Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A munkahelyi stressz miatt...

A munkahelyi stressz miatt mindig rajtam csattan az ostor. Menekülni és új életet kezdeni, vagy maradni és megoldani a problémát?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok. Minden nap összeveszünk a kedvesemmel, mert a munkahelyén valaki felidegesítette. Ha napközben felhívom, leordítja a fejem, mert a főnöke leb*szta. Miután lenyugszik, elnézést kér, és elmondja, hogy nem én vagyok a hibás. Ez így megy fél éve. Szeretem, de zavar, hogy akkor is kiabál velem, ha hozzá se szóltam. Néha telefonál, mikorra érkezik meg, mikorra legyen meleg a vacsora. Fél 8-ra kész a vacsora, ő negyed 9kor jön, és ordibál, mert hideg az étel. Utána rájön, hogy ő késett 45 percet, mert megint valaki felidegesítette. Hétvégenként nem tudunk elmenni sehova, mert a főnöke vagy a munkatársai hívogatják, felb*sszák az agyát, és haza kell jönni, hogy meg tudjon nyugodni. Sokszor megbánt. hiába kér bocsánatot, attól még rosszul esik, hogy az ő dühének a céltáblája vagyok.
2009. okt. 17. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha fiatal lennék, és nem lenne még gyerekünk, akkor fognám a cókmókom és lelépnék. Mit is vársz egy pasatól, aki nap mint nap leordítja a fejedet? Mitől is változna meg? A stressz? Ugyanmár! Nekem is elég stresszes a munkám, mégsem ordítok senkivel, főleg nem azzal, akit a legjobban szeretek.
2009. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Másnak is van stresszes munkahelye, fáradt , kikészíti a főnöke, de az ajtó előtt tudja hagyni. De nem reménytelen a helyzet!!! Ezt a tévében láttam, nem saját megoldás. De szerintem 1-2 helyzetre jó lehet. Tegyél ki az ajtó mellé egy postaládikát ,vagy egy sima dobozt. Majd adj a kezébe egy cetlit meg egy tollat. Kérd meg őt, hogy mielőtt belépne a lakásba gondolja végig, hogy mi az a sok marhaság, amin felbosszantották, és írja le papírra, majd dobja be a ládikába. Egyrészt ezzel lehiggad, másrészt pedig úgy lép be az ajtón, hogy szó szerint maga mögött hagyta a munkahelyét.

2009. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyáron elmentünk nyaralni, 4 napra. Nem vette fel a telefonját, nyugodt volt, törődött velem.
2009. okt. 17. 10:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok, nincs gyerek. Nehezemre esik megtenni ezt a lépést.
2009. okt. 17. 10:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha már sokadszor átbeszélve sem változott semmi,akkor bizony itt az ideje a változtatásnak.

Ez az ember lehet,hogy szeret Téged,de nem tisztel.Mi lesz,ha elmúlik a szerelem,esetleg már 1-2 gyermek születése után?

Fiatal vagy,találni fogsz olyan párt,aki nem évi négy nap viselkedik normálisan Veled.(az se megoldás,ha a párod otthagyja a munkahelyét és keres nyugisabbat,mert akkor a fejedhez fogja vágni,ő ilyen mentalitású,neki egy "aggresszív nőstény"kellene,akinek nem mer nekiugrani)

2009. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tényleg itt az ideje, hogy lépjek. :(
2009. okt. 17. 11:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot és kívánom találd meg az igazi párod!
2009. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most tényleg nem értem. Már azt sem, miért kérdés hogy mit tegyél? Azt főleg nem értem, hogy amikor még se gyerek, se közös vagyon nincs, viszont a "kedvesed" (nagyon idézőjelben!) már most így viselkedik, mire számítasz a jövőben? Dönthetsz hogy még időben menekülsz, vagy pár év múlva már azt a kérdést teszed fel itt " Ver a férjem, 2 gyerekkel nincs hová mennem. Mit tegyek?"

A párodnak komoly viselkedészavara van. Ez szakorvosra tartozik, Te nem fogod megoldani. Egy normális párkapcsolat nem ilyen. Az ember a stresszes helyzeteket nem hazaviszi és a párján veri le, hanem a párjához menekül, ott kapcsolódik ki, nyugszik meg és nyugtatja meg a másikat.

Ha nagyon ragaszkodsz a párodhoz, beszélj vele. Ha hajlandó belátni hogy baj van és szakemberhez fordulni, akkor próbáljátok meg. Ha elismerni sem hajlandó vagy azt hajtogatja hogy "megváltozom, tudom kezelni a dolgot", akkor futás!

2009. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nem szakítana időt arra, hogy szakemberhez forduljunk. És pénze/pénzünk sincs rá.
2009. okt. 17. 13:11
 10/13 anonim ***** válasza:
hehe, nekem is stresszes a munkám, most pl 2ember munkáját kell megcsinálnom, és ez így lesz még két hétig. Persze én is ideges vagyok, de a munkahelyen kidühöngöm magam és otthon már úgy vagyok, hogy had bújhassak a férjemhez, mert attól megnyugszom...
2009. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!