Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családjáért dolgozik?

Családjáért dolgozik?

Figyelt kérdés
Rengeteg férj hangoztatja,hogy igaz,hogy sosincs otthon,nem ér rá foglakozni a feleségével,gyerekével,de értük dolgozik.Miért ha egyedü lenne,nem kellene dolgoznia?!?!Akkor is kell kajálnia,rezsit fizetnie,stb,ami ha egyedül van akár több is,mintha az asszonnyal ketten tartanak fenn egy lakást...A legtöbb munkahelyen annyi a munka meg a fizetés amennyi,és kész,teljesen függeltenül attól,hogy neki most van-e családja.Nem úgy van,hogy Józsi neked van családod akkor te maradsz itt 12 órát melózni,és majd kapsz túlórapénzt,Pisti te szingli vagy akkor 8 óra utánn hazamehetsz...Ti mit gondoltok erről?
2013. jún. 30. 16:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Valamire hagyatkoznia kell egy Apukának :D

21/F

2013. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
megmondom öszintén nekem égnek áll a hajam....én nőként dolgozom,aztán mosok, főzők,takarítok,ezekkel szimultánban beszélgetek és játszom a gyermekkel....a férfi hazajött ételt tettem elé és beült a tévé elé....na ebből lett nekem elegem....most is dolgozom,mosok ,főzők,takarítok,játszom és beszélgetek a gyerekkel de legalább ezt a suta mondatot már nem hallgatom
2013. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Én férfi vagyok ,külföldön dolgozom . Ha nem lenne családom ,valószinűleg nem lennék itt ,egyedül jól megélnék a magyarországi fizetésemből .De mivel Magyarországon elég kemény az élet ,a fizetés nevetséges és én a lehető legjobbat akarom a családomnak ,bevállaltuk ezt az életmódot .Sőt hamarosan hozom ki a családomat is ,szóval igen mondhatni főleg tényleg a családomért dolgozom.
2013. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Pesze utolsó válaszoló,az kicsit más eset.Meg az is ha valaki csak emiatt vállal be mondjuk valami extra melót.De én legtöbbször ezt csak olyan "puderszövegnek" érzem.Pl van egy szomszédom aki éjjel melózik,keres kb 100 ezret,és döngeti a mellét,hogy a családjáért...Miért ha nem lenne családja akkor otthagyná a melót és zenés énekszóval éhenhalna egyedül a lakásban vagy mi?
2013. jún. 30. 16:36
 5/24 A kérdező kommentje:
2-es tökéletesen igazad van,valami ilyenre gondoltam én is.Nálunk ugyan gyerek de a férjem kezdi feltenni ugyanezt a lemezt,hogy ezért nem ér rá velem foglakozni.Dehát én ugyanúgy dolgozom,igaz csak 8 órát és csak 5 napot,ő 10-12 órát és 6 napot,de ez akkor is így lenne ha nem lennénk együtt,mert akkor is meg kéne élnie...De úgy adja elő néha,hogy "miattam".És nem is tolja talicskával haza a pénzt...
2013. jún. 30. 16:43
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja bocs,nincs gyerek azt akartam írni.Csak hamár most ez van akkor mi lesz majd akkor,ha lesz egyszer...?
2013. jún. 30. 16:46
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

Nő vagyok.


Amikor a gyerek után visszamentem dolgozni, ott hagytam a kevésbé jól fizető vendéglátós állásomat, amit imádtam, és elmentem dolgozni a gazdasági diplomámmal, amit ki nem állhatok, csak mert ezzel majdnem kétszer annyit keresek.


Most akkor a családomért dolgozom, vagy sem?

2013. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ha csak (nagyrészt) a család miatt döntöttél így,akkor igen,mondhatjuk.Ha egyedül meg tudtál volna élni a régi melóhelyeden kapott fizudból,és akkor ott maradtál volna,akkor nem.Szerintem.
2013. jún. 30. 16:53
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

azért gyerek mellett vendéglátózni nem valami leányálom. aki családos, az kénytelen bevállalni a 8-17-ig munkaidőt, függetlenül attól, h jól fizet vagy sem. bár ha jól fizet, akkor az a gyerek javát is szolgálja.


igen, nagyon sovány duma a kérdésben felvetett szöveg. remélem nekem 1x sem kell végighallgatnom.

bár már most is kapok utalást, h azért melózik ennyit a párom, h legyen miből nyaralni, meg autót fenntartani, meg a fagyizóba leugrani. pedig még csak nem is ő tart el...

2013. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Én, soha nem mondtam ilyet a páromnak. Sőtt melózni sem megyek, hogy tudjak vele, gyerekekkel foglalkozni. Viszont így még sem tudok foglalkozni a nejemmel, mert ő jár három munkahelyre is, hogy tudjunk miből élni.
2013. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!