Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne hatni rá, hogy...

Hogyan lehetne hatni rá, hogy változtasson ezen?

Figyelt kérdés

Elsőre bagatell dolognak hangozhat, de állandósulva iszonyúan idegesítő.

A férjem gyakran nem figyel oda és kegyetlenül motyog. Ráadásul közben elvonja valami a figyelmét, így a mondat vontatott is lesz, felesleges szünetekkel tarkítva.


Néhány alkalommal áthidalható visszakérdezéssel, de hogy a kommunikációnk 80%-a abból áll, hogy állandóan vissza kell kérdeznem, mert leharapja a szavak felét, de azokat is fél órán át mondja ki - idegőrlő.


A "jó napot" nála úgy hangzik, hgoy "o..nn..'pot" - ennél fonetikusabban nehéz leírni.


Néha egy 1-2 órás beszélgetés alatt felmegy már a pumpa, hogy ennyire akadozó a kommunikációnk, mert folyamatosan feszülten figyelek és kódot fejtek, ilyenkor felcsattanok, ő megsértődik...néha elismeri, hogy tényleg motyog, két percig odafigyel, aztán ismét...


Olyasmi, mintha valaki az ajkait ellazítva próbálna beszélni, kissé a részegek elmosódott beszédére is hasonlít.


2013. júl. 2. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm van h mond valamit rámnéz és mosolyog én persze nemértem visszamosolygok meg ,ezt a dolgot bonyorítja ha visszakérdez a mondata után pl:hát de nem ilyenkor álltalába ja sztemis ,ööö ahan mondjuk nemnagyon van közös témánk sem nemértdekel mitmond de ha te nemígy vagy ezzel akk nemtom ,adj neki spurit.
2013. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet innen onnan kihagytam ezt azt ékezet ilyenek
2013. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én apám is motyog, illetve a párom beszél még nagyon furán. Szinte minden második szava a "micsoda" és borzasztó érhetetlenül tud beszélni és nekem is kb. mindig vissza kell kérdeznem. Amúgy lehetne érteni, amit mond, tehát nem a kiejtéssel van a gond, hanem ez a sok "micsoda" meg "Ö"... nagyon idegesítő tud lenni.
2013. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmi, amúgy hétköznapi mondatok verik ki a biztosítékot:

"Figyi...(csend, nézek meredten)..nm 'tad....(10 mp csend)..a...'ságot...amit...tegnap...vagy ma...v'vá ide tettem"

=Figyi, nem láttad az újságot, amit valahová ide tettem le?

Ez a mondat 3 mp helyett tart 2 percig és felét dekódolni kell.

2013. júl. 2. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Valahol megértelek, van egy ismerősöm itt Magyarországon, egy görög néni, de Lengyelországban élt 30 évig, aki nagyothall.

Néha meg kell látogatnom, de hogy utána 1 hétig elfelejtek beszélni, az biztos...meg öregszem vagy 10 évet.

2013. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem valami idegrendszeri gond? Megmutathatná magát logopédusnak.
2013. júl. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!