Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 9 éves kisgyer...

Szerintetek egy 9 éves kisgyereket belehet avatni a család pénzügyeibe?

Figyelt kérdés
4 hónapja munkanélküli vagyok. Sajnos az összes jövedelmünket elviszi a hiteltörlesztés. Haviszinten 2-3 ezer forint marad ebből sajnos nem telik édességre, csokira, játékra (olyan dolgokra amit egy kisgyerek szeret) Persze sütök sütit meg ilyenek de elmondhatom, hogy nincs rá pénz? Majd megszakad a szívem, hogy mindíg nemet kell mondjak. Nem követelőzik, soha nem volt elhalmozva. És itt nem arról van szó, hogy vegyük az olcsóbbat vagy csak 1- et hanem semmit. (Internetünk utalványból van még mielőtt leszólnának)
2009. okt. 15. 16:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ahogy elolvastam a kérdést, már rögtön írtam is volna, hogy nem :S

De ilyen szinten persze, h be lehet és be is kell! A gyerek sokkal jobban el tudja fogadni, ha nem kap ezt-azt akkor, ha tudja, hogy miért nem. Míg ha csak azt mondod neki, h nem kapsz, mert CSAK, akkor nem tudja hova tenni a dolgot.

2009. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféleképpen a hasznára válik, ha nem tartod burában, elmondod neki a pénzügyi gondjaidat is az ő szintjén. Sokkal jobb, ha tudja, mitől vagy esetleg feszült, ingerült, rossz kedvű, mintha elhallgatnád előle a valódi okot és csak találgatna és azt képzelné, ő hibázott valamit.
2009. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
szerintem fontos már fiatal korban bevezetni nekik a pénz szerepét és megértetni, hogy mire jut, mire nem. Szerencsés vagy, hogy nem követelőzős a kicsikéd, büszke lehetsz rá.és ezt mondd is el neki, hogy ezzel mennyit segít neked. Fontosabbnak fogja magát érezni. Lehet, hogy korai, de talán együtt is összeszámolhatjátok, mennyi kiadásotok van egy hónapra és mennyi bevételetek, látni fogja a kettő közötti különbséget és megérti mi a helyzet. Szerintem is többet ér, ha élményeket adsz a gyerekednek, mint a játékok, vagy a csoki, stb. A csokit elfelejti holnapra, de azt, hogy anya játszott velem, elmentünk kirándulni és ezt vagy azt láttam..ez örök élmény. Én tiszta szívemből minden jót kívánok nektek, valamint az, hogy lendüljön fel az anyagi helyzetetek. Át tudom érezni, hogy rosszul érzed magad, amiatt, hogy nem tudsz megvenni a szemedfényének, amit szeretnél..én is voltam ilyen helyzetben..és még néha vagyok is. Ez sajnos az élettel jár..elég sokan járnak ebben a cipőban, vagy legalábbis igencsak hasonlóban. Kitartást és sok szerencsét
2009. okt. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. okt. 17. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!