Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családjáért dolgozik?

Családjáért dolgozik?

Figyelt kérdés
Rengeteg férj hangoztatja,hogy igaz,hogy sosincs otthon,nem ér rá foglakozni a feleségével,gyerekével,de értük dolgozik.Miért ha egyedü lenne,nem kellene dolgoznia?!?!Akkor is kell kajálnia,rezsit fizetnie,stb,ami ha egyedül van akár több is,mintha az asszonnyal ketten tartanak fenn egy lakást...A legtöbb munkahelyen annyi a munka meg a fizetés amennyi,és kész,teljesen függeltenül attól,hogy neki most van-e családja.Nem úgy van,hogy Józsi neked van családod akkor te maradsz itt 12 órát melózni,és majd kapsz túlórapénzt,Pisti te szingli vagy akkor 8 óra utánn hazamehetsz...Ti mit gondoltok erről?
2013. jún. 30. 16:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Te már dolgoztál életedben valamikor is???


Tudod órabér és a túlóra is úgy működik egyes helyeken ,hogy maradsz 12órát vagy hozzam a felmondási papírokat?


Nálunk példáúl önkéntes a dolog ,hogy ki mennyit akar dolgozni. Természetesen a 8 óra az alap ,de fölötte amennyit csak bírsz. Ezért lehet ,hogy nálunk aki odateszi magát a rendes fizetése dupláját is haza tudja vinni.


Tényleg így működik ,hogy nincs idő a családra ,ha meg akarja teremteni a normális körülményeket. Szegény férfiak ... Annyi család ment tönkre úgy ,hogy a férj hajtott mint az állat ,hogy jobb legyen erre a feleségnek hiányzott a törődés ,de amikor a 2-300 ezreket hozza haza akkor az jól esik.


Próbáljátok ki 1 hónapig ,hogy milyen az ,ha a férjed csak az alap fizetését kapja és meglátod ,hogy ez hosszú távon menne e.


Űlj l a férjeddel és beszéljétek meg ,hogy ne hajtson ennyire neked és a gyereknek nem a pénzre hanem egy apára és férjre van szükségetek!

2013. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem hoz haza százezreket.110 e a fizetése.Na attól nem csapom hanyatt magam...És ennyit akkor is meg kéne keresnie,ha egyedül lenne.

Amúgy megsúgom én is dolgozom,és hasonlóan keresek...

2013. jún. 30. 20:04
 13/24 A kérdező kommentje:
Amúgy ha hazahozná az X százezret,lehet jobban "kusolnék",mert valamit valamiért.Dehogy se pénz,se törődés,és még néha ő kezd arcoskodni,mitha eltartana,holott ugyanannyit keresek,azért az kicsit knmm...érdekes,hogy úgy mondjam.Megnézném hogy fizeti ki egyedül a 110 ezerből az albit,rezsit,kaját...
2013. jún. 30. 20:08
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

Mondom en hogy hol a kulonbseg!


Nem kellene ennyit benyelnem a fonokomtol, ha nem lenne csaladom es sokkal konnyebben kockaztatnek ugy, hogy mas melohelyet keresek, ha nem en lennek felelos a csalad anyagi helyzeteert.


Vagy elmennek masszornek, mert mar rohadtul unom a programozast. Kb annyira, mint a nok a ferjuket. Csak ugye az 1/3-annyit nem fizet.


Nem teljesen fekete/es nem teljesen feher, de valahol van abban igazsag, hogy a csaladert dolgozok.

2013. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%
Egyetértek a 14-essel. Ha nem lenne családom, nagy ívben belesz@rnék az egészbe, és már rég leléptem volna, más helyet keresni. Nem kellene elviselnem a nyikhaj friss diplomás mérnökök arcoskodását, baromkodását, korszakalkotó hülyeségeit, lekezelő stílusukat stb. Jóval kevesebb mérget nyelnék le, és ha kinyitom a pofámat és munkakönyvet kapok, akkor se dőlne össze a világ és vinné a bank a lakást, autót bármit. De kénytelen vagyok elviselni és tűrni, mert a számlákat fizetni kell, a gyereknek enni kell adni stb. Igen, a családomért dolgozom. Ha nem lenne az asszony meg a gyerek, jól meglennék anyáméknál, kajám, tiszta ruhám, fedél a fejem fölött megvolt, hétvégén egy buli a haverokkal, és éltem mint Marci hevesen. Ez helyett van egy hisztis feleség, egy szarul fizető munkahely, és nap mint nap egy durcás asszony vár otthon. Szép kilátások az elkövetkező tizenakárhány évre.
2013. júl. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Utolsó?Miért anyádéknál nem lenne rezsi szerinted,ott fotoszintetizálnál és nem ennél??Vagy nem adnál bele,és elvárnád,hogy felnőtt fejjel eltartsanak???
2013. júl. 18. 06:47
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Azért lényegesen kevesebbet kellene beleadni, mint fenntartani egy önálló háztartást :)
2013. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem az a baj ha valaki a családjáért dolgozik!Az a baj amikor a családjáért már annyit dolgozik, hogy az együtt töltött idő nulla!!A gyerekem apja soha nem volt itthon, hétvégén sem!Este csak bedőlt az ágyba.A kapcsolatunk tönkrement.Én is keresek,kevesebb pénzből is megélnénk.De ő az egy hetes szabadsága alatt is bevállalt egy maszek munkát!Fontos a pénz,de van egy határ.És most kire keres??Nincs már családja!!Megérte???
2013. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
38%

Nő létemre hajam égnek áll az olyan nőktől mint te! Szerencsétlen férjed valószínűleg hobbiből dolgozik 10-12 órát 6 napon keresztül. Már rég rossz a házaságotok ha azt nézed, hogy te kevesebb munkával keresel ugyanennyit. Ha nem lenne családja talán felmondana és keresne egy jobb állást. De szerinred család mellett működne, hogy 2-3 hónapig (legjobb esetben) csak a te fizudból éljetek meg?


Mostanában nálunk se a legrózsásabb a helyzet: sokat dolgozik, kevés pénzért és állandóan baszogatják. Ha hazajön inkább átölelem, puszilgatom, dajkálgatom és igyekszem minnél több házimunkát magamra vállalni(kevesebbet dolgozom), hogy legalább ezzel ne traktáljam. De tudom, hogy szeret és értem teszi.


Mondjuk én a férjed helyében ha már úgyis azzal jösz, hogy te többet keresel és keveset foglalkozik veled azon nyomban felmondanék azt "foglalkoznék veled" a munkanélküli segélyemből!

2013. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de komolyan nem látod a különbséget aközött hogy 1 vagy 3-4 embert kell eltartani? Még akkor is, ha csak részben.


Én ugyan nő vagyok, de ha 8 óra munka után felállok akkor kirúgnak, akkor pedig egy idő után nem tudjuk fizetni a rezsit, a gyereknek a szinte havonta szükséges ruhát, a jó minőségű élelmiszert, a gyógyszert.

Egyedül elég volt egy szobát bérelnem, jó volt hetekig a paprikás krumpli meg a darázs tészta, én nem növök már úgy mint egy gyerek, hogy folyton kell új ruha.


Persze elhiszem, hogy van aki csak fegyverként használja ezt a mondatot. De azt egy házastárs jó esetben tudja, ideális esetben pedig le tudnak ülni és tányérdobálás meg ordítás nélkül megbeszélni.

2013. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!