. Az elsőben többek között az volt az egyik gond, hogy az exe extrém féltékeny volt.

Bár nem csalta meg, de a válásba belejátszott, hogy erős ingere volt rá. Pont azért, mert egyébként eszébe se jutott volna, de az állandó b...gatások, burkolt utalások miatt besokallt - meg ugye a tiltott gyümölcs.


Én úgy álltam hozzá, hogy nem várom el senkitől, hogy 20-30 évig hűséges legyen, ha úgy érzi, hogy fizikailag mozdulna másra, hajrá, csak bizonyos óvintézkedéseket tegyen meg. Mondta, hogy köszi, most, hogy ekkora szabadságot kaptam, még a minimális késztetés sincs meg.


Próbáld innen végiggondolni. Ha meg akar csalni, megteszi, akár ott őrködsz felette, akár nem. Ennek belső gát miatt nem szabad megtörténni, nem azért, mert külső fenyegetés van.

2013. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!