Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerettétek gyerekorotokban,...

Szerettétek gyerekorotokban, ha a szüleitek meséltek, vagy diafilmet vetítettek?

Figyelt kérdés
Milyen sűrűn volt ez a program? Ti is meséltek, vetítetek a gyereketeknek vagy tervezitek?

2013. jún. 30. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Napi szinten meséltek nekem szüleim, és mindig örültem neki, sokszor kértem hogy több mesét is mondjanak. Nagyon hasznos, és a gyerek fejlődését elősegíti. :)
2013. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
86%

hihi még megvan a diavetítőm és a filmjeim is :) Imádtam!

Kb hetente volt ilyen :D

2013. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem, mert korán megtanultam olvasni, és gyorsabban olvastam, mint ahogy a szüleim meséltek. Aztán anya rászokott arra, hogy fejből mesél, de sokszor megállt gondolkozni és lassú volt a történet :D

A diafilmeket is rég elolvastam, mire felolvasta.


Ettől függetlenül én fogok mesélni a gyerekemnek, ha szeretné. De nem mindenáron erőltetem rá.

2013. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sokat vetítettek, kiskoromban mindig volt estimese, és a tesóim is ugyanúgy részesültek ezekben. Mikor már tudtam olvasni, én bogarásztam ki a diakockákat, meg emlékszem, hogy pár rövid könyvet végig tudtam mesélni, mikor még nem is ismertem a betűket, mert megjegyeztem. Még mindig tudok belőlük idézi. :)

Én is meséltem a tesóimnak, nagyon jó érzés volt, ha lenne gyerekem, biztos mesélnék neki!

2013. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon szerettem, anyukám minden este olvasott nekem, sokszor napközben is. Utazáskor is mesélt, Hófehérkét meg hasonlókat, amit tudott fejből. Apukám pedig nagyon sok könyvet elmesélt, pl. a Rejtelmes szigetet is, meg mindenféle ismeretterjesztő könyvet nézegettünk együtt. A diafilmeket is ő olvasta, az ritkábban került sorra, de imádtam.

Biztos fogok a gyerekeimnek mesélni, szerintem is számít a fejlődésben, plusz rá kell nevelni a gyereket az olvasásra, a könyvek szeretetére (persze ehhez példamutatás is kell). Később ez nagy előny, én pl. mivel sokat olvastam, sokkal jobb volt a helyesírásom, a kötelezőken gyorsan túl voltam, gyorsabban is tanultam, mint azok a társaim, akik csak néha-néha olvastak.

2013. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg szerettem, mert van egy könyvespolcnyi mesekönyvem és állítólag az összeset kiolvasták nekem. Én ebből már szinte semmire nem emlékszek, pedig még csak 18 vagyok. Diavetítőnk is volt, emlékszek, hogy használtuk, biztos szerettem. Nem tervezek egyelőre gyereket, de ha már képes lesz felfogni a meséket biztos fogok neki olvasni, mert az jó, azt mondják. :D Nem vagyok egy mese-fan, nem égett belém a 350 mesekönyv tartalma.
2013. júl. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos ez valahogy kimaradt a gyerekkoromból pedig normális szüleim vannak. Viszont én ezt szeretném majd megadni a saját gyerekeimnek.
2013. júl. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő volt, diavetítés évente mondjuk 3, nem volt szem előtt a vetítő, so ritkán jutott eszünkbe és került elő; mesemondás meg elég sokszor volt, de inkább éneklés:):):)
2013. júl. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*ja és ez este volt, lefekvés után közvetlenül, és igen, ha lenne gyerekem, mesélnék neki/nekik:)
2013. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem a meséket is, meg a diavetítést is. Csak az volt hatalmas csalódás, mikor belenéztem a mesekönyvbe (Benedek Elek, A kék liliom), amiből anya mesélt, és fekete-fehér ceruzarajok voltak benne, az is nagyon kevés. Nem igazán érthettem, hogy lehet az mesekönyv. :D Én biztos fogok mesélni a gyerekeimnek, valószínűleg majd a diákat is leporoljuk majd. :)
2013. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!