Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék "lenyugodni"?...

Hogyan tudnék "lenyugodni"? Folyton feszült vagyok, nem tudok ellazulni.

Figyelt kérdés
A gyomorszájam tájékán és a mellkasomban állandó feszültséget érzek, aminek az okát vagy meg tudom magyarázni, vagy nem, vagy van oka, vagy nincs. Gyakoribb a nincs. Nem tudom letenni a dolgokat. Csak este elalvás előtt tudok egy-két percre lenyugodni, de a napjaim állandóan feszültek. Segítsetek kérlek, mert az ideösszeroppanás határán állok lassan...
2012. aug. 19. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
meditálj. Feküdj egyhejben és ne gondolj semmire. vagy ágyazz be, rakd tele az ágyadat puha párnákkal, nyisd ki az ablakodat, hogy legyen egy kis szellő. Aztán fülessel halgasd a kedvenc zenéd, hogy a külvilágból ne hallj semmit. nekem ez bevált, én is ilyen idegeskedős típus vagyok.
2012. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hely*

bocsesz már lassan írni se tudok :D

2012. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ahogy előttem is írták: lazíts,meditálj. Minden nap (ha lehet) fél órára zárd ki a külvilágot,a gondokat,a monoton hétköznapokat.Azt írtad,hogy lefekvés előtt letudsz nyugodni: akkor feküdj le hamarabb. Csukd be a szemed és csak a jó dolgokra gondolj,az erősségeidre,a sikereidre,arra,hogy mi okoz neked örömet az életben. Ha szeretsz olvasni,olvass sokat. Egy-egy izgalmasabb könyv tudja feledtetni a külvilágot. Ha van tehetséged valamihez,csináld. Hímezz,köss,rajzolj,írj verset,barkácsolj. Kikapcsol és sikerélményed lesz tőle,ha látod a végeredményt.

Ne a múltban élj. Az már a hátad mögött van,elmúlt,nem más,mint egy apró gondolat. Élj a mában és tervezgesd a jövőt. Nézz a tükörbe és mond el minden nap magadnak,hogy Te is vagy olyan jó,mint bárki más,és mától kiegyensúlyozott és nyugodt leszel. Csak pozitívan.

2012. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A meditálás nagyon jó. Bár szerintem ülve kellene, hogy a gerincoszlop függőleges legyen. Ha nem tudsz nyugton ülni, szerezz egy hosszú gyöngysort, és használd "olvasó"nak. Esetleg mondjál mantrákat.

Próbálj reggelente, vagy délutánonként orbáncfű teát inni. Egyáltalán semmi hátrányos következménye nincs, nem is drog. A gyógynövényboltban vegyél orbáncfű feliratú zsákocskát, otthon egy púpozott kávéskanálnyit teszel egy csészébe, forrásban levő vízzel leöntöd, 10 - 15 perc múlva kész. leszűröd, iszogatod. Nyugodtabbá tesz. Elmulasztja a zaklatott, feszült állapotot.

2012. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!