Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő halála után az...

Nagyszülő halála után az általa kölcsönzött /de vissza nem fizetett/ pénzt "be lehet hajtani" a kölcsönzőktől?

Figyelt kérdés
Örökösödési kérdéssel fordulok hozzátok. Nagymamám milliós tételeket adott kölcsön nagynénémnek illetve unokatestvéremnek. időközben a nagyi meghalt, de a kölcsön rendezve nem lett. természetesen családon belüli kölcsönzésről van szó, tehát papír nincs róla /csak a mama által papírra feljegyzett tételek/. Mivel ez az összeg az általa összegyűjtött pénz volt (így halála után az örökösök részére egyenlő arányban került volna szétosztásra) ezért gondoltam, (mint örökös) , h ebből nekem is lenne némi részesedésem! ilyen esetben mi a teendő? van bármiféle jogom követelni a kölcsönadott pénzt? /a hangsúly a KÖLCSÖN szón van - hisz visszatérintendő pénzről beszélünk./ a válaszokat előre is köszönöm!

2013. júl. 5. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem volt róla papír, akkor esélytelen!
2013. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Mivel nincs papír, a kölcsönt nem lehet bizonyítani, így csak azok becsületességén múlik az egész, akik a kölcsönt "felvették" nagymamádtól.
2013. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs róla hivatalos papír,tehát amit a nagymamád és az adós is aláírt,akkor semmi esély.

A másik hogy Te mint örökös-akkor a szüleid, vagyis a nagymamád felöli szülőd már nem él, mert csak akkor vagy te is örökös.

2013. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha elismeri a kölcsönt, amit írásban is lefektettek, nehogy meggondolja magát később. Egyébként esélytelen.
2013. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogilag nem behajtható.
2013. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljességgel kizárt,hogy ti ezt hivatalos úton

majd megkapjátok!


Mivel semmilyen szerződés nem történt a két fél között,illetve a kölcsönkérő személy sehová sem írta alá a nevét,hogy ő mindenképp visszafizeti majd (én ha ilyen nagy összeget adnék kölcsön,biztos készítenék egy szerződést,aláírással),így senki sem kötelezheti rá hogy akár egy forintot is kifizessen......

2013. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem halála előtt az csinál az ember a vagyonával amit akar.

Teljesen esélytelen.

2013. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs róla papír, kár is belemenni, semmi esélye hogy jogi úton visszaszerezd a pénzt, bár az etikai része is érdekes kérdés, de ez mindenki lelki-ismeretére van bízva.

Ha önszántukból nem fizetnek (gondolom nem), akkor én nem is mérgesíteném a helyzetet azzal, hogy jogi útra terelem, úgy is fölösleges.

2013. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat. magam is így gondoltam.


13:03-nak -> az igaz, h halála előtt azt csinál vele, amit akar, de az ajándékozás és a kölcsönzés közt azért lényeges különbség van.

2013. júl. 6. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Bizony, lényeges különbség van, amit szerződésen szoktan rögzíteni.

Te azt mondod kölcsön, a nagynéni azt mondja, hogy ajándék.

1:1

2013. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!