Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tények: A párom 1000 km-re lakik tőlem (több mint 3 éve) és alig tudunk találkozni, ami mindkettőnket nagyon megvisel, depressziós vagyok és túl sok kudarc ért a múltban így nincs semmi önbizalmam

Lehetőségeim:

1. Elmegyek egyetemre (felvettek) itt és továbbra is kínlódunk a párommal, viszont biztosan elvégzem a sulit és 3 év múlva odaköltözhetek hozzá

2. Elköltözöm a páromhoz, dolgozom (tudnék szerezni állást) amíg felvesznek ott egyetemre és ott tanulok tovább, viszont ebben az esetben nem vagyok biztos, hogy elvégzem

A szüleim (tudom, hogy felnőtt vagyok, és én életem, de mégsem akarom, hogy haragudjanak rám, mert megteszik) az 1. variációt akarják, én viszont a 2.-at ,mert az elsőt lelkileg nem bírom , már a gondolat is kikészít. Mégis mi lenne a helyes megoldás?

Előre is köszönöm

21/L


2013. júl. 8. 20:48
 1/7 anonim válasza:
Én is az 1. opciót választanám. Ne kérdezd miért, egy fajta megérzés. Én mondjuk az a típus vagyok, aki első sorban a jövőjére koncentrál, ilyen beállítottságú vagyok. De attól függ mennyire bírnád elviselni ezt a 3 évet lelkiekben, mert ha tényleg nagyon megviselne a dolog, akkor nem kéne erőltetni az 1. opciót.
2013. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi hetente talizhattunk, ugyanúgy 3 évig, mi sem bírtuk tovább, meglett a szakma összeköltöztünk.

Ennek 4 éve.

24/N

2013. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első!
2013. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
miért nem vagy biztos, h elvégzed? Én is külföldre jöttem az akkori barátom után, és beiratkoztam az egyetemre, vele már nem vagyunk együtt, de ettől még végzem a sulit és ha egyszer úgy döntenék h hazamegyek, jó lesz egy külföldi diploma...
2013. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem költözik Magyarországra a párod? Miért csak azt nézed, hogy te menj, vagy maradj, azon nem gondolkodtok, hogy ő is idejöhetne? Vagy legalább közelebb...

Én a helyedben az elsőt választanám, mert időközben bármi lehet a párkapcsolatoddal, gondolom akkor egyből jönnél haza, és még az egyetemet sem tudnád elvégezni.

2013. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok. okosan kell cselekedi. Én sem a barátomHOZ költöztem, hanem a közelébe. Csak akkor jöttem ki, mikor biztos munkám és lakásom volt. Mivel előtte távkapcsolatban éltünk, bármennyire szerettem, nem tudtam, h h fogunk viselkedni ha közel vagyunk, nem akartam tőle függni. Persze ehhez kell egy anyagi tőke, én kölcsön kértem a szüleimtől, fél év alatt megadtam nekik, mivel dolgoztam. Azóta is örülök minden döntésemnek, h függetlenként megálltam a helyem, és mára bár a srác már nincs meg, de munkám, egyetemi tanulmányaim, lakhatásom minden rendben.
2013. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös! Nekem egyértelmű, hogy miért nem akar ideköltözni...


kérdező! iratkozz be, halassz egy évet, költözz ki, lásd meg, hogy boldogulsz! Itthon is hagyd nyitva az ajtót, hogy ha nem úgy mennek a dolgok, vissza tudj jönni, mehess suliba!


Esetleg költözz ki a nyár hátralevő részére! Ha sosem éltetek még együtt (ne legyen úgy), előfordulhat, hogy nem is bírnád!

Viszont ha csak úgy kimész, mindent hátrahagyva, és nem működik, az egész életedet elvágtad...

2013. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!